www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mezotelyoma kanser türü için LÜTFEN CVPLAYIN..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 13>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
omer07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
  Alıntı omer07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: mezotelyoma kanser türü için LÜTFEN CVPLAYIN..
    Gönderim Zamanı: 10.Nisan.2010 Saat 18:52
Herkese merhabalar ve geçmis olsun diyorum..sizinle paylasmak istedigim annemin hastligi olan mezotelyoma kanseri..1 ay öncesinde hiç bisyi yokken son 2 haftada nefes darligi sikayeti ile doktora gitttiginde acil cerrahi operasyona alinarak kalp zarinda toplanan siviyi bosaltilio.sonrasindada yapilan testler sonucunda mezotelyoma kanseri olduguve epiteloid tipte oldugunu söylediler..teshis nekadar erken bilemiyorm ama hastanin tedavisi için pek çözüm yolu olmadigini kemoterapiyle hücre yayilimini durdurmaya çalisacaklarini söylediler ama hastanin kemoterapiye cvp vermeyip hayati riskinin oldugunuda söylediler...su an kemoterapi için vücudu hazirliyorlar..hastanin morali çok iyi ama sonuçlarin kötü olmamasi için yapabilecegmz bisy daha varsa ve biliyorsaniz yada çevrenizde bu hastaliga yakalanan birileri varsa lütfen beni bilgilendirin LÜTFEN PAYLASIN.(ister forumda cvplayin istersenz arayin tlfn numaram 05446547688)
Yukarı Dön
ilke Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ilke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Mayis.2010 Saat 23:45
Omer selamlar,

Benim nisanlimin babasina ayni teshis kondu, herseyi okuyup arastiriyorum. Asbest'ten olusan bir kanser turu ve asbeste maruz kaldiktan 15-20 yil sonra kendini gosteriyor, henuz cok yeni oldugu icin modern tip cozum uretemiyor bu hastaliga. Kalp sorunu olmayan daha genc kisilere amelyat - kemoterapi ve radyoterapi uygulaniyor ve omurlerinin 2-4 yil uzadigi soyleniyor, fakat nisanlimin babasi amelyat olamayacak, kemoterapi ve radyoterapi uygulanacak. Fakat bir sure sonra vucut kemoterapiye de direnc gosteriyormus ve o noktada yapacak birsey kalmiyormus.
Arastirdigimda gordum, teshisten sonra 3 ay -24 ay arasi yasiyor insanlar tedavi sekline gore. Moralimiz cok bozuldu ama hersey bu kadar kotu degil, bu hastaliga ragmen yillardir yasayip hayatini surduren insanlar var ve nedeni bilinmiyor.

Alternatif tedavi olarak bazi insanlar tamamen bitkisel besin degeri cok dusuk gidalarla beslenip, vucudu ac birakarak kanserin ilerlemesini yavaslatmislar fakat kemoterapiye girecek bir insanin gidasini asla kesmemesi lazim bu yuzden hem modern tibbi hem alternatif yontemi uygulamak mumkun degil.

Bu arada biz Ingiltere'de yasadigimiz icin devlet psikolojik destek veriyor olumcul hastalara. Psikolog bizimle gorustu ve dediki insan ertesi gun olecek bile olsa o gunu guzel yasamali, bu yuzden bu konuda icine dokmesin duygularini, hicbisey saklayip yapmacik olmayin, acima duygusu gostermeyin, bu konuda dogal birseymis gibi konusun. Ben olecegim ama dedigin de ben de olecegim ama bugun olmeyecegim o yuzden bugunu yasamam lazim deyin gibi tavsiyeler verdi. Bu arada hastada asiri ofke, dikkat daginikligi, uyuyamama, surekli yorgunluk ve depresyon gorulebilir bunlar aci gercekle yuzlesen herkes icin normal ama en aza indirmeniz icin  hicbir duygusunu icine atmasina izin vermeyin dediler.

Cok guclu olmayi gerektiren zor bir surec, size sabir diliyorum. Umarim babamiz sizin de anneniz nadir kurtulan insanlar icinde olurlar. Insan umut etmeden olmuyor, dunyada 1 kisi bile bu mereti yenmis olsa neden 2. olmasin diyor.

Sabirlar diliyorum size ve annenize.
Yukarı Dön
omer07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı omer07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Mayis.2010 Saat 17:12

merhabalar...

