Kanser takip.com

Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser Bilgiİletişim

kanser  takip.com
 
 


- Uzman Görüşü -
 

Kanser olmadan tedaviye başlamak...

 

    

   Tüm kanser hastalarına , yakınlarına ve kanser konusunu merak eden herkese  merhabalar.

 

   Maalesef kanser hastalığı riski artıyor. Tüm veriler buna işaret ediyor. Gerek ülkemizde gerek dünyadaki istatistikler kanser vakalarının arttığına işaret ediyor. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler bu konuda risk altında.

 

   Hepimiz kanser tedavisi konusunda pek çok haber okuyor ve izliyoruz. Kimi zaman kanserin tedavisi bulundu gibi cümlelerle karşılaşıyoruz. Mucize ilaç veya akıllı ilaçlar konusunda bir çok bilgi bombardımanı altındayız.

 

   Şunu en başta söyleyelim ki kanser tedavisi hala zorlu bir süreç. Bu süreçte gelişmeler adım adım oluyor. Her geçen gün yeni gelişmelerin olduğu doğrudur. Ancak medyada yer alan abartılı haberler çoğu zaman kafa karışıklığı yaratmaktan başka bir anlam taşımıyor.

 

   Kanser tedavisinde hala en önemli tedavi kriteri erken teşhistir. Tümörün ne kadar erken yakalandığı, tedavinin hem şeklini hem de sonuçlarını kökten etkilemektedir.  Tümörü ne kadar erken yakalarsak hasta o kadar hafif tedaviler olabilmekte ve hayat beklentisi artmaktadır.

 

  Bu nedenle kanser hastalığının tedavisi aslında kansere yakalanmadan önce başlamaktadır. Sağlıklı iken yaptıracağımız düzenli sağlık kontrolleri, check up lar ile aslında kanser hastalığı ile savaşmaya başlıyoruz. Düzenli sağlık kontrolleri kanser ile savaşta bizim için hala en büyük silah.

 

  Bu silahı iyi kullanalım. Çünkü kanser giderek daha fazla insanı etkiliyor. Daha fazla hayatımıza giriyor.

 

  Sağlıklı bir yaşam dileği ile...

 

Ana sayfaya dön

 

Diğer yazılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Soru sor  Cevap oku  Erken teşhis  Hasta takip  Kanser bilgi    İletişim   Forum    Kanser ve Beslenme

Son Gelişmeler     Uzman Görüşü      Makaleler      Tüm Haberler  

Kanser Tedavi Merkezleri     Resmi Kanser Kuruluşları

Yasal uyarı: Bu sitede yer alan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması cezai sorumluluk getirecektir. Tüm hakları sahiplerine aittir.