www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kemoterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kemoterapi görüyorum, yardim edermisiniz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
demohayat Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı demohayat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kemoterapi görüyorum, yardim edermisiniz
    Gönderim Zamanı: 14.Haziran.2010 Saat 23:18
 Yumurtalik kanseri, karin bölgesi metastazi sorunu yasiyorum. Kemoterapi aldim fakat etkisi olmamis, tekrar daha önce fadasi olan gemzar adli kemoterapi ilaci aliyorum.Çok siddetli kusma ve halsizlik sorunum var. Ne yapabilirim? Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum.Simdiden tesekkürler..
Yukarı Dön
MISAFIR Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MISAFIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Haziran.2010 Saat 10:36
 Çekirdekli siyah üzümün çekirdegiyle birlikte yenmesinin kanser türü hastaliklari önledigi bulanti ve kusmayi engelledigini her yerde okuyoruz denemekte fayda vardir . yan etkisi hiç yok .
Yukarı Dön
gülten Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı gülten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Eylül.2010 Saat 14:34
su an bende kemoterapi aliyorum bas agrisini çekmek gerekiyoda bulanti için ilaç veriliyo geçmis olsun
Yukarı Dön
cicek70 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı cicek70 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Ekim.2010 Saat 15:48
herkese merhaba .
sizlerle yasadiklarimi paylasmak istedim.Su an bunlari yazarken içim yaniyor.Canim babami 9 ekim de malesef kaybettim.Kisaca yazmak istiyorum.Benim içim yandi.Çok büyük bir aci.Baskalari bunu yasasin istemiyorum.Eminim ki babamda yasasaydi bunlari insanlara anlatmamai isterdi.

Canim babam mide kanseriydi.5 mayista ameliyat edildi.Hacettepe onkoloji bölümü kemo+radyoterapi tedavisine basladi.Insanlarin bazilari kemoterapi alsin.Kimi almasin dedi.Babam kemoterapiye basladi.1,kür ço iyi geçti.Radyoterapi basladi.25 gün aldi.Onuda bitirdi.2, kür kemo aldi.Hafif yan etkilerle onuda atlatti.30 agustosta tomografisi çekildi.Hersry çok güzeldi.Hiçbir metastasi yoktu.Tomografi sonucunda hiç bir tümör nüksü ve metastas bulgusu yoktur yaziyordu...........
Ama bugün su an babam aramizda yok....Nedenimi......Lanet olasi bu kemoterapi yüzünden...Benim babam kanserden vefat etmedi.3,kür kemoterapiden sonra antalyaya tatile gitti.Ço çok iyiydi.Kemoterapi babamin tüm kan degerlerini bagisiklik sistemini altüst etti.Ve en sonra da kalp yetmezliginden vefat etti.Simdi tek tesellimiz aci çekmedi.Canim babam gece saat 3,30 a kadar muhabbet etti.3,30 da uykuya daldi ve hala uyuyor.Içim aciyor.Babama hep baba bunlar geçici yan etkiler tedavinin yan etkileri dedik ama bilemezdikki babam aramizdan gidecek.Bilemezdikki canim babami tedavi ettirelim derken ölüme götürecegimizi.
Benim babam güçlüydü.90 kiloydu.Sporunu yapan gidasini alan bir insandi.Tedavi sirasinda mahvoldu.Hastaliktan degil tedaviden mahvoldu.
Düsünsenize 5 mayis hastalik---9 ekim aramizdan ayrilmasi.Ne kadar kisa.5 ay 4 gün.Hiç bir hastalikla ilgili ilerleme metastasi rahatsizligi kalmamisken allahimin gücüne gitmesin pisi pisine ölüm.
Su an 5 ay önceye dönsem babama ne kemoterapi ne radyoterapi aldirirdim.Hiç degilse bu eziyetleri çekmez.Daha uzun zaman aramizda olurdu.Daha yazilacak çok sey var ama inanin nasil anlatacagimi neler söyleyecegimi bilmiyorum.Ama bildigim yasadigim tek sey var.CANIM BABAMI HASTALIGI DEGIL.....TEDAVI DEDIKLERI O LANET OLASI KEMOTERAPI ÖLDÜRDÜ...........
  doktoruna sordugumuzda bizlere ----zaten kanser hastalarimizin bir çogu kanserden degil enfeksiyondan kalp yetmezliginden yada nötropeni(kemoterapi sonrasi gelisen kan düsüklügü) sonucu herhengi bir organa enbole (pihti) atmasindan dolayi kaybediyoruz diyorlar.

