www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MEME KANSERI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
necla Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı necla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Subat.2009 Saat 02:23
Cry çok üzüldüm aysecim çok geçmis olsun allahim seninle beraber olsun dualarim sizinlerle bütün dileklerin kabul olur iyisallah.
Yukarı Dön
yaylak Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı yaylak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Subat.2009 Saat 22:56
bende meme kanseriyim . 16 temmuzda ameliyat oludum sag mememi ve kaltuk altim tamamen alindi 6 defa kematerapi gördüm canim cok yaniyordu ama esim ve kizimin benim basimda senin için ne yapabiliriz dedikce onlarin çektigi aci benim canimi daha  çok acitiyordu   çünkü sen kendinin kanser hastasi oldugunu biliyor senin seven esin ve kizin sana bakislari  asla unutamiyacagim sadece onlari üzmemek adina yasamak istiyorum ve su an isin tedaivimde bitti hertarafim yanik içinde ama yinede kendimi çok iyi hissediyorum. sadece  sunu söylemek istiyorum duvari nem insani gam öldürür  onun adi kanser
 ben saçlarim döküldügü zaman esimde saçlarini kazitmisti sadece beni mutlu etmek için iste beni ayakta tutan ve kanseri yenerbilirsem bunu sadece ve sadece esime ve bana alan askina borçluyom
Yukarı Dön
sinem Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sinem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Subat.2009 Saat 18:40
Arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum gögüs kanserine yakalandim iki yil önce  ilk hayatla aramtadki tüm baglantim kesilmis gibi oldu ama sonra yaradana teslimiyet hemen geliyor lütfen inancinizi kaybetmeyin onu veren rabbimiz sifasinida tabiki veriyor ve yaninda kocaman bir sabir sükrü tüm tedavim bitti sadece kontrollerim var:) saclarim eskisinden bile formlu:) yani bir imtehandi gecti sükürler olsun  yeni yakalananlar icin duaciyim ilk zorlaniyor insan ama sonra emin olunki atlatiliyor :) sevgiler
Yukarı Dön
cheqirdeqim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı cheqirdeqim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Mart.2009 Saat 23:52
arkadaslar bende annemin meme kanseri oldugunu 2 gün önce ögrendim ve ailece soktayiz ne yapicaz bilmiyoruz..Sanirim bu hafta ameliyat olucak sol gögsü alincak..Radyoterapi ve kepoterapi den çok korkuyorum agir bisi diye duydum ins annem iyilesicek bu konuda bilgisi olan arkadaslarim varsa bana neler yapabilecegim konusunda yardim ederse çok memnun olurum..
("Sevgi, inanç, irade ve sabir" hayatta ve ayakta durmanin hem teshisi hem de tedavisidir !) 
Insallah sevgi,inanç,irade ve sabirla bunu anlaticaz sonuna kadar anneme destek olucam..Allahin izniyle bu kötü günlerde geçicek..Confused
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2009 Saat 22:21

Herhalde bu foruma meme ca.hakkinda yazan tek erkek ben degilimdir.
Bütün hastalara ve yakinlarina cenabi haktan tam bir sifa ile sifa bulmalarini cani gönülden dua ediyorum.Benim esim meme ca.ya yakalandi 3.senemizdeyiz.Biraz uzun olabilir ama duygu ve bilgi birikimimi paylasmak istedim.Bir siteye yazdigim yaziyi buraya aktariyorum.

Invaziv duktal karsinom,lenfoma,fibrokistik patern,solid mas,maling ve bening,
evre 1-2-3-4...Bunlari netten arastirip manalari kafamda canlandiginda göz yaslarima hakim olamiyor, ALLAHIM NE OLUR ONU BANA BAGISLA diye dua ediyor bunu günümün saatimin dakika ve saniyelerimde tekrar ediyordum.
