Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser Bilgiİletişim        Kansertakip.com

   
   
   


Aydın Devlet Hastanesine iki yeni unite


Aydın Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) yeni hizmet binası ile Fizik Tedavi Ünitesinin açılışı törenle yapıldı.


Açılışta konuşan Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Levent Ersoy, Aydın’da kanser teşhisi çalışmalarına ilk olarak 2003 yılında başlanıldığını hatırlattı. Geçen 5 yıllık süreç zarfında başta meme kanser i olmak üzere kanser le mücadele konusunda önemli ilerlemeler sağlandığını ifade eden Ersoy, “5 yıl önce Aydın’daki çalışmalarımızı 1 Nolu Sağlık Ocağının altındaki depodan bozma bir ortamda başladık. Geçen bu süre içerisinde bize başvuran 15 bin 717 kadından 12 bin 8’ini momografi testlerine tamamladık. Bu kişilerden 112 tanesinde meme kanser i tespit edildi ve tedavi çalışmalarına hemen başlandı. Bizim için önemli olan bu 112 kişi arasından 21’inin normalde hiçbir sağlık problemi olmamasıydı. Şikayetleri başlamamış olmasına rağmen bir gerekli teşhisi zamanında koyarak, olası riskleri ortadan kaldırmış olduk. Türkiye’de 59 adet KETEM var. Biz geçtiğimiz yıllarda bu merkezler arasında yapılan bir değerlendirmede ilk sıra yer almayı başardık. Artık çalışmalarımızı yapabileceğimiz, modern teçhizatlarla donatılmış yeni bir binaya da sahip olduk. Bu aşamadan sonra çalışmalarımızı hızlandırarak 2008 yılından itibaren meme kanser iyle birlikte rahim ağzı kanser inin erken teşhisi konusunda da çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz” dedi. Aydın-İHA
 
 

 

  Kanser Hastaları

Tedavide nelerle karşılaşacağım?
Tedavinin yan etkileri?
Tedavim ne zaman bitecek?
Kemoterapi,radyoterapi,

hedefe yönelik tedavi nedir?
Tamamen

kurtulabilecek miyim?
 


Hasta Yakınları

Yakınım kanser peki ne yapmalıyım?
Yakınım kanser,peki ben de kanser olabilir miyim?
Kanser tedavi merkezleri önerileri?
Akrabalar arası genetik geçiş olabilir mi?
Kanser bulaşıcı mı?


Sağlıklı Bireyler

Şikayetim kanser belirtisi olabilir mi?
Kuşkulandığımda nereye başvurmalıyım?
Hangi yaşta hangi kontrollerden geçmem gerekiyor?
Kendi kendimi kontrol

edebilir miyim?
 

  


Soru sor  Cevap oku  Erken teşhis  Hasta takip  Kanser bilgi    İletişim

 

Yasal uyarı: Bu sitede yer alan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması cezai sorumluluk getirecektir. Tüm hakları sahiplerine aittir.