www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kemoterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

akciger kanseri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
annem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı annem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: akciger kanseri
    Gönderim Zamanı: 06.Nisan.2010 Saat 13:23
merhaba,siteye bu gun uye oldum.40 yildir sigara içen 70 yasindaki annem 5 ay önce küçük hücreli akciger kanserine yakalandi (daha öncedende vardi belki )kemoterapi almasin dedi bazi dr lar yasli ve yan etkileri kaldiramaz dediler eve geldik hiç bir ilaç almadan zaten oldugum yerde onkoloji yok gögüs hastaliklari bakti.3-4 ay yasar dendi.Bitkisel bir seyler yaptim isirgan,ebegumeci,kantaron herkesin bildigi seyler iste ama 3 ay sonunda bir agri krizi ve agizdan burundan kan gelmesiyle hastaneye gittik ve agri kesicilerle döndük.Zor sartlar altinda onkolog olan bir sehirdeki hastanedeki dr.kemoterapiyi ilaçla önerdi, ve dün biz lastet isimli bir ilaca basladik yanimda borea diye bir ilaç daha verdi ama yan etkileri arasinda yayilim yapabilir diyor.Annemin kanser dr dedigine göre filmlerden yayilmiyor buyuyor 4x4 den 5x5 olmus 1 ayda.Kokrktum boreayi veremedim.bu gun ikinci lastet i aldi.simdilik diz agrisi disinda bir sikayeti yok.Öksürdükçe kan geliyor birde.ne yedirmeliyim,neyi yedirmemeliyim,boreayi vermelimiyim,bilmiyorum buradaki online dr sordum umarim kisa zamanda cevap gelir.
bazi dostlar sagolsun moral verecekleri yerde "aman canim zaten yasi 70  ununu elemis kalburu asmis fazla üzülme "diyecek kadar iyi! moral verselerde,ben çabama devam edecegim. bilgisi olan var ise bana cevap yazarsa çok memnun olurum.
Yukarı Dön
seval aydin Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı seval aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Nisan.2010 Saat 15:39
kelin ilaci olsa basina surer benim annem de kanser tedavi goruyor bede bi care ariyordum  allah yardimciniz olsun
Yukarı Dön
monaliza Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı monaliza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2010 Saat 21:09

zor sartlardasiniz sanirim. ama bir sekilde büyük bir devlet hastanesine gitmeniz gerekir. kan geliyorsa durumu çok ciddi demektir. 70 yasinsa da olsa, 7 yasinda da, can candir.

benim annem de akciger kanseri ve zor bir süreçteyiz.

Yukarı Dön
ReAL Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ReAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Agustos.2010 Saat 21:45
bu kemoterapi konusunda bir sorum var doktor kemoterapi almasin diyor.. acaba almamak daha mi iyidir akciger kanseri icin faydali degilmis sanirim... ve kemige metastaz yapmis
Yukarı Dön
zeynepk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
  Alıntı zeynepk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Agustos.2010 Saat 23:29
Kemonun yan etkileri çok fazla..Kalp yetmezligi,böbrek yetmezligi,asiri yorgunluk hali,bisey yiyememe,içememe....Almazsada sonra keske diosun ama, Keske alsaydi belki bir gün fazla yasasaaydi yanimda olsaydi diosun...
Zeynep
Yukarı Dön
eftelya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı eftelya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Mayis.2011 Saat 23:40
benim babamda akciger kanseri 3 ay önce teshis kondu henüs metastas yok. 4.ncü kemoterapiyi görecek fakat ilk 3 te ishalden sürekli hastanelerde yattik. yüzde 70 lik bi güç kaybi yasiyoruz. duydugumuz her bitkisel tedaviyi uyguluyoruz nasil günler bekliyor bilemiyoruz. allah yardimcimiz olsun.
Yukarı Dön
fatmagurhan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı fatmagurhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mayis.2011 Saat 23:00
CryCryCryCryCry   çok çok geçmis olsun rabbim acil sifa versin.......

benim babam 2008 de akciger kanseri oldugunu ogrendi doktor en fazla 3 ay demisti hala sigara iciyordu motora biniyordu dayandi cunkiu yasam enerjisi insanlara özellikle hayvanlara sevgisi buyuktu bizim ailede daha once ölüm olmadigi icin nasil bilmiyorduk son zamanlar grip gibi oldu yanina gidip kaliyorduk yalniz yasiyordu bizlere gelmiyordu surekli istifra ettigi icin beni bu halimle hatirlamayin diyordu bizi de yanina fazla istemiyordu. bizim hep iyi olacak sandik ama bu sene subat ayinda yanindan ayrildiktan 10 gun sonra vefat etti hala inanmiyoruz ve inanilmaz vicdan azabi yasiyoruz keske zorlasaydik soyle yapsaydik boyle yapsaydik diye o yuzden oncelikle hastanizin morelini ust seviyede tutmaya calisin ve tum sevginizi gosterin rabbim acil sifalar versin zor zamanlar sizi ve babanizi bekliyor umarim en kolay sekilde zor gunleri atlatirsiz..
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fatmagurhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mayis.2011 Saat 23:05
rabbim acil sifalar versin kacinci evre acaba... benim babam 4 evre oldugunu ogrenmis doktor 3 ay istirahat demis ama bize soylemedi subatta tam 3 ayi doldugunda vefat etti ama kan geliyordu makkattan ve agzindan bizler bilemedik elimizden birsey gelmedi inanilmaz azap yasiyoruz.. sunu soyleyeyim vefatinda sonra doktor sadece moral olsun diye kemoterapi diyoruz tedavisi cok az dedi ama onkoloji hastaneleri herseyi bedava yapiyor bence bir onkoloji hastanesine basvurun allah yardimciniz olsun
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fatmagurhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mayis.2011 Saat 23:08
CryCry rabbim acil sifalar versin yasi kac olursa can candir anne dunyanin en kiymetlisidir kimin ne zaman ölecegini yaradan bilir morelinizi yuksek tutun sevginizi morelinizi annenize verin mutlu olmasi icin elinizden gelenin fazlasini yapin cunku sonradan vicdan azabi buyuk oluyorCryCryCry
Yukarı Dön
funda.k Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı funda.k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Eylül.2011 Saat 15:53
merhaba.esimin akc. kanseri oldugunu yeni ögrendik. kemik metastazi yapmis. geçen hafta dizindeki tümörü çikarip protez koydular.dokular iyilesince de kemoterapiye baslanacak.ileri bir evrede ve hizli ilerliyor.ama esimin morali çok iyi.bu arada kendimizce bazi ürünler kullaniyoruz.solgar ürünlerinden shark kartilage(köpek baligi kikirdagi)ve shark liver oil(köpek baligi karaciger yagi);kurkumin(zerdeçalin içinde var).aci badem,ve bugday çimi .2çocugumuz var biri 13 digeri 2 yasinda. Allah sevdiklerimizi bize bagislasin.Allah hepimizin yardimcisi olsun
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50