www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastasi Yakinlari Forumu >Tedavi Sürecinde Yasananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mezotelyoma-akciger zari kanseri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgen Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
  Alıntı bilgen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: mezotelyoma-akciger zari kanseri
    Gönderim Zamanı: 06.Aralik.2014 Saat 21:36
ÖNCELIKLE BASINDAN BENZER SEYLER GEÇEN HERKESE GEÇMIS OLSUN...
MEZOTELYOMA HAKKINDA YAPTIGIM ARASTIRMALARDA YASAYANLARIN YORUMLARINA,ANILARINA ÇOK IHTIYAÇ DUYDUM,NEYAZIKKI GELISMELERIN PAYLASILAMADIGINI GÖRDÜM.DOLAYISIYLA BENZER SIKINTILARI YASAYANLARA AZ DA OLSA ISIK TUTABILMEK ADINA FORUMA DAHIL OLDUM.
EN BASINDAN BASLAMAK GEREKIRSE;
YAKLASIK 1,5 AY KADAR ÖNCE 7 EKIM 2014 TARIHIYDI SANIRIM,ANNEM SOL OMZUNDA BIR AGRI OLDUGUNDAN BAHSETTI.BU AGRININ TIPKI SOL KÜREK KEMIGININ ÜSTÜNDE BIÇAK KESIGI GIBI,YADA YUKARIDAN ASAGIYA DOGRU ÇIVI ILE KAZINMISCASINA BIR AGRI OLDUGUNU SÖYLEDI.ARADAN ÜÇ GÜN GEÇMESINE RAGMEN AGRI DEVAM EDIYORDU.ÜÇ GÜN SONRA BU AGRI GEÇMIS,BUKEZ AYNI BÖLGEDE DAIRE SEKLINDE SIZILI BIR AGRIYA ÇEVIRDIGINI SÖYLEDI.AGZINDAN BIR GÜN OLSUN SURAM AGRIYOR SÖZÜNÜ DUYMADIGIMIZ IÇIN ,ANNEMIN AGRIYOR DEMESI BIZIM IÇIN OLDUKÇA ILGINÇ BIR DURUMDU AÇIKCASI.BU AGRI DA BIR HAFTA DEVAM ETTI.BUNUN ÜZERINE ACABA KALPDE BIR SIKINTI MI VAR DIYE DÜSÜNEREK,IZMIR BASKENT ÜNIVERSITESI HASTANESI KARDIYALOGUNDAN RANDEVU ALINDI.MUAYENEDE RUTIN KONTROLLER YAPILDI,EFOR,ULTRASON,,KAN VS. HIÇBIRSEY ÇIKMAMISDI.KALPDE BIRSEY OLMADIGI ANLASILINCA ,GÖGÜS FILMI ISTENDI KI UMURSANMIYABILINIRDI,BU ANLAMDA DOKTORUN ILGISINDEN DOLAYI KENDISINE DUACIYIZ.ÇEKILEN GÖGÜS FILMINDE SOL AKCIGERIN ALT YARISININ FILMDE BEYAZ ÇIKTIGI,BU SEBEPTEN TOMOGRAFI ÇEKILMESI GEREKTIGI SÖYLENDI.KI BIZE GÖRE BU GEREKSIZDI,ANNEMIN HALK TABIRIYLE OMZUNDAKI AGRI YEL ALMASIYDI.NEVARKI TOMOGRAFI SONUCU SOL AKCIGERIN SU TOPLAMIS OLDUGU GÖRÜLDÜ.GÖGÜS HASTALIKLARI UZMANINA YÖNLENDIRILDI.IHTIMALLER ARASTIRILIRKEN,BIZDE BIR YANDAN ARASTIRMALAR YAPIYORDUK.IS CIDDIYE BINDIKÇE SIZ DE HASTA YAKINI OLARAK DAHA CIDDIYE ALMAYA BASLIYORSUNUZ VE ASLA BASINIZA GELMEYECEGINE INANDIGINIZ ACI GERCEKLERLE -IHTIMALLER DAHILINDE BILE OLSA-INTERNET