Bundan bir yil evvel bu terimlerin hiç biri hayatimizda yoktu.Takdiri ilahi...Mücadele sart.Modern tip artik günümüzde çok ilerlerde ama kemoterapi ile vucudun tüm hücrelerinin maksimum düzeyde öldürülerek tümör hücrelerinin yok edilmesi genel fizyolojiyi ciddi tahribata ugratabilir bu da istenmeyen baska olumsuzluklara sebebiyet verebilir.Kemoterapi hakkimiz sakli kalmak sarti ile yapilabilecekler var.
Öncelikle Bagisiklik sistemimizdeki bu tip tümörlerle savasan NATURAL KILLER Yani dogal öldürücü hücrelerin kuvvetlendirilmesi bununla beraber yine kemoterapinin negatif etkilerinden minumum etkilenmek için immun sistemimizin güçlü ve kuvvetli olmasini saglamali bunun için mutlaka IMMÜNO TERAPI görmeliyiz.Immün terapi görmeden kemo terapi alan hastalarda kitle veya tümör hücreleri küçülse, yok olmus gibi gözükse dahi 1-2 yil sonra bir yerlerden metastaz yapabilmekte veya kemoterapide hasta çok ama çok yipranabilmektedir.
Ne yazik ki Immün terapi lokal ileri tümörlerde tümörün yayilma damarlarini kapatip büyüyüp çogalmalarini engelleyebilse de bugünkü teknoloji veya imkanlarla tümör hücrelerini yok etmeyi yani karsinomlari(kanser)yok edip insanlara agrisiz sizisiz bir sekilde bu hastaliktan kurtarmayi basaramamistir.Bu isle ugrasan IMMÜNOLOG lar bu hastaligin DNA ve RNA merkezli hücresel arge lerle çözülebilecegini çünkü bu hastaliklarin birtakim sebep sonuç iliskisi içinde bazi hücrelerin mutasyona ugrayip yapi degistirmelerinden kaynaklandigini hücre biliminin de kendi sahalari oldugunu söyleyerek hakli çalismalarini ileri sürmektedirler...
Bagisiklik sistemini bu sekilde güçlendirip tümör hücrelerinin yayilma ve büyümelerini bu sekilde durdurup tümör hücrelerini yok edemedigimiz yani kanseri immüno terapi ile yenemedigimiz bu noktada normalde tek seçenegimiz kaliyor kemo terapi...evet bu sekilde devam eden yazimdan sonra da yasadiklarimiz oldu mesela öncelikle sunu aktarmak isterim biz 1 sene kadar immün yani bagisiklik sistemini kuvvetlendiren ilaçlari dr.kontolünde kullandik ayrica meyve öz sulari havuç suyu,köpek baligi kikirdagi ve yagi,mide zarini kuvvetlendirmek için kudret narli poliporis,vs kullandik özellikle esim pek sevmesede kirmizi pancar suyu ve siyah üzüm suyunun çok ama çok faydasi var bununla beraber her ne kadar onkolog doktorlar olumlu olumsuz bir sey söylemesede arastirmalarim sonucu OZON TERAPI yi kesfettim.Kemoterapiye baslamadan önce haftada 3 kez olmak üzere 9 kür ozon terapi aldik.Kemo aralarinda da 10 günden sonra almaya devam ettik bu süreç içinde esimin saçlarinin dökülmesi yaninda baskaca hiç bir yan etki olmadi ve çok rahat bir sekilde k.t bitti.
Ozon terapide vucuda bol oksijen verilerek ca.hücrelerinin bu oksijen etkisi ile kendi kendilerine ölmeleri hedefleniyor(apoptoz).Ayrica memedeki kitle etrafina da ince küçük bir igne ile verilebildiginden zateno bölgede yogun halde bulunan hücrelerin ölmesi saglanmis oluyor.Bunu özellikle arastirip uygulamanizi siddetle öneririm.
K.T ler bittikten sonra yapilan P.E.T çekiminden sonra hem yumsak dokuda hem kemik dokusunda ca.hücresine rastlanmadi.Tabi çok sevindik...ama K.T ca.hücrelerini tam öldürüp hastaligi bitrmede yeterli degil yani mikro organizma olarak vucutta durabilmekte veya vücut tekrar üretebilmekte.BU asamada hastaligin evre veya durumuna göre dr.un verecegi tedavi devam ediyor.Su an HERCEPTIN adli ilacin kullanimina baslayacagiz.
