www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Türkiye 'de Saglik Sistemi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hastanede kanser hastalarina daha çok özen lütfen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kdcan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı kdcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hastanede kanser hastalarina daha çok özen lütfen
    Gönderim Zamanı: 13.Kasim.2008 Saat 17:11
Merhaba

Böyle bir site için öncelikle tesekkür ederim.

Benim söylemek istedigim geçen yil kaybettigi babamin tedavisi sirasinda yasadiklarimiz ile ilgili.

Babam akciger kanserine yakalandiginda bizde ismini vermeyecegim simdi bir devlet hastanesinin onkoloji bölümüyle tanismis olduk. Dar bir koridorda yaklasik bir buçuk sene ümit bekledik. Çalisanlarin kimisi tabiki özveriyle çalisiyordu. Özellikle doktorlardan çok bir sikintimiz olmadi.

Acak diger hemsire olsun çalisan olsun personelden açikçasi daha afzla özen bekliyor insan. Ne bileyim biz üzüntülü sikintili canimiz burununda tedavi olurken mesela sen kahkahalar duymak istemiyorduk. Ancak herkes için hayat devam ediyordu anlasilan.

Demek istedigim özellikle kanser hastalarinin oldugu bölümlerde çalisanlar bana göre daha duyarli olmali.

Herkese geçmis olsun.
Yukarı Dön
Cemal Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Cemal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Kasim.2008 Saat 03:06

BU KONUDA SIZE KATILIYORUM -----

HASTANEDE KANSER HASTALARINA DAHA FARKLI DAVRANMAK GEREKIR ---

SONUÇTA UMUTSUZLUK ÇOK FAZLA ---

BILIYORUZ HERKESIN BIR HAYATI VAR AMA ORASI HASTANE --

BASKA SE YDEGIL ---
Yukarı Dön
SERDAL SAHINER Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı SERDAL SAHINER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Aralik.2008 Saat 18:20
EVET ,ONKOLOJI HASTALARI ÖZEL ILGIYI KESINLIKLE HAK EDIYOR .....ORDA ÇALISAN HER KADEMEDEKI SAGLIK PERSONELI BILINÇLI VE KÜLTÜRLÜ OLMAK ZORUNDA...AMA NERDE....
Yukarı Dön
nur Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı nur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Nisan.2009 Saat 11:46

teyzem onkoloji hastasi hastane personeli cok iyidi ama ilk dr için bunu diyemicem kadin adeta buz dolabi morel verecene daha cok üzüyordu teyzemi her dr görüsmeye gittinde bu dr görmek bana ölüm geliyo derdi sonunda dr tayini cikti ve diyer dr cok iyidi tatli dili espiririleriyle birazda olsa teyzeme morel veriyor ama malesef 5 yildir direndi hastaliga  dayanamadi simdi evde kemoterapi alamiyo ve hergecen gün biraz daha kötü gidiyo durumu allah herkesin yardimcisi olsun hastanede calisanlarinda tabi bizim personelle hiç sorun olmadi gayet güler yüzlü ve tatli dillilerdi ilk dr disinda yeni hastalarinin ayni seyi yapmaya devam ediyorsa cok üzücü durum

Yukarı Dön
erkan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı erkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Temmuz.2009 Saat 22:26
ankara sanatoryum hastanesi için  kesinlikle orda hastanizi 1dakika bile tutmayin hastamizi tedavi etmeden ve bizi yönlendirmeden taburcu ettiler .2 doktor  hariç digerleri bazi insani  duygularini neyse...
Yukarı Dön
çigdem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
  Alıntı çigdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 11:17
Arkadaslar Herkese Acil Sifalar DIliyorum ... Annecigim 2 haftadir hastanede yatiyor henüz tedvi baslamadi bile sonuclar beklenior ama biliniorki over ca :(
Biz bunu ailecek daha kabullenememisken annemize söylemedik küçük bir sey olgunu ameliyat la alinip ilaç tedavisi görecegine inandirdik ameliyat öncesi morali cok iyidi agrilari yüzünden de bir an önce olup kurtulmak istiyor ne varsa alsinlar da bitsin diordu ev ameliya oldu ama alinamadi sadece bir parça alindi sonucunu bekliyoruz cok uzattim ..
DÜn amliyat sonrasi harikaydi annem kendini cok iyi hissdiyor yuzu gülüyordu agrilarindan kurtulmustu.. herseyin bittigini  düsünüyordu ki pansuman sirasinda asist.dr hanima ne zaman gidebilecegini sordugunda " Nereye gidiyorsun sen kanserli hastasin burdan onkolojiye gideceksin" yanitini almasi Annemi derinden üzmüs ve bizleri ise sinir krizine sokmustur burdan Ona Lanetler Yagdiriyorum Su anda sece doktorumuzla konusup annemize rahatlatici biseyler sölemesini istemekten baska bisi gelmiyor elimizden çünki artik bize inanmiyor...Ve annem o servisten cikar cikmaz da manyak dr un sacini basini yolacagima gerekli yerlere sikayet edecegime and içiyorum....çikar çikmaz diyporum çünkü böle manyaklar annemin etrafindayken onu üzecek hiç bise yapamayiz... Allah indan bulsun  emi bunun gibi Anlayiissiz gereksiz insan olduklarini sanan biyolojik yaratiklar...
Yukarı Dön
moonlight Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 52
  Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Temmuz.2009 Saat 01:36
babama 7 aylik bir ugras sonucunda doktora götürebildim sadece bira daha rahatlanmasi adina karacigeri ödem yapti ve akcigerinde biriken su nefes almasini engelliyor.amacimiz bi agri kesici yazdirip biriken siviyida çektirip öyle gelmekti hastaneden.su meshur özel hastanelerden birine gittik testlerimiz yaptirdik ve dokto sadece siradan bir agri kesici yazmakla yetindi cigerinde ki su ne olacak dedigimde alsak 1 ay sonra yine birikecek cevabini verdi.peki bu süre zarfinda nefes alisi normale döner mi dedigimde haklisin tabi olabilir o zamn sen bi gögüs hastaliklarina çik cevabini verdi.ve o kadar muayneye filmlere ragmen babamda bi sarilik baslangici oldugunu anlayamadi.karacigerde bisey var ama ne?doktor bu soruyu bana sordu.ve bbizi minoset plus yazip ugurladi..insan hayati ve degeri bu kadar ucuzladi artik paran olsa da olmasa da......
Yukarı Dön
yasemenim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı yasemenim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Ekim.2009 Saat 15:40
Orjinalini yazan: çigdem