BASINDA OKURKEN IÇINIZE BIR ACI SAPLANMAYA BASLIYOR.BIZ ASLEN ÇÜNGÜSLÜ OLDUGUMUZ IÇIN,O BÖLGENIN HASTALIGI OLAN ASPESTIN GÜÇLÜ IHTIMAL OLMASI VE NEREDEYSE TÜM SÜLALEMIZDE OLDUGUNU VE KIMSENIN BUNUNLA ALAKALI OLARAK ACI YASAMADIGINI DÜSÜNEREK KENDINIZI RAHATLATIYORSUNUZ.DERKEN SERÜVEN BASLIYOR.......GÖGÜS HASTALIKLARI UZMANI SIRTTAN IGNE ILE 750 CC KADAR BIR SU ALIYOR,ACISIZ VE AGRISIZ BIR ISLEM OLDUGUNU SÖYLEMISDI ANNEM.SU PATALOJIYE GÖNDERILIYOR,MERAKLI BEKLEYIS BIZDE BASLIYOR...UZMANA GÖRE SU BERRAK OLDUGU IÇIN BIR PROBLEM OLMADIGININ SINYALINI ALIYORUZ-BU SEVINDIRIYOR BIRAZ-ÇUNKU BU ANLARDA BIR KELIME ILE SEVINÇ YASIYOR,BIR KELIME HATTA BIR BAKIS ILE BILE YIKILIYORSUNUZ-SU ALINDIKTAN SONRA AGRININ GEÇTIGINI VE BIR RAHATLAMA SÖZ KONUSU OLDUGUNU SOYLEMISDI ANNEM.ANCAK ERTESI GUN AGRI YINE BASLAMISDI.VERILEN ANTIBIYOTIK ILE SUYUN KALAN KISMININ KURUTULMASI BEKLENIYORDU.ÇÜNKÜ ÖNGÖRÜ;TEKRAR ULTRASONA GIRDIGINDE SUYUN BIR KISMI CIGERDEYDI,DAHA FAZLA ALMAK ZARAR VERIRDI VE BU SU ÜSÜTMEYE BAGLI OLABILIRDI,ANTIBIYOTIK BU SUYU YOKEDECEKDI.ARADAN 10 GÜN GEÇMISDI,KONTROLLERDE BU SUYUN TEKRAR BIRIKDIGI GÖZLENDI(AKCIGER FILMI NETICESINDE)BU ARADA PATOLOJI SONUCU GELMISDI,SONUÇ TEMIZ ÇIKMISDI.YANI SUYUN TEMIZ ÇIKMASI BIZI MEZOTELYOMA(AKCIGER ZARI KANSERI)IÇIN YANILTMISDI.SUYUN TEKRAR BIRIKMIS OLMASI,INTERNETTEN KENDI YAPTIGIMIZ ARASTIRMALAR DAYANARAK GERCEKLERLE - YUKSEK IHTIMALLERLE CAN YAKMAYA BASLAMIS,HATTA RUYALARIMIZA GIRMEYE BASLAMISDI.ARASTIRMALARI ARTTIRMISDIK.TUM AILEM IZMIRDE,BENSE KAHRAMANMARAS DA YASADIGIM ICIN OLAYLARDAN UZAK AMA YASANANLARIN AN VE AN TAKIPCISI OLARAK DELI GIBI INTERNETTEN,TANIDIK DOKTOR DOSTLARIMIZDAN VE HATTA BIZZAT GECMISDE BENZER DURUMLARI YASAYAN YAKINLARI OLANLARDAN AYRINTILI BILGI ALIYORDUM.DAH BUGUNLERDEN UYKUSUZ GECELER BASLAMISDI.AGABEYIM BIR YANDAN,BEN BIR YANDAN SORGULAYIP,OGRENDIKLERIMIZI BIRBIRIMIZE AKTARIYORDUK.BIR GUN BOS BULUNUP,IKI IHTIMAL VAR,YA ASBEST YA AKCIGER ZAR KANSERI,AMA ASBEST OLUP SU TOPLUYORSA BU ZATEN ZAR KANSERI DEMISDIM KI ANNEME KONDURAMAMISDIK...HALA YOK CANIM DAHA NELERYA,TUM SULALEMIZDE ASBEST VAR ALLAHA SUKUR HICKIMSE DE SORUN YOK DIYORDUK...VE DERKEN,IZMIR SUAT SEREN(TEPECIK-YENISEHIR)GÖGÜS HASTANESINE HAVALE EDILMISDI ANNEM.