www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastaları Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MEME KANSERİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
necla Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı necla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Şubat.2009 Saat 02:23
Cry çok üzüldüm ayşecim çok geçmiş olsun allahım seninle beraber olsun dualarım sizinlerle bütün dileklerin kabul olur iyişallah.
Yukarı Dön
yaylak Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı yaylak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Şubat.2009 Saat 22:56
bende meme kanseriyim . 16 temmuzda ameliyat oludum sağ mememi ve kaltuk altım tamamen alındı 6 defa kematerapi gördüm canım cok yanıyordu ama eşim ve kızımın benim başımda senin için ne yapabiliriz dedikce onların çektiği acı benim canımı daha  çok acıtıyordu   çünkü sen kendinin kanser hastası olduğunu biliyor senin seven eşin ve kızın sana bakışları  asla unutamıyacağım sadece onları üzmemek adına yaşamak istiyorum ve şu an ışın tedaıvimde bitti hertarafım yanık ıçinde ama yinede kendimi çok iyi hissediyorum. sadece  şunu söylemek istiyorum duvarı nem insanı gam öldürür  onun adı kanser
 ben saçlarım döküldüğü zaman eşimde saçlarını kazıtmıştı sadece beni mutlu etmek için işte beni ayakta tutan ve kanseri yenerbilirsem bunu sadece ve sadece eşime ve bana alan aşkına borçluyom
Yukarı Dön
sinem Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sinem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Şubat.2009 Saat 18:40
Arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum gögüs kanserine yakalandim iki yil önce  ilk hayatla aramtadki tüm baglantim kesilmis gibi oldu ama sonra yaradana teslimiyet hemen geliyor lütfen inancinizi kaybetmeyin onu veren rabbimiz sifasinida tabiki veriyor ve yaninda kocaman bir sabir sükrü tüm tedavim bitti sadece kontrollerim var:) saclarim eskisinden bile formlu:) yani bir imtehandi gecti sükürler olsun  yeni yakalananlar icin duaciyim ilk zorlaniyor insan ama sonra emin olunki atlatiliyor :) sevgiler
Yukarı Dön
cheqirdeqim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı cheqirdeqim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Mart.2009 Saat 23:52
arkadaşlar bende annemin meme kanseri olduğunu 2 gün önce öğrendim ve ailece şoktayız ne yapıcaz bilmiyoruz..Sanırım bu hafta ameliyat olucak sol gögsü alıncak..Radyoterapi ve kepoterapi den çok korkuyorum ağır bişi diye duydum inş annem iyileşicek bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa bana neler yapabileceğim konusunda yardım ederse çok memnun olurum..
("Sevgi, inanç, irade ve sabır" hayatta ve ayakta durmanın hem teşhisi hem de tedavisidir !) 
İnşallah sevgi,inanç,irade ve sabırla bunu anlatıcaz sonuna kadar anneme destek olucam..Allahın izniyle bu kötü günlerde geçicek..Confused
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2009 Saat 22:21

Herhalde bu foruma meme ca.hakkında yazan tek erkek ben değilimdir.
Bütün hastalara ve yakınlarına cenabı haktan tam bir şifa ile şifa bulmalarını canı gönülden dua ediyorum.Benim eşim meme ca.ya yakalandı 3.senemizdeyiz.Biraz uzun olabilir ama duygu ve bilgi birikimimi paylaşmak istedim.Bir siteye yazdığım yazıyı buraya aktarıyorum.

İnvaziv duktal karsinom,lenfoma,fibrokistik patern,solid mas,maling ve bening,
evre 1-2-3-4...Bunları netten araştırıp manaları kafamda canlandığında göz yaşlarıma hakim olamıyor, ALLAHIM NE OLUR ONU BANA BAĞIŞLA diye dua ediyor bunu günümün saatimin dakika ve saniyelerimde tekrar ediyordum.
Bundan bir yıl evvel bu terimlerin hiç biri hayatımızda yoktu.Takdiri ilahi...Mücadele şart.Modern tıp artık günümüzde çok ilerlerde ama kemoterapi ile vucudun tüm hücrelerinin maksimum düzeyde öldürülerek tümör hücrelerinin yok edilmesi genel fizyolojiyi ciddi tahribata uğratabilir bu da istenmeyen başka olumsuzluklara sebebiyet verebilir.Kemoterapi hakkımız saklı kalmak şartı ile yapılabilecekler var.
