www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MEME KANSERI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 91011
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Semazen Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Semazen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Ocak.2015 Saat 20:46
Arkadaslar bende meme kanserinden ameliyat oldum. Kemoterapi gördüm. Tek kusurum sigarayi birakamiyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum. ..
Yukarı Dön
KARDELEN Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı KARDELEN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2015 Saat 15:06
BEN 33 YASINDA 1 ÇOCUK ANNESIYIM BIR RÜYA SAYESINDE SABAH KALKTIGIMDA ESIME BEN BU GÜN DOKTORA GIDECEGIM DOKTOR BANA KANSERSIN DIYECEK AMA BEN ÇABUK IYILESECEGIM DEDIM VE O GÜN DOKTORA GITTIGIMDE ULTRASON SONUCUNDA KÖTÜ HUYLU BIR TÜMÖR VAR DEDILER ONDAN SONRA BASLADI ZATEN 18.03.2012 TARIHINDE MEME PATOLOJI SONUCUYLA KANSERI OLDUGUMU ÖGRENDIM   AYNI SENE IÇERISINDE 20 NISANDA AMELIYAT OLDUM KEMOTERAPI VE RADYOTERAPI ALDIM TEDAVIM BITELI 2,5 YIL OLDU HER KONTROLE GITTIGIMDE AYRI BIR PSIKOLOJIYLE GIDIYORUM ALLAH TAN BANA ÇOK DESTEK OLAN BIR ESIM VE ÇOCUGUM VAR ÇALISAN BIR BAYANIM ZATEN HAYATIM HEP BIR IMTIHANLA GEÇTI 17 KEZ AMELIYAT OLDUM BEBEKKEN BASLAMIS HAYATIN ZORLUKLARI ILK ÖNCE BEBEKKEN YÜZÜM TANDIRDA YANMIS SENELERCE ONUN TEDAVISIYLE UGRASTIM ÇOCUGUM OLMADIGI IÇIN ÇOCUK TEDAVISI GÖRDÜM BIR KIZIM OLDU HAYATTA EN ÇOK ISTEDIGIM BIR EVLATTI ONUDA BANA ALLAH VERDI SONRA TAM HAYAT YÜZÜME GÜLDÜ DERKEN KIZIM 2,5 YASINDAYKEN MEME KANSERI OLDUGUMU ÖGRENDIM AMA HIÇ BIR SEKILDE ISYAN ETMEDIM DOKTORLAR BANA KANSER ÇESIDININ ÇOK KÖTÜ OLDUGUNU SÖYLEDILER AMA BEN HER ZAMAN SUNU SÖYLEMISIMDIR BIR ÖMRÜ ALLAH   VERMISTIR ALLAH ALIR DEMISIMDIR AMA SU AN HALA AGRILARIM OLMASINA RAGMEN HAYAT YASAMAYA DEGER ALLAH ÖMÜR VERDIGI SÜREDE HAYAT VE YASAM DEVAM EDIYOR INSALLAH HEPIMIZ BU KANSER ILLETINI IMAN GÜCÜMÜZLE YENECEGIZ   
Yukarı Dön
esra Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı esra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Nisan.2016 Saat 23:11
2 ay once gogus ucuma yakin bi yerde elime kucuk bi sertlik geldi. Doktora gttm ultrason cekildi bisey cikmadi stres falan olunca hafif agri oluyor . ne yapmam gerekiyor. 27 yasindaym yardmci olursaniz sevinirm tskrler
Yukarı Dön
burcin Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı burcin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Haziran.2016 Saat 14:35
merhanbalar sizden amarikada yapilan dua hastanesini duymustum tabi ama sizden ne cesit ve nasil dua edildigine dair bilgi istiyordum annem icin bide hastanenin adini yazarsaniz sevinirim tessekurler
Yukarı Dön
cagla2306 Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı cagla2306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Kasim.2016 Saat 05:48
Merhaba!
Aslında bu mesajı geçen ay yani meme kanseri bilinçlenme ayı olan Ekim sırasında atacaktım fakat kısmet olmadı. Meme kanserinin en büyük risk faktörlerinden biri antiperspirant, alüminyumlu deodorantlar. Doktorlar lenf bezlerinin alındığı ameliyat ve kanser tedavilerinden bu deodorantları zaten yasaklıyor. Ama siz de kanser riskini azaltma ve iyileşme döneminde kullanmak için karbonat içerikli, vegan (yani kimyasal hiçbirşey olmayan) deodorantları tercih edin lütfen. Hem kendinizi, hem de çevrenizdeki bütün kadınları bu konuda bilinçlendirmeniz ricasıyla...
Herkese bu savaşta bol şans, güç, moral ve sağlık dilerim.
Yukarı Dön
guclukadın Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
  Alıntı guclukadın Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Mart.2018 Saat 22:55
Meme Kanseri Nedir?

Meme kanseri, süt bezleri ve sütü memeye taşıyan kanalları oluşturan hücrelerin arasında, kontrolsüz şekilde çoğalan tümoral oluşumdur. Meme kanserlerinin %80’i invaziv duktal karsinom yani süt kanallarında gerçekleşir. %20’lik kısım ise süt bezlerinde meydana gelir. Sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte genetik yatkınlık meme kanserine yakalanma riskini arttırmaktadır.

Toplumda her 8-10 kadından birinde görülen meme kanseri, erkeklerde çok nadiren meydana gelebilmektedir. En çok 50-70 yaş aralığında meydana gelse de, 30’lu yaşlardan sonra da bu hastalığa yakalanan kişi sayısı az değildir. Bu nedenle 30 yaşını geçmiş her kadın sık sık kontrol yaptırmalıdır.

Meme kanseri hakkında biraz araştırma yaptım. Gerçekten bununla savaşan tüm kadınlara şifalar diliyorum. Bu yazıdan meme kanseri hakkında her şeyi öğrendim.

Düzenleyen guclukadın - 26.Mart.2018 Saat 22:55
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 91011

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50