Kanser takip.com

Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser Bilgiİletişim

kanser  takip.com
 
 


- Uzman Görüşü -
 

Şarlatanlara Dikkat !

 

     Tedavisi mümkün pek çok kanserli hastanın bilgisizliğinden faydalanan şifacılar, bitkisel ve doğal tedaviler adı altında teşhiste geç kalınmasına neden oluyor. Kanser tedavisinde alternatif kavramına yer yoktur. Tıbbi tedaviyi tamamlayacak destek uygulamaları yine doktor kontrolünde kullanılmalı.

 

    Özellikle bazı bitkisel tedaviler doktor kontrolü altında kullanılmadığında kemoterapinin etkinliğini azaltmakta ve yan etkilerde artışa neden olmaktadır. Kontrolsüz şekilde hemen her yerde karşımıza çıkan, sokaklarda,pazarlarda,internette kansere çare olduğu iddiasıyla pazarlanan bitkisel tedaviler konu hakkında bilgisiz hasta ve yakınlarının yanlış yönlendirilmesine neden olmakta.

 

   Bitkisel ürünler kanser tedavilerinde güncel tıp tarafından sürekli incelenmekte ve çeşitli bilimsel çalışmalar ile etkinliği ölçülmektedir. Bu çalışmalar sonucunda objektif olarak faydası görülen bitkiler hızla ilaca dönüştürülmekte ve tıbbın hizmetine sunulmaktadır.

 

   Ancak kimi kendini şifacı olarak adlandıran şarlatanlar zaten tıbbi tedavi alan ve iyileşecek kanser hastalarının kendi buldukları bitkisel tedaviler ile iyileştiğini iddia edip ticari çıkar amaçlamaktadır. Bu kişiler tıbbi tedavi alıp zaten iyileşecek hastaları ön plana çıkarırken kendi tedaviler yüzünden geç kalan ve zarar gören insanları ise saklamaktadır.

 

   Çalışma hayatımızda bitkisel tedaviler yüzünden aslında kolayca iyileşebilecekken geç kalmış ve maalesef artık yapılacak bir şey olamayan pek çok vaka ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle hastaların bitkisel ürünleri kullanmadan önce doktoruna başvurması çok önemlidir.

 

Ana sayfaya dön

 

Diğer yazılar

 

 

Kanser Hastaları

Tedavide nelerle karşılaşacağım?
Tedavinin yan etkileri?
Tedavim ne zaman bitecek?
Kemoterapi,radyoterapi,

hedefe yönelik tedavi nedir?
Tamamen

kurtulabilecek miyim?
 


Hasta Yakınları

Yakınım kanser peki ne yapmalıyım?
Yakınım kanser,peki ben de kanser olabilir miyim?
Kanser tedavi merkezleri önerileri?
Akrabalar arası genetik geçiş olabilir mi?
Kanser bulaşıcı mı?


Sağlıklı Bireyler

Şikayetim kanser belirtisi olabilir mi?
Kuşkulandığımda nereye başvurmalıyım?
Hangi yaşta hangi kontrollerden geçmem gerekiyor?
Kendi kendimi kontrol

edebilir miyim?

 

 

  

Soru sor  Cevap oku  Erken teşhis  Hasta takip  Kanser bilgi    İletişim   Forum    Kanser ve Beslenme

Son Gelişmeler     Uzman Görüşü      Makaleler      Tüm Haberler  

Kanser Tedavi Merkezleri     Resmi Kanser Kuruluşları

Yasal uyarı: Bu sitede yer alan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması cezai sorumluluk getirecektir. Tüm hakları sahiplerine aittir.