Öncelikle Bağışıklık sistemimizdeki bu tip tümörlerle savaşan NATURAL KILLER Yani doğal öldürücü hücrelerin kuvvetlendirilmesi bununla beraber yine kemoterapinin negatif etkilerinden minumum etkilenmek için immun sistemimizin güçlü ve kuvvetli olmasını sağlamalı bunun için mutlaka İMMÜNO TERAPİ görmeliyiz.İmmün terapi görmeden kemo terapi alan hastalarda kitle veya tümör hücreleri küçülse, yok olmuş gibi gözükse dahi 1-2 yıl sonra bir yerlerden metastaz yapabilmekte veya kemoterapide hasta çok ama çok yıpranabilmektedir.
Ne yazık ki İmmün terapi lokal ileri tümörlerde tümörün yayılma damarlarını kapatıp büyüyüp çoğalmalarını engelleyebilse de bugünkü teknoloji veya imkanlarla tümör hücrelerini yok etmeyi yani karsinomları(kanser)yok edip insanlara ağrısız sızısız bir şekilde bu hastalıktan kurtarmayı başaramamıştır.Bu işle uğraşan İMMÜNOLOG lar bu hastalığın DNA ve RNA merkezli hücresel arge lerle çözülebileceğini çünkü bu hastalıkların birtakım sebep sonuç ilişkisi içinde bazı hücrelerin mutasyona uğrayıp yapı değiştirmelerinden kaynaklandığını hücre biliminin de kendi sahaları olduğunu söyleyerek haklı çalışmalarını ileri sürmektedirler...
Bağışıklık sistemini bu şekilde güçlendirip tümör hücrelerinin yayılma ve büyümelerini bu şekilde durdurup tümör hücrelerini yok edemediğimiz yani kanseri immüno terapi ile yenemediğimiz bu noktada normalde tek seçeneğimiz kalıyor kemo terapi...evet bu şekilde devam eden yazımdan sonra da yaşadıklarımız oldu mesela öncelikle şunu aktarmak isterim biz 1 sene kadar immün yani bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ilaçları dr.kontolünde kullandık ayrıca meyve öz suları havuç suyu,köpek balığı kıkırdağı ve yağı,mide zarını kuvvetlendirmek için kudret narlı poliporis,vs kullandık özellikle eşim pek sevmesede kırmızı pancar suyu ve siyah üzüm suyunun çok ama çok faydası var bununla beraber her ne kadar onkolog doktorlar olumlu olumsuz bir şey söylemesede araştırmalarım sonucu OZON TERAPİ yi keşfettim.Kemoterapiye başlamadan önce haftada 3 kez olmak üzere 9 kür ozon terapi aldık.Kemo aralarında da 10 günden sonra almaya devam ettik bu süreç içinde eşimin saçlarının dökülmesi yanında başkaca hiç bir yan etki olmadı ve çok rahat bir şekilde k.t bitti.
Ozon terapide vucuda bol oksijen verilerek ca.hücrelerinin bu oksijen etkisi ile kendi kendilerine ölmeleri hedefleniyor(apoptoz).Ayrıca memedeki kitle etrafına da ince küçük bir iğne ile verilebildiğinden zateno bölgede yoğun halde bulunan hücrelerin ölmesi sağlanmış oluyor.Bunu özellikle araştırıp uygulamanızı şiddetle öneririm.
K.T ler bittikten sonra yapılan P.E.T çekiminden sonra hem yumşak dokuda hem kemik dokusunda ca.hücresine rastlanmadı.Tabi çok sevindik...ama K.T ca.hücrelerini tam öldürüp hastalığı bitrmede yeterli değil yani mikro organizma olarak vucutta durabilmekte veya vücut tekrar üretebilmekte.BU aşamada hastalığın evre veya durumuna göre dr.un vereceği tedavi devam ediyor.Şu an HERCEPTİN adlı ilacın kullanımına başlayacağız.
