Soru:

Babam rutin kontrollerini zamanında yaptıran görünüşte çok sağlıklı bir insan(dı).Ama 11/08/2008 tarihinde öksürükle ağzından kan geldi ve bizim bu yoldaki maceramız o gün başladı. Göğüs hast muayeneye gittik.Filmler,tomografiler,biopsiler.....
SONUÇ: Skuamöz Hücreli Karsinom.
Evre III.N2.Metastaz yok.
Daha bu aşamada birde enfeksiyon gelişti.Ateş sürekli 38-39 derece. Antibiyotik tedavisine başlandı ve s 22bin lokosit değeri ile 28/08/2008 tarihinde taburcu olduk.02/09/2008 tarihinde şikayetlerimiz geçmeyince 26bin lokosit değeriyle ile geri hastaneye yatırıldık. Antibiyotik tedavisine başlandı ayrıca pnomoni gelişmişti bu arada toraks tüpü takıldı. 16/09/2008 tarihinde antibiyotik tedavisi kesildi.Toraks tüpü hala duruyor.
Kanser ile ilgili hala hiç bir tedaviye başlanamadı.Toraks tüpü çıktıktan sonra 2 kür kemoterapi sonra cerrahi değerlendirme yapılacak dediler
Size sorum; Bu kadar geçen süre bizim için meta.staz açısından kaybedilmiş bir süremidir?
Bu aşamadaki bir hastaya Cerrahi müdahale yapılabilir mi? Kemoterapi mi daha uygun? Radyoterapi mi?Ne yapmamız gerektiğini hastaya nasıl davranmamız gerektiğini bir türlü bilemiyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Sultan


Kansertakip.com:

Merhaba, maalesef kanser hastalığında çeşitli komplikasyonlar görülebiliyor. Tedavi için hızlı davranmak gerekir ancak enfeksiyon sorununu çözmeden tedaviye başlamak mümkün değil.  Cerrahi müdahale kemoterapiler sonrası tümör küçülürse yapılabilir. Tedavide hem kemoterapi hem radyoterapi yapılması gerekir. Hastaya destek olmak ve moralini yüksek tutmak önemli.Geçmiş olsun.

 

 

Erken Teşhis Programı   Hasta Takip Programı