simdi soruyorum bu doktorlara bütün bunlari neden bu kemoterapi tedavisine baslamadan göz önüne alarak hasta ve yakinlarini bilgilendirmiyorsunuz.Ben sizlere ve kanserin tek ilaci dediginiz kemoterapiye güvenirken (mecburen) sizler hastalarinizi kobay gibi kullaniyorsunuz buna ne hakkiniz var.

Bizim içimiz yandi.Ben sadece bu yasadiklari anlatarak insanlarin lütfen bu tedavilere baslamadan çok hemde çok iyi arastirip çok iyi karar vermelerini istiyorum..

Bizim yapacak hiçbir seyimiz kalmadi.Canimiz atamiz herseyimiz babamiz aniden aramizdan ayrildi.Sadece dualarimiz onunla mekani cennet olsun.
NUR IÇINDE YAT CANIM BABAM........

Yukarı Dön
deaaaaa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı deaaaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Ekim.2011 Saat 18:20
Orjinalini yazan: demohayat

Yumurtalik kanseri, karin bölgesi metastazi sorunu yasiyorum. Kemoterapi aldim fakat etkisi olmamis, tekrar daha önce fadasi olan gemzar adli kemoterapi ilaci aliyorum.Çok siddetli kusma ve halsizlik sorunum var. Ne yapabilirim? Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum.Simdiden tesekkürler..

EVET KOLAY DEGIL SONUÇTA VERDIKLERI POSET POSET ZEHIR. AMA BUNLARI ALMAK ZORUNDAYIZ  BENDE KEMOTERAPI GÖRÜYORUM.. MIDE BULANTISI IÇIN DOKTORUNUZUN ILAÇ YAZMASI GEREKIRDI BIR SONRAKI RANDEVUDA HATIRLATIN BENCE. BIRDE ÖGÜNLER ARTIRIP PORSIYONLARI DÜSÜRMENIZI TAVSIYE EDERIM ASIRI YAGLI YIYECEKLER MIDE BULANTIS YAPIYOR..
Yukarı Dön
deaaaaa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı deaaaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Ekim.2011 Saat 18:24
Orjinalini yazan: cicek70

herkese merhaba .
sizlerle yasadiklarimi paylasmak istedim.Su an bunlari yazarken içim yaniyor.Canim babami 9 ekim de malesef kaybettim.Kisaca yazmak istiyorum.Benim içim yandi.Çok büyük bir aci.Baskalari bunu yasasin istemiyorum.Eminim ki babamda yasasaydi bunlari insanlara anlatmamai isterdi.

