www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Genel Saglik Forumu >Kanser Disi Hastaliklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reflü tedavisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mustucerbe Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı mustucerbe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Reflü tedavisi
    Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2017 Saat 01:39
Merhaba, Reflü ile tanışmam uzun zaman önce oldu. Kanser konusunda da yıllarca mücadele sebebiyle Dedem, Babam ve Annem ilgilenmemizden kendimizi ihmal ettik. Lakin bu konuda çok tecrübelerimiz oldu(Bir çok kişiye de faydamız oldu). Doğada bir çok bitkinin, yöntemin ve buluşun ciddi katkıları var. Bilhassa yurt dışı makalelere bakılırsa artık bir çok hastalığın tedavisinde direk bitkiler kullanılıyor. Araştırmayı çok sevmediğimizden bir çok tecrübelerden haberi insanların olmuyor. Teslimiyetçi olmuşuz. Kaderi buymuş yapacak bir şey yok falan filan..... Paylaşılan her tecrübe belki hayat kurtarabilir. Bir çok iyileşmeleri insanlar paylaşıyor. Bu gibi forumlar bu konuda çok iyi bilgi paylaşımı sağlıyor görünüyor. Reflü konusunda devam edersek yaklaşık bir ay öncesine kadar reflü çok azmış durumda değildi ve idare edebiliyordum. Lakin 5-6 hafta önce ciddi derecede yanma, ağrı, şişlik, hazımsızlık, yiyecek-içeceklerin ağıza geri gelmesi ve yemek borusu resmen yanıyor vaziyette idi. Tekrar belirtmek gerekirse Aile ile uğraşmaktan kendimi ihmal etmiştim. Bunun üzerine irkilip kendimize gelip iş işten geçmeden acil önlem almak gerekiyordu(Araştırmalara bakılırsa çok uzun yıllar bu şekilde devam edilirse dokular başkalaşıp Kanser oluşturma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.) Herkes burada çok güzel paylaşımlarda bulunmuş benim de katkım olur diye yazmak istedim. Yaptıklarım; 1) Hergün sabah ve akşam 10-15 dk tempolu yürüyüş. 2) Nefes tekniği 3) Sabah akşam karbonat 4) 3 saat arayla 500 ml yada 2,5 su bardağı su içmek. Zaman olarak yemeklerden 2 saat sonra veya yemekten 30-40 dk önce. 5) HTT(hypericum triquetrifolium turra) türü kantaron yağı(piyasada doğalını ve usulüne uygun hazırlanmışını bulmak nerdeyse yok gibi bir şey, piyasada olanların çoğu gelişigüzel ve doğru kantaron değil. Türkiye de 500 e yakın tür var. Çoğuda birbirine beziyor). Yine makalelere göre mantar, parazit, virüs ve bakterileri kaynaklı hastalıklarda göre son derece etkili. Allaha şükür biz bulabildik ve bulabiliyoruz. Sabah akşam kullandım. 6) İlk bir hafta yemeklerden yarım saat önce Gaviscon(1 kapak) ve yemeklerden 2 saat sonra Gaviscon. Su içeceksem önce su sonra yarım 30-40 dk sonra gaviscon. 1 hafta sonra bıraktım. Kullanılma sebebi (anlatılanlara göre)tahriş olan yerleri kapattığından yanma ağrı azalıyor. 7) Vitamin-Mineral takivesi Yapmadıklarım(Vazgeçtiklerim); 1) Akşam 20:00 veya 21:00 sonra yemek olayını bıraktım. İçecek olarak sadece Su. 2) Çay ve kahve günde 1-2 bardak.(1 bardak çay veya bir bardak kahve). Kahve sütlü ve çay da açık şekilde. Çay ve kahveyi iyice azalttım. 3) Hazımı zor ve reflüyü tetikleyen yiyeceklerden uzaklaştım. Yaklaşık 5-6 haftanın sorunda 2 haftadır neredeyse reflüm yok diyebilirim. Allahımıza binlerce kere şükürler olsun. Burada yazarken bile çektiklerimin gözümün önüne geldi, anlatılır gibi değil. Yaşayan bilir derler ya. Aslında herşey beyinde bitiyor. Kontrol altına alabilsek becerebilsek hükmetmeyi. Bu şekilde bir çok hastalığı kendiliğinden iyileştiren ve kanıtlayan bir çok insan var. Bu da ayrı bir meziyet yetenek. İyice araştırılırsa Reflü, Tümör vb. hastalıklar bir iki günde oluşmuyor ki bir iki günde iyileşmesini bekleyelim. Aylar, yıllar içerisinde dokular etkilere maruz kalarak başkalaşarak bozularak deforme olarak bu hale geliyorlar. Araştırın bu konu ile ilgili bir çok Türkçe ve yabancı kaynak bulursunuz. Önemli olan hastalık farkedildikten sonra artık bir şeylerin yolunda gitmediğini vucüt alarm sinyalleri veriyor anlamına geldiğini yorumlamak gerekiyor. Örneğin otomobilinizde su veya yağ kalmadığında yada herhangi bir arıza ışığı yandığında kendini korumaya alıp artık sizi servise götürülmesi gerektiğini ikaz ediyor. Mantık aynı. Hastalıklarda da aynı mutlaka doktora gidilip teşhis çok önemli. Sonrasında doktorun tedavisine ek olarak kendiniz de takviye edip iyileşme sürecini zamana bırakmak gerekiyor görünüyor. Tecrübe edilmeyen kulaktan dolma yöntemlerde yola devam etmek sorun olabilir. Piyasada bir çok sahte umut taciri var. Milletin duyguları ile oynuyor. Bu sitede gördüğümüz kadarıyla baya kişi doktor ve tedavi sonrası kendi uyguladıkları yani tecrübe ettiklerini paylaşıyorlar. Tecrübeler çok çok değerlidir. Parayla pulla ölçülemez. Fikir alışverişi için mustucerbe@gmail.com da yazışabiliriz. Doğada da bir çok hastalığın çaresini yüce Allah sunmuş. Önemli olan hastalığınızın doktor tarafından teşhis edilmesi ve kontrolünde olup ayrıca kendinizin araştırıp tecrübe ettiklerinizi paylaşırsanız çok çok önemli katkısı olacağını bir çok yerde yazıldığını görüyoruz. İnternet ortamında ayrıca yazılanların bazılarını dikkat ederseniz bir kısmının kirli bilgi olduğunu görülebiliyor. Hatta ticarete dökenlerin tuzağına düşülebiliyor. Bizde maalesef kötü bir şekilde tecrübe ettik. Hani bir söz vardır kırk defa araştır kırk defa düşün ondan sonra bir adım at derler. Çok doğru sözdür. Lütfen tecrübelerimizi bu gibi forumlarda paylaşalım. Mutlu ve hayırlı günler. Sağlıcakla kalın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50