Kanser takip.com

Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser Bilgiİletişim

kanser  takip.com
 
 


- Uzman Görüşü -
 

Doğru Check up

   Hepimiz o ya da bu şekilde bir kanser hastalığına yanıklık etmişizdir. Sitemizde yapılan ankette sadece % 5 ‘lik bir kısım hiç kanser hastası tanımadığını belirtmiş. Bu oldukça düşündürücü bir istatistik. Nerdeyse hepimizin bir kanserli tanıdığı var.

   Bu tablo karşısında ister istemez hepimizin aklına “ ben de kanser olabilir miyim?” sorusu geliyor. Açıkçası hiç kimse bizlerinde kanser olmayacağı yönünde garanti veremez. Günümüzde kanser hastalığı hızla yükselen bir sıklığa sahip.

   Ancak tüm bu moral bozucu bilgilere rağmen kansere karşı önlem almakta mümkün. Kendimiz ve sevdiklerimiz için yılda bir kez uygulanacak check up ile tedbir almak mümkün. Koşuşturma içinde geçen hayatımız içinde belki test yaptıracak zaman bulamıyoruz. Belki de sonuçlardan çekindiğimiz için “en iyisi bilmemek” düşüncesi ile kafamızda soru işaretleri ile yaşamaya devam ediyoruz.

   Bu yaklaşım maalesef kanser tedavisi için en kötü durumu yani “geç kalınmış hastalık” riskini beraberinde getiriyor. Erken teşhis edilen kanserler basit ameliyatlar ile bile tedavi edilebilirken geç kalınmış hastalıkta ağır onkolojik tedaviler bile başarılı olamayabiliyor. Bu nedenle hem önlem almak hem de içimiz rahat olarak yaşantımıza devam edebilmek için check up yaptırmanızı öneriyoruz.

Peki doğru check up nasıl yapılır?

   Bir çoğumuz rastlamışızdır hatta başımıza bile gelmiş olabilir; Check up yaptırmak adı altında, doktor ön muayenesi olmadan, her kişiye aynı standart testlerin yapıldığı bir check up yaptıran kişi bir süre sonra hastalık ile karşılaştığında aslında yetersiz bir check up tan geçildiğini öğrenir.

   Aslında doğru check up için bir ön muayene ile kanser riskleri belirlenmeli ve bu riske göre testler organize edilmeli. Böylece hem bazı gereksiz testleri yaptırmaktan kurtulmuş oluruz hem de yeterli bir sonuç alabiliriz.

   Check up konusunda ülkemizde yaşanan bilinçsiz uygulamalara karşı kansertakip.com olarak kullanıcılarımız için İstanbul ilinde doğru ve bilinçli bir check up programı başlattık. Bu kapsamda başvuranlar önce kanser uzmanı doktor tarafından ön muayeneden geçecekler ve sonrasında sadece gerekli testleri içeren bir check up tan geçecekler.

Hepinize sağlıklı günler dilerken doğru check up için bize başvurun diyoruz.

kansertakip.com uzmanlığı ile doğru check up  başvurusu

Ana sayfaya dön

 

Diğer yazılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soru sor  Cevap oku  Erken teşhis  Hasta takip  Kanser bilgi    İletişim   Forum    Kanser ve Beslenme

Son Gelişmeler     Uzman Görüşü      Makaleler      Tüm Haberler  

Kanser Tedavi Merkezleri     Resmi Kanser Kuruluşları

Yasal uyarı: Bu sitede yer alan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması cezai sorumluluk getirecektir. Tüm hakları sahiplerine aittir.