www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mezotelyoma kanser türü için LÜTFEN CVPLAYIN..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 13>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 14
  Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Aralik.2010 Saat 20:12
forumda yazan hekese cok cok gecmis olsun...annemin cigerlerinde su topladigini ögrendigimizde sadece üsüttügünü düsünmüstüm.. biyopsi yapildi epitelyal tip malign mezotelyoma teshisi konuldu...akciger zarinda lokalize olmus ve henüz su an için yayilma göstermemis durumda..hastamizin genel durumu iyi..ama bizim morallerimiz cok bozuk bu hastalik kesin tedavisi olmayan, ön görülen yasam süresi kisa olan ,agresif seyreden ,kemoterapi radyo terapiye cevap vermeyen bi hsatalik olarak anlatildi bize.yeniden su toplamasin  diye iç zar ve dis zar yapistirilacak 1 ay sonrada radyoterapi alacak..bizi nelerin bekledigini bilmiyorum..neye inanacagimida...neden herkes bu kadar umutsuz hiçmi iyi birsey yok bu hastalikta ..zor günler bizi bekliyo Allah hepimizin yardimcisi olsun
Yukarı Dön
birumut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı birumut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Mart.2011 Saat 16:56
öncelikle herkese geçmis olsun, 4,5 ay önce benim annemede malign mezotelyama (küçük hücreli akciger zari kanseri ) teshisi konuldu,sebebini topraktan soludugu asbest maddesinden kaynakli oldugunu söyledi doktorlarCry.63 yasinda annem ve ailece çok zor günler geçiriyoruz.4 kez kemoterapi aldi 5.sini alacak haftaya.dua etmekten baska birsey gelmiyor elimizden,çaresizlik çok zor,nasil bir süreçten geçiliyor tam kavramis degilim paylasimlariniz için simdiden çok tesekkürlerCry
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Mart.2011 Saat 17:41
bize kemonunda radyonunda biseyi degistirmedigi ifade edildi annem simdilik evde herahangi bi sikayeti yok3 ay oldu yaklasik...teshis nasil kondu
Yukarı Dön
birumut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı birumut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Mart.2011 Saat 16:51
annem astim bronsit hastasiydi yillardir .yaklasik 5 ay önce gögüs daralmasi,sikismasi sikayetiyle dahiliye doktoruna gitti,ilkin bilindik astim diyeceklerini düsündük ancak muayene oldugu gün çikan akciger filminde doktor sol akcigerin görünmedigini ve acilen tip fak.gidilmesini söyledi ve böylece zor günlerde baslamis oldu.antalya atatürk devlet  hastanesinde tetkikler yapildi cigeri su toplamis önce o su bosaltildi,annemin astpesli toprak soludugunu söylemis doktor,parça alindi sanirim emin olmak istediler ilk parça temiz çikti sonra tekrar parça alindi ve bu kez akcigerden alinan parça da kanser hücreleri tespit edildi(ikinci parça antalya tipta incelendi)1,5ay hastanede yatti annem bir yandan su bosaltilmaya devam edildi.tetkikler(kan,idrar normal) derken bu arada antalya medikal park ta anneme PET uygulandi ve sonuç:malign mezotelyama olarak açiklandi.2010 ekimde baslayan süreç içinde 4 kez kemoterapi aldi annem simdi 2 kez daha kemoterapi alsin diyorlar ancak her kemoterapi bir öncekinden daha agir geçiyor annem içinde bizim içinde,doktorlar çokta net birsey söylemiyorlar,arastirmalarimiza göre ise 4-6 ay en fazla 8 ay ömür biçilen bir kanser türüCry en erken teshiste ve genç hastalarda bu süre 24 ay olabiyormus,çaresizlik çok yipratiyor bizi yine de birumut diyoruz
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Mart.2011 Saat 18:07
ben dis hekimiyim çok arastirdim en ünlü gögüs cerrahlarina mezotelyoma uzmani oldugunu söyleyen insanlarla hocalarla konustum...bizimde su toplamasiyla basladi hikayemiz.hayatimiz kabusa döndü..kendisine söylemedik.tedavi olmadan yasayan insanlar oldugunu duyduk..simdilik hiiiç bisey yapmiyoruz..amahiç...simdilikçok iyi masallah ben umutluyum umutlu olun ..hiçbirimizin ömür garantisi olmadigi dünyada mutlu kalmak mutlu yasamak dilegiylee
Yukarı Dön
nesimm Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
  Alıntı nesimm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Mart.2011 Saat 20:02
s.a arkadaslar.Öncelikle birmut ve tüm forumagelen arkadaslara;Bir kaç ay önce adini duuydugum ve arastirdiktan sonra ulastigim bir sivi var.(Biz geç kaldik)BAGIRA BAGIRA heryerde söylüyorum.mucizeler ortaya çikiyor arkadaslar, BU SIVININ ADI  --MMS--internet sitesi dahi var.çok basit kullanimi olan ve maliyeti otçu etçi vatandaslarin maliyetlerine göre çok komik.135-150 tl civarinda.hemen kafanizda satis yapiyor diye yormayin.önce bi arastirin,belki hastanizin iyilesmesi için vesile olur.isterseniz bana hadi len deyin.isterseniz tereddüt edin.Siz bilirsiniz.unutmayin ki sizin caninizin yandigi kadar benim yanmaz ve bu duygu bende azalmaya basladi .ölüm geceli 4 ay oldu çünkü.
Yukarı Dön
asteriks Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asteriks Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Eylül.2011 Saat 23:25

Rahatsizligi yasayan kisiye geçmis olsun.Kanser sikintisi ailemizde oldugunda bizi derinden yaralamaktadir.Ayni sikintiyi babam çekti.Akciger zari kanseri ile ilgili süreci bizlerde yasadik.Bu konuda bilgi almak isteyen bana mail atabilir.evren.golcuk@hotmail.com

Yukarı Dön
sevinc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı sevinc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2011 Saat 11:34
Uzun zamandir, bu basliga bir sey yazilmamis. Son durumunuz ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. 15 gün önce babama mezotelyoma teshisi kondu ve hiç bir doktor ameliyata yanasmiyor. Kemoterapi uzmanlari bile birsey yapmayalim diyor. Babam 66 yasinda. Bu konu ile ilgili yasadiklarinizi paylasirmisiniz. Çaresiz olmak çok zormus :(
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2011 Saat 16:41
Kasim ayinda anneme teshis konulali 1 sene olcak biz hic bir tedaviyi isteyerek yaptirmadik.bitkisel destek yediklerine ictiklerine dikkat ettiriyoruz.ari recinesi propolis yiyor..caresizlik cidden cok zor.benim annem 52 yasinda..sizede metanet yakininiza acil sifa diliyorum.

Yukarı Dön
sevinc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı sevinc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2011 Saat 17:08
Peki teshis konulmasindan bu yana, yasam kalitesinde bir degisiklik oldu mu ? Cigerde su birikiyor bizde, bunun bir periyodu varmi ? Sabahlara kadar kalkip kalkip nefes aliyormu diye bakiyorum. Allah hepimizin yardimcisi olsun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 13>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50