Arkadaslar Herkese Acil Sifalar DIliyorum ... Annecigim 2 haftadir hastanede yatiyor henüz tedvi baslamadi bile sonuclar beklenior ama biliniorki over ca :(
Biz bunu ailecek daha kabullenememisken annemize söylemedik küçük bir sey olgunu ameliyat la alinip ilaç tedavisi görecegine inandirdik ameliyat öncesi morali cok iyidi agrilari yüzünden de bir an önce olup kurtulmak istiyor ne varsa alsinlar da bitsin diordu ev ameliya oldu ama alinamadi sadece bir parça alindi sonucunu bekliyoruz cok uzattim ..
DÜn amliyat sonrasi harikaydi annem kendini cok iyi hissdiyor yuzu gülüyordu agrilarindan kurtulmustu.. herseyin bittigini  düsünüyordu ki pansuman sirasinda asist.dr hanima ne zaman gidebilecegini sordugunda " Nereye gidiyorsun sen kanserli hastasin burdan onkolojiye gideceksin" yanitini almasi Annemi derinden üzmüs ve bizleri ise sinir krizine sokmustur burdan Ona Lanetler Yagdiriyorum Su anda sece doktorumuzla konusup annemize rahatlatici biseyler sölemesini istemekten baska bisi gelmiyor elimizden çünki artik bize inanmiyor...Ve annem o servisten cikar cikmaz da manyak dr un sacini basini yolacagima gerekli yerlere sikayet edecegime and içiyorum....çikar çikmaz diyporum çünkü böle manyaklar annemin etrafindayken onu üzecek hiç bise yapamayiz... Allah indan bulsun  emi bunun gibi Anlayiissiz gereksiz insan olduklarini sanan biyolojik yaratiklar...

Canim seni çok iyi anlayabiliyorum.
Bizde anneme durumunu bildirmedik.Rahimde yara var dedik.Ne zaman hastaneye gitsek annemden önce ben girer hastaligini bilmedigini ikaz ederdim.
Ama bi defasinda baska bir bölümün doktoruna gitmistik.Bu kadin rahim kanseriymis demis ve annem bayilmisti :(
Onkolojinin ne oldugunu bilmezdi annem.Ne var sanki o hastaligin adini anmak yerine onkoloji desen yada baska bir tip dili kullansan.Annemi kanser olmadigina inandirdim tekrardan.Bu konuda çok hassas olmak gerekiyor ama nerde insanlarda o hassasiyet :(

Yukarı Dön
Oya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı Oya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Ekim.2009 Saat 18:59

Benimde annem okmeydani egitim arastirma hastanesinde onkoloji hastasi.ilk meme kanseri oldugunda yönlendirildigimiz doktor lanet birisiydi.odasina girdigimizde yüzümüze bakmazdi.her gittigimizde ona beddualar ederek çikardim odasindan.çok sükür dualarim tuttu.son gittigimizde duydum ki kendiside kanser hastasi olmus.eee insanin basina hersey gelebilir ne oldum degil ne olacagim diyeceksin.kim bilir benim gibi kaç hasta yada yakininin bedduasini almistir.Yinede o doktorada ve bütün hastalarimizada Allah  acil sifalar versin. 

Yukarı Dön
deaaaaa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı deaaaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Ekim.2011 Saat 18:27
BU ÜLKEDE NE ZAMAN INSANA DEGER VERILDIKI ARKADASLAR ?? AMA HASTANE BAKIMINDAN ÇAPA ONKOLOJIYI TAVSIYE EDERIM..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50