Soru:

annem 20004 yılında sağ memede ve koltuka altındaki kiteleden alınnan biyopsiye 3. evre invazif duktal carsinom teşhisi konuldu. 4kür kemoterapi, ameliyat, kemoterapi ve radyoterapi uygulandı. 2004ten bu yana tomoxifen kullanıyor ve 3 aydabir kontrolleri yapılıyor.
temmuz 2008 de yapılan kontrollerinde sol aksillada ele gelen kitle, tümör markırları ca125 ve ca 15-3 ün çok yükseldiği tespit edildi. yapılan pet-ct de akciğer plevrada met. olduğu tespit edildi.
bir ilaç firmasının ürettiği klinik araştırması devam eden taxodere ile kemoterapiye başlandı. 1 hafata ara ile 4 kez uygulanacağı daha sonra 21 günde bir 4 kez daha kemoterapi alınacağı söylendi. bunun dışında başka neler yapabiliriz. ilginiz için teşekkürler

Meral Sarıkaya


Kansertakip.com:

Merhaba, hastalığın metastaz yaptığı görünüyor. Bu aşamadan sonra kemoterapi devam edecektir. Akciğer bölgesinde ağrı olursa radyoterapi yapılabilir. Bunun yanında herceptin adlı ilaç bu durumlarda kullanılabiliyor. Ancak hastalığın tipi önemli bu ilaç için. Bu konuda takip eden doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Hasta takip programımıza başvurabilir  veya sonuçları sitemizle paylaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.