ALLAH devlete zeval vermesin 2,000 lirayi buluyor aylik ve sigorta karsiliyor ya birde bunun sikintisini yasasaydik halimiz ne olurdu.Su an hastaliga yakalandiktan sonra her gece sifa duasini (euzu bi izzetillahi ve kudretihi min serri ma ecidu..)okuyarak vucudunu sivazliyorum.Bunu sizde yapin.Bende diger yazi yazan bazi arkadaslar gibi bu hastaligin yenilebilecegini düsünüyorum.Bir yerde okudugum su yazi çok ilgimi çekmisti.KANSERDEN DEGIL AMA KANSERLE ÖLEBILIRSINIZ.Yani bu hücreler vucutta durabilir ve ihtiyar halinize kadar yasar ecelinizle de ölürsünüz ama kanserden degil..
Çok uzattim kusura bakmayin.ALLAH HEPIMIZE (SAFI) Ismi serifi hürmetine sifa bahsetsin.
Saygilarimla...

Düzenleyen kansertakip - 25.Mart.2009 Saat 23:00
Yukarı Dön
NesrinN_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
  Alıntı NesrinN_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2009 Saat 00:46

Öncelikle herkese geçmis olsun.Allah böyle bir illetlede kimseyi imtihan etmesin insallah. Asamalari sikintilari izdiraplarini bilmek görmek arastirmak çok kötü.Alakasiz bir bölüme yaziyorum gerçi ama Benimde canim arkadasim dostum herseyim olan babacim kanser mide kanseri kemoterapi için vücudu çok güçsüz kaldi suan uygulayamiyorlar bitkisel takviyelerle bagisiklik sistemini ayakta tutmaya çalisiyoruz.Insallah evlatlar olarak babamiz için yapabilecegimiz çok sey olur bunun için çabaliyoruz ve dualarimizida biran olsun eksik etmiyoruz. Ozon tedavisini çok duyduk hatta birkaç merkezlede görüstük ama birtürlü güvenemedik güzellik merkezi tarzi yerler oldugu için istanbuldan özelliklede anadolu yakasinda önerebileceginiz güvenilir biryerler varsa paylasmanizi dilerim.

Allah gerçekten isteyene gönülden isteyene ve zorda olan kuluna yardim edermis.Dualarimizi eksik etmeyelim
Saygilarimla....
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Nisan.2009 Saat 01:26
Nesrin hanim geçmis olsun.Sikintilarinizi biliyor ve paylasiyoruz.Dua ediyoruz.Benim tedavi olmak haricinde hiç bir baglantim olmayan ozon merkezlerinin telefonlarini aktariyorum.
Bu merkezler Bursada bu tedaviyi en iyi ve bilimsel olarak uygulayan merkezi ve Bakirköyde uygulama yapan bir klinik  statüsündedir.BURSA:0224 233 08 88-BAKIRKÖY:0212 583 50 20
Anadolu yakasinda daha önce maltepede vardi ama sonra kapandi diye biliyorum .Arzu ederseniz önce bursayi arayabilir anadolu yakasinda bir klinik varmi sorabilirsiniz.Biz BAKIRKÖY deki klinige gittik ve memnun kaldik.Bilgilerinize sunarim.
Yukarı Dön
NesrinN_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
  Alıntı NesrinN_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Nisan.2009 Saat 10:37
Mehmet Bey verdiginiz telefonlar için çok tesekkür ediyorum.Allah tüm hastalarimiza ve esinizede acil sifalar versin insallah.
Gerçekten istemek , içten dua etmek ve mücadele etmek gerekiyor.Allahin izniyle bu hastaligida yenecekler.

Tekrar tesekkür ederim .
Saygilarimla.