ALLAH devlete zeval vermesin 2,000 lirayı buluyor aylık ve sigorta karşılıyor ya birde bunun sıkıntısını yaşasaydık halimiz ne olurdu.Şu an hastalığa yakalandıktan sonra her gece şifa duasını (euzu bi izzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu..)okuyarak vucudunu sıvazlıyorum.Bunu sizde yapın.Bende diğer yazı yazan bazı arkadaşlar gibi bu hastalığın yenilebileceğini düşünüyorum.Bir yerde okuduğum şu yazı çok ilgimi çekmişti.KANSERDEN DEĞİL AMA KANSERLE ÖLEBİLİRSİNİZ.Yani bu hücreler vucutta durabilir ve ihtiyar halinize kadar yaşar ecelinizle de ölürsünüz ama kanserden değil..
Çok uzattım kusura bakmayın.ALLAH HEPİMİZE (ŞAFİ) İsmi şerifi hürmetine şifa bahşetsin.
Saygılarımla...

Düzenleyen kansertakip - 25.Mart.2009 Saat 23:00
Yukarı Dön
NesrinN_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
  Alıntı NesrinN_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2009 Saat 00:46

Öncelikle herkese geçmiş olsun.Allah böyle bir illetlede kimseyi imtihan etmesin inşallah. Aşamaları sıkıntıları ızdıraplarını bilmek görmek araştırmak çok kötü.Alakasız bir bölüme yazıyorum gerçi ama Benimde canım arkadaşım dostum herşeyim olan babacım kanser mide kanseri kemoterapi için vücudu çok güçsüz kaldı şuan uygulayamıyorlar bitkisel takviyelerle bağışıklık sistemini ayakta tutmaya çalışıyoruz.İnşallah evlatlar olarak babamız için yapabileceğimiz çok şey olur bunun için çabalıyoruz ve dualarımızıda biran olsun eksik etmiyoruz. Ozon tedavisini çok duyduk hatta birkaç merkezlede görüştük ama birtürlü güvenemedik güzellik merkezi tarzı yerler olduğu için istanbuldan özelliklede anadolu yakasında önerebileceğiniz güvenilir biryerler varsa paylaşmanızı dilerim.

Allah gerçekten isteyene gönülden isteyene ve zorda olan kuluna yardım edermiş.Dualarımızı eksik etmeyelim
Saygılarımla....
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Nisan.2009 Saat 01:26
Nesrin hanım geçmiş olsun.Sıkıntılarınızı biliyor ve paylaşıyoruz.Dua ediyoruz.Benim tedavi olmak haricinde hiç bir bağlantım olmayan ozon merkezlerinin telefonlarını aktarıyorum.
Bu merkezler Bursada bu tedaviyi en iyi ve bilimsel olarak uygulayan merkezi ve Bakırköyde uygulama yapan bir klinik  statüsündedir.BURSA:0224 233 08 88-BAKIRKÖY:0212 583 50 20
Anadolu yakasında daha önce maltepede vardı ama sonra kapandı diye biliyorum .Arzu ederseniz önce bursayı arayabilir anadolu yakasında bir klinik varmı sorabilirsiniz.Biz BAKIRKÖY deki kliniğe gittik ve memnun kaldık.Bilgilerinize sunarım.
Yukarı Dön
NesrinN_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
  Alıntı NesrinN_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Nisan.2009 Saat 10:37
Mehmet Bey verdiğiniz telefonlar için çok teşekkür ediyorum.Allah tüm hastalarımıza ve eşinizede acil şifalar versin inşallah.
Gerçekten istemek , içten dua etmek ve mücadele etmek gerekiyor.Allahın izniyle bu hastalığıda yenecekler.

Tekrar teşekkür ederim .
Saygılarımla.
