Kanser takip.com Ana sayfa Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser Bilgiİletişim

kanser takip.com

Kanser ve Beslenme


Kanser Forum


Akciğer Kanseri


Beyin Kanseri


Cilt Kanseri


Erkek Üreme Sistemi Kanserleri


Diğer Kanserler


Jinekolojik Kanserler


Bağırsak Kanseri Kolon - Rektum


Larinks Kanseri |Gırtlak - Boğaz|


Lenfoma

Lenf bezi kanseri


Meme Kanseri


Mide Kanseri


Prostat  Mesane Kanseri


Tiroid Kanseri

 

 

 

Radyonüklit

   Kanser tedavisinde karşımıza çıkan en büyük sıkıntıların başında sıçramalar olarak bilinen tümör metastazlarıdır. Metastazları kanser hastalığında tedavi şansını oldukça azaltmakla birlikte sıçramanın olduğu bölgeye ait farklı sorunlara neden olması bakımından da müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Kanser hastalığındaki en sık görülen sıçrama bölgelerinden biri de karaciğerdir.   

   Karaciğere sıçramalarına günümüzde etkili bir müdahale yöntemi de radyonüklit tedavisidir. Radyonüklit tedavisi karaciğer sıçramalarında cerrahi, kemoterapi gibi yöntemlerle kontrol altına alınmayan veya bu tedavilerin riskli olduğu hastalarda uygulanabilir.

   Radyonüklit tedavisinde karaciğerdeki tümörlü bölgeye anjiyo eşliğinde damar yoluyla ulaşılıp kitlenin yeri,büyüklüğü ve damarsal beslenme yapısı tespit edilmekte. Yöntem daha sonra damar yolu ile radyoaktif bir maddenin bu bölgeye verilmesi ile tümörün küçültülmesi prensibine dayanır. Radyoaktif madde uzun dönemde etkinliğini koruyacağı için zaman içersinde tümör kaybolmaktadır.

   Radyonüklit yöntemi onkoloji, radyoloji,nükleer tıp ve cerrahi gibi branşların ortak bir çalışması sonucunda uygulanabilmektedir. Yöntem ülkemizde GATA ve İbni Sina hastanelerinde uygulanmaktadır

 

Ana sayfaya dön

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soru sor  Cevap oku    Erken teşhis    Hasta takip    Kanser bilgi     İletişim     Kanser Forum    Kanser ve Beslenme    Kanser de Son Gelişmeler    Uzman Görüşü     

Makaleler (Kanser Hakkında Tüm Bilgiler)    Tüm Haberler   Kanser Tedavi Merkezleri    Resmi Kanser Kuruluşları  

Radyoterapi   Kemoterapi    Onkoloji   Check up ve kanser tarama     Online doktor   Check Up Kampanyası

Yasal uyarı: Bu sitede yer alan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması cezai sorumluluk getirecektir. Tüm hakları sahiplerine aittir.