Yukarı Dön
dr.serci Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı dr.serci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mayis.2009 Saat 08:55
herkese iyi gunler,acil sifalar.meme kanseri gunumuzde sikligi giderek artmakla birlikte kür sansi erken tanida cok fazla olan bir kanserdir.bunun icin gunumuzde cok risk faktoru wardir:ailede meme kanseri oykusu,atpik meme hiperplazisi,dogum kontrol hapi vb kullanmak,gec ewlenmek,erken menars gec menapoza girmek,sigara kullanmak,yagli yiyecekler yemek gibi..ancak su da unutulmamalidir ki her aile oykusu olan birey meme kanseri olucak diye bir kayde yoktur.sadece risk altindadir we de yakindan takip edilmesin de onem wardir.ama bunlardan daha da onemlisi her bayan ewlilikten sora daha dorusu adolesan donemde ayda 1 kere de olsa ayna karsisina gecip memesini palpe etmeli yani dokunarak elleyerek muayene etmelidir.bolece var olan kitle daha onceden tespit edilmis olup tedavi sansi artmaktadir.ayrica 35 en gec 40 yasindan sora yilda bir kere mamografi cektirmek gerekmektedir kanimca.meme kanseri olmus bi bireyin tedavisi tumorun evrelemesine ve de tumor hucrelerinin yuzeyinde bulunan bir takim reseptorlere baglidir.evrelemesi 4 e ayrili evre 1 2 ve de 3a cerrahi ile tedavi edilirken 3b ve 4 ameliyat oncesi kemoterapi ve radyoterrapi ile tumorun boyutu kucultulup ameliyat edilir.alinan kitle patolojiye gonderilir burda tumorun hangi tipte oldugu  ve de hangi reseptorleri tasdigi iyi huylu mu kotu oldugu mu anlasilir.ornegin ostrojen reseptorune sahip bir meme kanseri hucresi iyi farklilasmis olup dier tumorlere gore daha iyi huyludur...
  simdilik bu kadar paylasim yeterli sanirim.konusmak isteyen arkadaslar : dr-serci.ank@hotmail.com hoscakalin,acil sifalar..
Yukarı Dön
dr.serci Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı dr.serci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mayis.2009 Saat 08:58
herkese iyi gunler,acil sifalar.meme kanseri gunumuzde sikligi giderek artmakla birlikte kür sansi erken tanida cok fazla olan bir kanserdir.bunun icin gunumuzde cok risk faktoru wardir:ailede meme kanseri oykusu,atpik meme hiperplazisi,dogum kontrol hapi vb kullanmak,gec ewlenmek,erken menars gec menapoza girmek,sigara kullanmak,yagli yiyecekler yemek gibi..ancak su da unutulmamalidir ki her aile oykusu olan birey meme kanseri olucak diye bir kayde yoktur.sadece risk altindadir we de yakindan takip edilmesin de onem wardir.ama bunlardan daha da onemlisi her bayan ewlilikten sora daha dorusu adolesan donemde ayda 1 kere de olsa ayna karsisina gecip memesini palpe etmeli yani dokunarak elleyerek muayene etmelidir.bolece var olan kitle daha onceden tespit edilmis olup tedavi sansi artmaktadir.ayrica 35 en gec 40 yasindan sora yilda bir kere mamografi cektirmek gerekmektedir kanimca.meme kanseri olmus bi bireyin tedavisi tumorun evrelemesine ve de tumor hucrelerinin yuzeyinde bulunan bir takim reseptorlere baglidir.evrelemesi 4 e ayrili evre 1 2 ve de 3a cerrahi ile tedavi edilirken 3b ve 4 ameliyat oncesi kemoterapi ve radyoterrapi ile tumorun boyutu kucultulup ameliyat edilir.alinan kitle patolojiye gonderilir burda tumorun hangi tipte oldugu  ve de hangi reseptorleri tasdigi iyi huylu mu kotu oldugu mu anlasilir.ornegin ostrojen reseptorune sahip bir meme kanseri hucresi iyi farklilasmis olup dier tumorlere gore daha iyi huyludur...
  simdilik bu kadar paylasim yeterli sanirim.konusmak isteyen arkadaslar msnim : dr-serci.ank@hotmail.com.soru sormak bilgi almak isteyen arkadaslar ekleyebilir soru sorabilir.. hoscakalin,acil sifalar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50