Canim babam mide kanseriydi.5 mayista ameliyat edildi.Hacettepe onkoloji bölümü kemo+radyoterapi tedavisine basladi.Insanlarin bazilari kemoterapi alsin.Kimi almasin dedi.Babam kemoterapiye basladi.1,kür ço iyi geçti.Radyoterapi basladi.25 gün aldi.Onuda bitirdi.2, kür kemo aldi.Hafif yan etkilerle onuda atlatti.30 agustosta tomografisi çekildi.Hersry çok güzeldi.Hiçbir metastasi yoktu.Tomografi sonucunda hiç bir tümör nüksü ve metastas bulgusu yoktur yaziyordu...........
Ama bugün su an babam aramizda yok....Nedenimi......Lanet olasi bu kemoterapi yüzünden...Benim babam kanserden vefat etmedi.3,kür kemoterapiden sonra antalyaya tatile gitti.Ço çok iyiydi.Kemoterapi babamin tüm kan degerlerini bagisiklik sistemini altüst etti.Ve en sonra da kalp yetmezliginden vefat etti.Simdi tek tesellimiz aci çekmedi.Canim babam gece saat 3,30 a kadar muhabbet etti.3,30 da uykuya daldi ve hala uyuyor.Içim aciyor.Babama hep baba bunlar geçici yan etkiler tedavinin yan etkileri dedik ama bilemezdikki babam aramizdan gidecek.Bilemezdikki canim babami tedavi ettirelim derken ölüme götürecegimizi.
Benim babam güçlüydü.90 kiloydu.Sporunu yapan gidasini alan bir insandi.Tedavi sirasinda mahvoldu.Hastaliktan degil tedaviden mahvoldu.
Düsünsenize 5 mayis hastalik---9 ekim aramizdan ayrilmasi.Ne kadar kisa.5 ay 4 gün.Hiç bir hastalikla ilgili ilerleme metastasi rahatsizligi kalmamisken allahimin gücüne gitmesin pisi pisine ölüm.
Su an 5 ay önceye dönsem babama ne kemoterapi ne radyoterapi aldirirdim.Hiç degilse bu eziyetleri çekmez.Daha uzun zaman aramizda olurdu.Daha yazilacak çok sey var ama inanin nasil anlatacagimi neler söyleyecegimi bilmiyorum.Ama bildigim yasadigim tek sey var.CANIM BABAMI HASTALIGI DEGIL.....TEDAVI DEDIKLERI O LANET OLASI KEMOTERAPI ÖLDÜRDÜ...........
  doktoruna sordugumuzda bizlere ----zaten kanser hastalarimizin bir çogu kanserden degil enfeksiyondan kalp yetmezliginden yada nötropeni(kemoterapi sonrasi gelisen kan düsüklügü) sonucu herhengi bir organa enbole (pihti) atmasindan dolayi kaybediyoruz diyorlar.

simdi soruyorum bu doktorlara bütün bunlari neden bu kemoterapi tedavisine baslamadan göz önüne alarak hasta ve yakinlarini bilgilendirmiyorsunuz.Ben sizlere ve kanserin tek ilaci dediginiz kemoterapiye güvenirken (mecburen) sizler hastalarinizi kobay gibi kullaniyorsunuz buna ne hakkiniz var.

Bizim içimiz yandi.Ben sadece bu yasadiklari anlatarak insanlarin lütfen bu tedavilere baslamadan çok hemde çok iyi arastirip çok iyi karar vermelerini istiyorum..

Bizim yapacak hiçbir seyimiz kalmadi.Canimiz atamiz herseyimiz babamiz aniden aramizdan ayrildi.Sadece dualarimiz onunla mekani cennet olsun.
NUR IÇINDE YAT CANIM BABAM........

ÖNCELIKLE BASINIZ  SAG OLSUN. ANCAK BU DOKTORLARIN SUÇU DEGIL, BUGÜN PROF. DR LAR BÜROKRASI GEREGINCE ÖGRETIM ÜYESI OLDUGU IÇIN HASTALARA ÜCRETSIZ DAHI BAKMAK ISTERSE SUÇ KABUL EDILIYOR. YENI SAGLIK AÇILIMINDAN KAYNAKLANIYOR. O YÜZDEN 2-3 YIL DENEYIMLI DR ILGILENIYOR. VE ILAÇLAR O KADAR FAZLA KI VE BASKA BIR ÇÖZÜM OLMADIGI IÇIN DOKTORLARDA MECBUR ASLINDA. YOKSA HANGI DR HASTASININ ÖLMESINI ISTEYEBILIR?

Yukarı Dön
Demet Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Demet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Eylül.2016 Saat 14:42
Başın sağolsun. Bizde anlattığın aynı sebeplerden dolayı 1. Kürü aldıktan 20 gün sonra dün sabaha karşı annemi kaybettik. Kalbi durdu
Bu doktor bozuntuları ve özellikle prof lar egolarından ödün vermiyo ve hastayı sahiplenmiyolar.. Her soruya o kadar yuvarlak ve herşey yolunda gibi cvplar veriyolarki...

KEMOTERAPİ ALMADAN ÖNCE Bİ DAHA DÜŞÜNÜN!

Yukarı Dön
Rümeysa Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Rümeysa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Ekim.2016 Saat 13:34
Ben 17 yaşındayım ameliyat oldum yumurtalıktan 20 cm tümör aldılar ce en kısa zamanda kemoterapiye başlamam lazım ama çok kararsızız 😐
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50