ÖNÜNDEN BILE GECMEK ISTEMEYECGINIZ SOGUK BIR HASTANE OLAN BU HASTANENIN MUHTESEM EKIBINDEN ALLAH BINLERCE KEZ RAZI OLSUN.ONEMLI OLANIN EKIP OLDUGUNU,HASTANENIN STANDARTLARININ NE KADAR ONEMSIZ OLDUGUNU BASIMIZA GELENLERDEN SONRA ÖGRENMIS OLANLARDANIZ BUARADA...YAPILAN TETKIKLER,KAN,TOMOGRAFI SONUCU KAPALI AMELIYAT ILE AKCIGER ZARINDAN PARÇA ALINMASINA KARAR VERILDI.PATOLOJI SONUCU NETICEYE ULASABILECEKDIK.ISDE BU KARARDAN SONRA,UYKUSUZ GECELER,KORKU VE BIRBIRINDEN HABERSIZ GÖZYASI DÖKMELER AMA GÜÇLÜ ROLÜ YAPMALAR BASLAMISDI.ANNEM HICBIR SEKILDE FARKINDA DEGILDI CUNKU KANSERIN ADI ZIKREDILMIYORDU.ANNEM GAYET KEYIFLIYDI,ASBESTTIR O DA ONEMLI DEGIL ZATEN YAVRUCUGUM DIYIP DURUYORDU.ANNEMIN METANETI,KENDISI ILE TELEFONDA KONUSURKEN BURNUMU SIKIP AGLADIGIM ICIN BENI UTANDIRMISDI.HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI,HASTANEYE BIR GÜN ÖNCE YATIS YAPILDI VE OPERASYON IÇIN KLASIK TETKIKLER YAPILDI YINE.10 KASIM 2014 TARIHINDE SABAH SAAT 08:30 DA YAKLASIK BIR SAAT SURECEK BIR OPERASYONA ALINDI.BOGAZDAN MIKROKAMERA ILE CIGERE INILDI,SOL GÖGÜS HIZASINDAN BIR DELIKLE SU KURUTULUP,AKCIGER ZARINDAN PARÇA ALINDI.PATOLOJIYE GIDEN SONUÇ BEKLENIYORDU.ANCAK OPERASYON 3 KADAR SURMUSDU.FARKLI SEHIRDE OLDUGUM ICIN ÇILDIRIYORDUM;GEC ALINDIGINI,ACIL HASTALARA ONCELIK VERILDIGINI SOYLEMELERINE RAGMEN TAMAMEN ON SEZI ILE BASKA BIRSEY OLDUGUNU O ANLAR HISSETMISDIM VE BANA GORE NEYAZIKKI SONUC BELLIYDI.ISDE DAHA OAN,KABULLENDIGINIZ AN BIR YANINIZ EKSIK OLMAYA BASLIYOR.GIZLEDIGINIZ GÖZYASLARINIZ ACIGA CIKIYOR VE KESKELER BASLIYOR.DAHA COK OPSEYDIM,DAHA COK SARILSAYDIM,DAHA COK YANINDA OLSAYDIM,NEDEN MARASDAYIM,NEDEN YANINDA DEGILIM......HERSEYDEN NEFRET EDER OLUYORSUNUZ...ALLAHA SIGINIS BASLIYOR...BIR YANDAN KABULLENIS,BIR YANDAN KONDURAMAYIS....ANNNEM 1956 DOGUMLU,SUAN 58 YASINDA,ANCAK MINYON,SOSYAL,HAYAT DOLU,ENERJIK,BAKIMLI BIR KADIN...VUCUT YASI ILE ASIL YASI TERS ORANTILI...BIR DOLU HAYALINIZ VAR BIRLIKDE YAPACAGINIZ,HEPSI IÇINIZI YARALIYOR.INTERNET BU HASTALIGI YASAYANLARA ORTALAM 8 AY OMUR BICIYOR.BU NE DEMEK BILIYOR MUSUNUZ?CANINIZ ELLERINIZIN ARASINDAN KAYIP GIDIYOR VE SIZ SADECE BAKIYORSUNUZ,TUTAMIYORSUNUZUN ÇARESIZLIGI...ALLAHIM HICKIMSEYE YASATMASIN....10 KASIM 2014 DEKI OPERASYONUN ARDINDAN HICBIR SORUN YOK,13 KASIM AKSAMI ABIMI