öncelikle yanitiniz için çok tsk ederim ve sizede çok geçmis olsun..
sanirim annemin durumu nisanlinizin babasiyla ayni..bizeda asbest denilen o killi toprak türünden ortaya çiktigini ve bi çesit hücre yayiliminin söz konusu oldugunu söylediler..bu yayilimin önüne geçilmesinin imkansiz oldugunu ancak hücre üretimini azaltici yönde kemoterapi uygulanacagini söylemislerdi..suan itibariyle iki kür kemoterapi aldi ancak vücut direnci hala çok iyi hiç bir yan etki gözlenmedi saç dökülmesi ten yumusamasi hassaslik vs. olmadi..ama bu kemoterapinin bi çesit iyilestirici tedavi olmadigini hastanin ömrünün uzatilmasi için uygulandigini söylediler..yalniz sizden farkli olarak annem suan hastaliginin ciddiyetini bilmiyor sadece kemoterapi aldigi için normal olarak önce endiselendi ama kanser taklidi bir hastaliginin oldugunu ve bunun için hizli tedavi amaciyla kemoterapi görmesinin uygun oldugunu söylediler...bilmiyorum söylenmesi onu nasil etkiler suan psikolojisi çok iyi ve hersey yolunda normal eskisi gibi gezip dolasiyor tek hissettigi eskisine göre daha erken yoruluyor..bunuda aldigi ilaçlara baglior çünkü öncesinde annemin hiçbir hastaligi yada sürekli kullandigi ilaç yoktu...doktorlarin plani toplam 6 kür kemoterapiden sonra vücut cvp verirse isin tedavisine geçilecegi...bundanda cvp alinirsa cerrahi operasyon uygulanacagi yönünde..ancak bize çok fazla umut verici konusmadilar tek umudumuz annem dirençli bir kadin yasida genç ve daha önce hiçbir hastaligi yoktu..umarim hersey yoluna girecek...nisanlinizin babasina nasil bir tedavi uygulaniyor ve tedavi asamalarinda sizede ayni seylermi söylendi...birde mrk ettigim siz hastaya hastaligi hakkinda net bilgi verdinizmi verdiyseniz nasil bi tepki verdi?eger hastanin bilgilendirilmesi daha dogru olacaksa bizde ayni uygulamayi yapalim...size gerçekten zaman ayirdiginiz ve bilgilendirdiginiz için çok tsk ederim...egerki sizinde bilgi almak istediginiz bisy olursa numaram +905446547688 . yardimci olabilmek için elimden geleni yaparim..çok geçmis olsun size ve ailenizede sabir ve saglik diliyorum..iyigünler..
Yukarı Dön
gulenseda Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı gulenseda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mayis.2010 Saat 20:41
merhaba çok geçmis olsun umarim yakinlariniz iyilesir.benim babama da malign mezotelyoma teshisi konuldu.babam 59 yasinda. 3 ay öncesine kadar birsey yokken gecen ay nefesdarligi sikayetiyle hastaneye gitti bir akcigerinde su toplamasi görüldü önce ne oldugunu anlayamadilar ve süreyya pasa gögüs hastaliklari hastanesine sevk ettiler. orada malign mezotelyama teshisi koyuldu ve kemoterapi tedavisi basladi bir kez girdi forumlardan okudugum kadariylaçok çabuk ilerleyen ve tedavisi çok zor olan bir kanser türü ama biz elimizden geldigince tedavi ettirebilmek için ugrasiyoruz farkli hastanelerede basvurmak istiyoruz bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.Babam kendi durumunu biliyor ve oda iylesmek için her yolu deniyor. hem tibbi tedavi hemde alternatif çareler ariyoruz.Umarim bu hastaligi yeneriz moral gercekten cok önemli.
Yukarı Dön
isimsiz Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı isimsiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Haziran.2010 Saat 14:25
Avrupada son yapilan arastirmalara göre kabuklu çam fistiginin akciger kanseri hastaliklarinda ve olusumunda önleyici etkisi kanitlanmistir Akciger kanseri için her gün kabuklu çam fistigi yesin hatta sizde yeyin kanser hastalari genetiktir  geçmis olsun Allah sifa versin
Yukarı Dön
isimsiz Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı isimsiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Haziran.2010 Saat 14:29
Çok öncedende bilindigi gibi çam fistigi bronsit, verem, akciger hastaliklarinin çabuk iyilesmesine, ruhi çöküntüyü gidermeye yardimci ve kalp hastaliklarinda da faydalidir.
Yukarı Dön
ilke Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ilke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Temmuz.2010 Saat 16:08
Herkese tekrar selamlar,

Cevaplariniz ve bilgiler icin tesekkurler. Ben forumu surekli takip etmedigim icin epey gec gordum mesajlarinizi.

Ingiltere'de olunca daha gelismis tedavi yontemleri olabilecegini dusunuyordum ama burda da Omer Bey'in anlattigi gibi kemoterapi - isin tedavisi - amelyat tedavileri var ve doktorlar bu tedavilerin sadece hastanin omrunu uzatma ve yasam kalitesini yukseltmek amaciyla yapildigini, 100% iyilesme diye birseyin olmadigini soyluyorlar. Eger hasta amelyat olabilecek seviyede guclu ve gencse o zaman cok uzun sure sikayeti olmadan hayatina devam edebiliyormus. Bizim durumumuzda maalesef amelyat bir secenek degil.