Yukarı Dön
dr.serci Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı dr.serci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mayıs.2009 Saat 08:55
herkese ıyı gunler,acil şifalar.meme kanseri gunumuzde sıklıgı gıderek artmakla bırlıkte kür şansı erken tanıda cok fazla olan bır kanserdır.bunun ıcın gunumuzde cok rısk faktoru wardır:aılede meme kanserı oykusu,atpik meme hiperplazisi,dogum kontrol hapı vb kullanmak,gec ewlenmek,erken menarş gec menapoza gırmek,sıgara kullanmak,yaglı yıyecekler yemek gıbı..ancak su da unutulmamalıdır kı her aıle oykusu olan bırey meme kanserı olucak dıye bır kayde yoktur.sadece rısk altındadır we de yakından takıp edılmesın de onem wardır.ama bunlardan daha da onemlısı her bayan ewlılıkten sora daha dorusu adolesan donemde ayda 1 kere de olsa ayna karsısına gecıp memesını palpe etmelı yanı dokunarak elleyerek muayene etmelıdır.bolece var olan kıtle daha onceden tespıt edılmıs olup tedavı sansı artmaktadır.ayrıca 35 en gec 40 yasından sora yılda bır kere mamografi cektırmek gerekmektedır kanımca.meme kanserı olmus bı bıreyın tedavısı tumorun evrelemesıne ve de tumor hucrelerının yuzeyınde bulunan bır takım reseptorlere baglıdır.evrelemesı 4 e ayrılı evre 1 2 ve de 3a cerrahı ıle tedavı edılırken 3b ve 4 amelıyat oncesı kemoterapi ve radyoterrapi ıle tumorun boyutu kucultulup amelıyat edılır.alınan kıtle patolojıye gonderılır burda tumorun hangı tıpte oldugu  ve de hangı reseptorlerı tasdıgı ıyı huylu mu kotu oldugu mu anlasılır.ornegın ostrojen reseptorune sahıp bır meme kanserı hucresı ıyı farklılasmıs olup dıer tumorlere gore daha ıyı huyludur...
  sımdılık bu kadar paylasım yeterlı sanırım.konusmak ısteyen arkadaslar : dr-serci.ank@hotmail.com hoscakalın,acıl sıfalar..
Yukarı Dön
dr.serci Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı dr.serci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mayıs.2009 Saat 08:58
herkese ıyı gunler,acil şifalar.meme kanseri gunumuzde sıklıgı gıderek artmakla bırlıkte kür şansı erken tanıda cok fazla olan bır kanserdır.bunun ıcın gunumuzde cok rısk faktoru wardır:aılede meme kanserı oykusu,atpik meme hiperplazisi,dogum kontrol hapı vb kullanmak,gec ewlenmek,erken menarş gec menapoza gırmek,sıgara kullanmak,yaglı yıyecekler yemek gıbı..ancak su da unutulmamalıdır kı her aıle oykusu olan bırey meme kanserı olucak dıye bır kayde yoktur.sadece rısk altındadır we de yakından takıp edılmesın de onem wardır.ama bunlardan daha da onemlısı her bayan ewlılıkten sora daha dorusu adolesan donemde ayda 1 kere de olsa ayna karsısına gecıp memesını palpe etmelı yanı dokunarak elleyerek muayene etmelıdır.bolece var olan kıtle daha onceden tespıt edılmıs olup tedavı sansı artmaktadır.ayrıca 35 en gec 40 yasından sora yılda bır kere mamografi cektırmek gerekmektedır kanımca.meme kanserı olmus bı bıreyın tedavısı tumorun evrelemesıne ve de tumor hucrelerının yuzeyınde bulunan bır takım reseptorlere baglıdır.evrelemesı 4 e ayrılı evre 1 2 ve de 3a cerrahı ıle tedavı edılırken 3b ve 4 amelıyat oncesı kemoterapi ve radyoterrapi ıle tumorun boyutu kucultulup amelıyat edılır.alınan kıtle patolojıye gonderılır burda tumorun hangı tıpte oldugu  ve de hangı reseptorlerı tasdıgı ıyı huylu mu kotu oldugu mu anlasılır.ornegın ostrojen reseptorune sahıp bır meme kanserı hucresı ıyı farklılasmıs olup dıer tumorlere gore daha ıyı huyludur...
  sımdılık bu kadar paylasım yeterlı sanırım.konusmak ısteyen arkadaslar msnım : dr-serci.ank@hotmail.com.soru sormak bılgı almak ısteyen arkadaslar ekleyebılır soru sorabılır.. hoscakalın,acıl sıfalar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50