ARADIM;HISSETTIM CUNKU...ABIM SON DERECE NESELI TELEFONU ACTI,NABER DEDI...BU ZATEN BELLI EDIYORDU DURUMU.TERAPI YAPIYORDU BANA,HATTA ALTYAPI.CUNKU KENDISINE DE AYNISI YAPILMISDI DOKTORLAR TARAFINDAN,ISTE O ESNADA IKIMIZDEN DE HICKIRA HICKIRA BIR AGLAMA;BIR DAHA BUNU YAPMAYALIM DIYEREK TELEFONU KAPATTIK.ABLAM YURT DISINDA IS SEYEHATINDEYDI VE SONUCDAN HATTA IHTIMALLERDEN DAHI SIFIR BILGI SAHIBIYDI.ONA ANLATMAK DAHA ZOR OLACAKDI...ILK BASDA NEDEN BIZ ISYANI,ERTESI GUNU ALLAHIM SEN BUYUKSUN,SENIN MUCIZELERIN BITMEZ,BIZE ACI,YARDIM ET SOZLERINE DÖNÜSMÜSDÜ.(ALLAHIM IYIKI VAR,IYIKI VAR)14 KASIM 2014 DE EVE GONDERILIYOR ANNEM.GAYET IYI ANNEM,BEDENEN VE RUHEN...MISAFIRLER,GULMELER...IKRAMLAR...TIPKI GUN GEZMESI MODUNDA...VE SONUÇ GELIYOR:ABIMLE TELEFON TRAFIGI,AYRICA BABAM ABIMLE OLAN TELEFON GORUSMELERIMIZDEN SUPHEDE;SORGULAYIP DURUYOR...TELEFONDA YINE BURNUMU SIKARAK KONUSUYORUM,OYSA OYLE BIR SIZLIYORKI....KISMEN ANLAMISDI,O DA ARTIK GUCLU DURAMIYORDU,BIR KARSILIKLI AGLAYISIN ARDINDAN,BABAMA DA MORAL VERMEK EVLATLARINA DÜSÜYORDU,BIZ ÜÇ KARDES GUCLU OLMALIYDIK.SIMDI GUCLU OLMA VE BU DURUMLA SAVASMA ZAMANIYDI.AH VAH EDECEK ZAMANIMIZ YOKDU,CUNKU SOZ KONUSU ANNEMIZDI.MELEK ANNEMIZ....GELEN SONUÇ:MALIN MEZOTELYOMA,HUCRE TIPI EPITELYAL....YANI IYI HUYLU DEGIL,AMA KOTUNUN IYISI OLAN HUCRE TIPI...UFACIK BIR IYILIK BILE SIZE DUNYALARA BEDEL OLUYOR BU HALDE...17 KASIM 2014 PAZARTESI GUNU PET-BT DENEN CIHAZA GIRDI ANNEM.BU CIHAZ BIR ILAC VERILEREK BIR ODADAD BEKLETILDIKDEN SONRA EMAR TARZI BIR MAKINANIN TUM VUCUDUN FILMINI CEKMESI ISLEMI ACIKCASI.BU CIHAZ SONUCU BASKA ORGANLARA METASTAS YAPMIS MI AYRICA HASTALIGIN KACINCI EVREDE OLDUGUNUN SONUCUNU VERIYOR SIZE.IKI GUN SONRA 19 KASIM GUNU PET SONUCUNU ALDIK.BINLERCE KEZ HAMDOLSUNKI,1. EVRE VE METASTAS YOK OLARAK GELDI SONUC.TABIIKI BIZ BU ESNADA BOS DURMADIK,DELILER GIBI ARASTIRIYORDUK.SUAT SEREN GOGUS HASTANESINDEKI EKIP MUHTESEMDI,HEPSI KONUSUNDA SON DERECE UZMAN VE ALAKALI,HASTASINI SEVEN,ELINDEN GELENI YAPANDI,ANNEMIN IMKANI OLSA YANLARINDAN BIR DAKIKA AYRILMAYACKDI.DOLAYISIYLA BIZ DOKTORLARIMIZA(OZGUR SAMANCILAR-OZGUR USLU-SENA HANIM-SEYMA HANIM-MUHIT BEY-TUM HASTANE EKIBI ALLAH RAZI OLSUN HEPSINDEN)OZGUR BEYIN YONLENDIRMESI ILE AYRINTILI OLARAK ARASTIRDIK VE BU KONUDA