Diger sorunuza gelince; bence bu tip hastaliktaki insanlar bilmemeli hasta oldugunu. Baska bir kanser tipi olsaydi, bilsin, mucadele etsin, kanseri yensin derdim ama mezotelyoma, hakkinda bilgi sahibi oldukca moral bozan bir kanser turu ve moral cok onemli birsey fiziksel saglik icin.
Siz annenizden saklamakla iyi etmissiniz. Nisanlimin babasi fiziksel olarak hala cok iyi, hatta dun yuzmeye gitti geldi, iyi hissediyor kendini. Sadece eklem agrilari, cok hafif kilo kaybi ve halsizlik var onlar da 60 yasinda oldugu ve ayrica kalp hastasi oldugu icin dogal diye dusunuyoruz. Ama nisanlimin babasi durumunu bildigi icin ara ara depresyona giriyor. Ruhsal olarak hic iyi degil. Burdaki doktorlara kotu birsey duymak istemiyorum dedigi halde doktorlar yuzune baka baka hic tedavi sansi yok, ustelik kalp rahatsizliginiz var siz en fazla 1,5-2 yil yasarsiniz demisler. Bu da onu altust etti, cok mutsuz.
Simdi kemoterapiyi reddediyor. Su an hicbir tedavi uygulamiyor, kendini dini kitaplara ve mistik tedavi yontemlerine adadi. Ben bunlarin kanser ustunde etkili olduguna inanmiyorum ama moralini yuksek tutmasini sagladigi icin destekliyorum.

Ayrica duydunuz mu bilmiyorum Paul Kraus diye biri var, 13 yildir mezotelyoma olmasina ragmen yasiyor, bu konuda yazdigi bir kitap bile var (kitabin Turkce'sini bulamadim)..kitabinda kendisi gibi cok uzun sure yasayanlardan da bahsetmis, kanseri yenmemisler, vucutlarinda hala kanser var ama bilinmeyen bir nedenle ilerlemeyi durdurmus kanserleri...Herkesin vucudu farkli, bu ilerlemeyi durduran her ne ise umarim anneleriniz, babamiz ve diger hastalar da bulur bu sifayi.

Tekrar tekrar gecmis olsun.
Yukarı Dön
omer07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı omer07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Temmuz.2010 Saat 16:29

Öncelikle bütün hastalara geçmis olsun diliyor,bu forumda bizlerle bilgilerini paylasanlarada tesekkürü borç biliyorum.. Annemin hastaligindan daha önce bilgi vermistim..biraz telase içindeydik ve duyduklarimiz bizi tamamiyle sok etmisti.Annemin hala hastaligindan haberi yok her türlü ögrenebilecegi yada bilgi alabilecegi herseyi ortadan kaldirmaya çalisiyoruz.tabiki çok zor bir durum ama sanirim böyle olmasi daha iyi çünkü yaklasik 16 hafta oldu ve 5.terapiyide basariyla geçti.henüz kilo kaybi yada hastalik belirtisi yok.suan itibariyle annemi iyilestigi psikolojisine soktuk diyebilirm,tedavi 6 kemoterapiden olusuyor son bir terapi daha alip bitecegini biliyor ve gayet morali üst seviyede.terapiden sonra durumuna göre isin tedavisi alabilir.bununda hastaliginin kontrolü için arada bir yapilacagini biliyor.suan itibariyle basarili bir yol katettik umarim herkesin mücadelesi sifa ve saglik getirir..bunlari burda paylasiyorum çünkü gerçekten basina gelmeyen bu durumu bilemez, hayatimiz bir oyuna döndü diyebilirim..

Bilgilerini bizimle paylasan herkese çok tsk ederim..
Geçmis olsun dileklerimle...
Yukarı Dön
nokta Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı nokta Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Agustos.2010 Saat 13:10

Slm,benimde anneme epital tip mezotelyoma teshisi konuldu,aslinda biz tamamen tesadüf sonucu ögrendik 1 ay önce fitik ameliyati oldu ameliyat sonrasi alinan parça ve sivi patalojiye gönderildi sonra epitayaltip mezotelyamo teshisi konuldu 1 kür kemoterapi aldi yarin kan tahlilleri yapilacak ne yapacagimizi nereye gidecegimizi bilmiyorum çalmadik kapi kalmadi yardimci olmanizi bildikleriniz paylasmanizi bekliyorum iyi günler

Yukarı Dön
omer07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı omer07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Agustos.2010 Saat 14:59
Size ve annenize çok geçmis olsun..
 yukaridaki yazilarimizi okuduysaniz aslinda hastaligin ne oldugunu az çok anlayabilmissinizdir..gerçekten büyük bir mücadele sizi bekliyor en lazim olanda moral ve iyi beslenme...eger herhangi bir sorunuz yada takildiginz birsey olursa muhakkak bildigim kadariyla yardimci olaya çalisirim..tekrar çok geçmis olsun dileklerimle...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 13>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50