www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mezotelyoma kanser türü için LÜTFEN CVPLAYIN..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 13>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 14
  Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Ekim.2011 Saat 12:39
Ilk 6 ay cok iyiydi sonra oksuruk cabuk yorulma basladi ...simdi arada oksuruyo..tekrar tekrar su toplar demislerdi ama zar kendiliginden yapismis sanirim toplamadi..beslenmesine dikkat ediyo..sizede cok gecmis olsun
Yukarı Dön
gamzeky Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı gamzeky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Ekim.2011 Saat 16:12
yani hiç bir tedavi olmadi mi anneniz. benim anneme de bu hastaligin teshisi konuldu. kemoterapi aliyor suanda ama rahatsizliklari agrilari var cigerinde ve sirtina da agri vuruyor. sizin annenizin durumu nasil? özellikle yedigi ve faydasini gördügü yiyecekler var mi?
Yukarı Dön
sevinc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sevinc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Ekim.2011 Saat 16:27
Bize kemoterapi bile önermediler :( Sadece su birikmesini kontrol altinda tutuyorlar. Zari almak için ameliyat önermislerdi ancak sonrasinda çok agrili bir süreç olacagini ve çokta faydasi olmayacagini söyleyince doktorumuz onuda yaptirmadik. Dren takili su anda, oradan suyu bosaltiyoruz. Dengeli ve kuvvetli besleniyor. Arkadasin önerdigi Ari Reçinesi propolis'e basladik. Ayni zamanda yumurta ve limondan olusan bir ilaç yaptik ona çok inandi babam. Bizde henüz agri yok. Teshis ne zaman kondu sizde ?
Yukarı Dön
gamzeky Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gamzeky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Ekim.2011 Saat 16:40
Haziran ayinda basladi hastane isleri falan ve haziran sonunda koyuldu teshis. yumurta ve limonla nasil bir ilaç yapiyorsunuz?
efexor siz de sorumu yanitlarsaniz çok sevinirim.
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Ekim.2011 Saat 19:11
Evet hic bi tedavi olmadi annem.dr ilhamiguneralinkanserden korkma modasi gecmis tedaviden kork diye bi kitabi var onu okuyorum bugday sirasi tarifi var orda arkadaslar..birde eger imkaniniz varsa bol vitamin mevsiminde sebzeler oneriyo dr bey....biz dmso diye bi ilaca baslicas beres damlasi diye bir seye daha baslicaz.birde 10 gr c vit diyo o kitap...bakalim neler olcak...ben saglikli beslenmeye innaniyorum.kemoterapi sanirim bu kanser icin cok ise yaramiyo...herkese cok sabir diliyorum...facebook uzerinden bi grup kursak daha cok kisiye ulasirmiyiz acaba...allah hepimizin yardimcisi olsun...bu hastalik gunahlara kefaret olsun...cokzor gercekten cok zor...
Yukarı Dön
sevinc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sevinc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Ekim.2011 Saat 10:45
Facebookta Mezotelyoma Illeti adi altinda bir grup kurdum. Oradan daha fazla kisiye ulasabiliriz belki :((
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Ekim.2011 Saat 12:27
Uyelik istegi gonderdim insallah biseyler yapabiliriz...
Yukarı Dön
poliman 44 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı poliman 44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ekim.2011 Saat 03:04
arkadaslar bu talihsiz hastaliga benim canim babamda dustu bizde ne yapacagimizi sasirdik teshis yeni kondu 1 kur tedaviyi aliyor metestas yok ama amaliyatta etmiyorlar bende sizlerden yardim bekliyorum ari poleni dedikleri gerçekten etkilimi yoksa kandirmacami doktora sordum kemoterapiye direnç gösterebilir deniliyor bu hastalikla mucadele edenlerle bilgl alisverisinde bulusmak istiyorum. 05053490435
Yukarı Dön
asiye Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asiye Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ekim.2011 Saat 15:23

rabbim herkese acil sifalar versin 20 gün önce babamin karinda biriken su nedeniyle  medikal park gittik ve orda karin zari kanseri oldugu çikti patoloji sonucunda  o günden bugne arastiriyorum  ögrendiklerimi sizinle paylasmak istiyoum .mezotelyoma tümörü zor ve tehlikeli yumusak küçük hücreli çabuk yayilan bir kansermis.

kemoterapiye cevap verme orani % 10  gibi oda çok nadir bunlari ögrendikten sonra çare aramaya basladim
ilk ögrendigim bu ameliyat yasam süresini uzatmak ve tamamen kurtarmak için yapilmasi gerekenler
bu ameliyati sivasta doç.kürsat karadayi yapiyor.telefonla görüstüm babamin tomografi patoloji ve kan degerlerini istedi ona göre tekrar görüsecegiz.
2.dokuzeylül ünüversitesinde prof:selman sökmen hafta içine randevu aldim babamin sonuçlarini gösterecegim.ameliyati yapan 2.doktor.
3.ankara ünüversitesinde bir ekip olarak çalisan dr ali ekrem- bülent aksel

ameliyatla karin zarini temizliyorlar ameliyat zor 9 saat sürüyor yogun bakimda bekletiliyor ve karin zarina kemoterapi ilaçlarini uyguluyorlarmis.rabbim izin verdigi sürece bütün doktorlarla görüsüp en uygun olani kardeslerim annemle beraber karar verip yaptiracagiz tabi rabbim izin verirse
tömör çok pis bir tümör yasam süresi 5 ile 12 ay arasinda dedi doktorlar.ameliyatla kurtulan hasta sayisi %25 lerde yada yasam süresi 5 yila kadar uzatilabiliyormus.

babam 54 yasinda
Yukarı Dön
efexor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı efexor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ekim.2011 Saat 16:26
Cok gecmis olsun öncelikle beynimizi menüden bu illete halen neden tedaviibulamiyorlar ya:( canim annecigimi bu hastaliktan nasil kurtaracagimi düsünmemden kafayi yemek uzereyim ...Allah yardimcimiz olsun ...kemoterapiye cavap verme yuzde 20 dedi bizede doktor...ya kafalar karisik ameliyatlar cok riskli...immun sistemi yani bagisikligi güçlendirecek birseyler lazim bize....ari recineside ii bir bagisiklik guclendirici...o yüzden yani...Allah hepimizin yardimcisi olsun
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 13>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50