EN IYI OLAN PROF.DR LEVENT ELBEYLI NIN ADINI OGRENDIK,ISTANBULDA ANKARADA OLDUGUNU DUSUNURKEN,GAZIANTEP TIP FAKULTESINDE OLDUGUNU OGRENDIK VE SASKINDIK.BU DURUMA EN MUTLU BENDIM,CUNKU GAZIANTEP SADECE 40 DAKIKA UZAKLIKDAYDI,BEN DE ANNEME YAKIN OLABILECEKDIM,HIZMET EDEBILECEKDIM.ESIM ILE ANTEPE GITTIK,RANDEVU ALDFIK SEKRETERI ESRA HANIMDAN.KENDISI ANTEP TIP FAKULTESININ DEKANI AYNI ZAMANDA.BIR ADAM ANCAK BUKADAR NAZIK VE ASIL OLABILIR.TANIDIGINIZ AN INANIYORSUNUZ KENDISINE...SIFAEN DURUMU ANLATTIK VE IZMIR SUAT SEREN GOGUS HASTANESINDE ANNEMIN OPERASYONUNU GERCEKLESTIREN OZGUR SAMANCILAR ILE TELEFON GORUSMESI YAPARAK PET SONUCUNU ISTEDI,MUCIZE BEKLEMEYIN BENDEN AMA BU KONUDA ELIMIZDEN GELENI YAPACAGIMIZDAN EMIN OLUN DEDI.HERKESDE FARKLI SEYREDIYOR,BIZIM ICIN HASTALIK YOKDUR,HASTA VARDIR DEDI.HENUZ PET SONUCU CIKMADAN GITMISDIK,CUNKU BENIM ACIL TARAFINDAN RAHATLAMAM,KAFAMDA YOL HARITASI CIZMEM GEREKIYORDU,YOKSA CILDIRACAK GIBIYDIM,RESMEN CANLI CENAZE GEZIYORDUM.DERKEN PET SONUCU CIKINCA BUTUN AYRINTILARI LEVENT BEYE ELEKTRONIK POSTA YOLUYLA ILETTIK.BUARADA PET SONUCUNDA MIDEDE KITLE GORUNUYORDU,AMA ON SEZIME GORE GASTRIT-ULSER GIBI BIRSEYDI....BUNU HIC KAFAMA TAKMIYORDUM,OYSA COK ONEMLIYMIS AKSI BIR DURUM CIKARSA ZORLANACAKMISIZ.20 KASIM 2014 HEYET TOPLANDI IZMIRDE VE ANNEMIN GAZIANTEP TIP FAKULTESINE GELMESI UYGUN GORULDU,MALUM ASBEST DAHA COK BU YORELERIN RAHATSIZLIGIYDI VE LEVENT BEY BU KONUDA HOCALARIN HOCASI OLARAK ADLANDIRILIYORDU.22 KASIM 2014 TARIHINDE ANNEM KAHRAMANMARASA GELDI,KARAYOLU ILE.CUNKU HALA DIRHENI TAKILIYDI,ICINE AZ DA OLSA CIGERDEKI SU AKIYORDU.BU SEKILDE HAVAYOLU KABUL ETMEYECEKDI.LEVENT HOCAMIZ ODAMIZI YARLATMISDI,PAZARTESI GUNU TUM EVRAKLARIYLA,CD VE DOKUMANLARLA AC KARNINA GELMEMIZI SOYLEDI.24 KASIM 2014 GUNU SABAH ANTEP TIP A YATIS YAPILDI.KLASIK TETKIKLER YAPILDI,KAN,GOGUS FILMI,SOLUNUM TESTI,KALP KONTROLU,ALERJI TESTI VS.25 KASIM SALI GUNU SABAHI MIDEYE ENDOSKOPI YAPILDI,COK SUKUR MIDEDEKI GASTRITDI,ONEMSIZDI...SERUM TAKILDI,OGLEN YEMEGINI RAHATCA YIYEBILDI.TANSIYON VS GAYET IYIYDI,MORALI YUKSEK,KEYFI YERINDEYDI...ANNEM BILMIYORDU...CUNKU ZIKRETMIYORDUK ADINI...ANNEM ASBESTTEN KAYNAKLI AKCIGER ZARI ZEDELENMESI YASIYORDU...OYLE BILIYORDU...26 KASIM 2014 SABAH 07:30 DA ANNEMIN HAZIRLIGI TAMAMLANDI VE OPERASYONA ALINDI,08:30 DA OPERASYON BASLADI.YAKLASIK 5 SAAT SURDU,BEKLEMEK ZORDU...SADECE DUA EDEBILIYORDUK.ANNEMIN GUCUYDU BIZE GUC VEREN,BIR DE TABIIKI ALLAHA SIGINMAMIZ...5 SAAT SONRA ANNEMI YOGUN BAKIMA ALDIKLARININ HABERI GELDI,GOREMIYORDUK.14:30 DA SICAK KEMOTERAPI DENEN BOLGESEL YAPILAN 42 DERECELIK BIR KEMOTERAPI UYGULAMASI YAPILACAKDI.YAKLASIK 2 SAAT SONRA DA BU ISLEM BITMISDI.HENUZ ANNEM UYANMAMISDI.BIZI EVE GONDERDILER CUNKU GOREMEYECEKDIK.GECE HASTANEDEN GELEN HABER ANNEMIN AYILDIGI AMA AGRISI OLDUGUNDAN AGRI KESICILERLE TEKRAR UYUTULDUGUYDU.BELKI IKI GUN YOGUN BAKIMDA KALABILIR DENMISDI,AMA SABAH HANI NEREDESINIZ SERVISE ALIYORUZ,KAHVE ICMEYE HASTANEMIZE BUYURUN SOZUTYLE KOSA KOSA YOLA CIKTIK.ANNEM ODASINDAYDI,AGRISI COKDU,MIDESI BULANIYORDU...VUCUDUNDA BIR MASAJ ALETI VARDI.IKI TUP HORTUMU TAKILIYDI VUCUDUNA,IÇINE PIHTILI SU AKIYORDU,KANLI...SU IÇMESI GEREKIYORDU,COK ACIKMISDI.AZ CORBA ICDI AMA MIDESI BULANIYORDU.YURUTTUK,AMA HALI YOKDU.ANNEMI ILKKEZ BOYLE GORUYORDUK...UZGUNDUK AMA UMUTLU....BALON SISIRME VE VUCUT NEFES HAREKETLERI OGRETILDI...AGRISI VAR,AMA GECECEK...HERSEY YOLUNDA GIDERSE PAZARTESI EVE GONDERILECEK,10 GUN SONRA DIKISLER ALINACAK,25 GUN KADAR SONRA BOLGESEL RADYOTERAPI GORECEK..TAKIP ALTINDA OLACAK,IYI BIR BAKIM VE MORALLE IYI OLACAK INSALLAH.BU ISIN ILACI MORAL ARKADASLAR...TAMAMEN MORAL!SEVGI!ILGI!SAKIN UMUTSUZLUGA DUSMEYIN VE BUNU HASTANIZA HISSETTIRMEYIN...GELISMELERI SIZINLE PAYLASACAGIM...LUTFEN TECRUBELERINIZI PAYLASIN,YASAYAN HERKESE ISIK OLSUN,HERKES NEYLE KARSILASABILECEGINI BILSIN...TECRUBELERE IHTIYACIMIZ VAR HEPIMIZIN.LEVENT BEYIN BU HASTALIKDAN DOLAYI 8 YILDIR TEDAVI GOREN HASTASI OLDUGUNU OGRENDIK.BUNU KABULLENIP,KONTROLLU GIDIP,HAYATA TUTUNUP YOLA DEVAM ETMEK GEREK.HASTANIZA SIZ DESTEK OLACAKSINIZ,BIZ DESTEK OLACAGIZ.YARDIMCI OLABILECEGIMI BIRSEY OLURSA LUTFEN CEKINMEYIN,ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN HEPIMIZIN...
Yukarı Dön
Serdil Yagan Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Serdil Yagan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Nisan.2015 Saat 11:28
Size ulasabilecegim mail adresiniz var mi acaba size en hizli sekilde nasil ulasabilirim?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50