www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastasi Yakinlari Forumu >Kanserli Hastaya Yaklasim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

soylenmeli mi? ama ne zaman?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Basak Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Basak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: soylenmeli mi? ama ne zaman?
    Gönderim Zamanı: 18.Kasim.2008 Saat 22:01
Dead Bu hastalikta moral bu kadar onemliyse, neden doktorlar damdan duser gibi bunu bize yada hastalarimiza hastane koridorunda, sabah vizitesinde PAT soyler anlamam. Bence durum tam gol atip kacma durumu. Tum cerrahlarin bu konuda egitime tabi tutulmasi gerekiyor. Hem soyluyorlar , mahvoluyorsun sonra da zamanlari yok. Insan hayati !!! bu kadar acele acele ne yapiyoruz???. Yakinlari olarak medenice ogrenip, hastamiza neyi nasil anlatacagiz durumunu bizlerin belirlemesi taraftariyim.
Allah tum cekenlerin yardimcisi olsun.....
Yukarı Dön
eylem Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı eylem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 13:16
benim esim de aml lösemisi ona nasil davranacagimi bilemiyorum ii davransam acima duydusu diye tepki gösteriyor bu dönem i nasil atlatirim bilmiyorum...
Yukarı Dön
EYLEM Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 13:18
DANLIS TELAVÜZ ETTIM GALIBA  II DAVRANMAK DAN KASIT ILGILENMEK ÜSTÜNE TITREMEKTI
Yukarı Dön
deaphix Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı deaphix Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 19:15
Ne olursa olsun kesinlikle hasta hastaligini bilmeli, hastaya biraz zaman taninmali yavas yavas ve alistira alistira söylenmeli.
Yukarı Dön
moonlight Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 52
  Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 20:04

evet hasta hastaligini bilmeli bence de en çok onun hakki ama söylesen pes edip depresyona girme olasiligi çok fazla söylemezsen bu seferde haksizlik ettigini düsünüyorsun hangisi dogru olan ben anlamis degilim:(((

Yukarı Dön
YONCA Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı YONCA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Haziran.2009 Saat 17:15

benim fikrim.kesinlikle ve kesinlikle hasta bilmemeli.annemin bagissagindaki kanseri ilk duydugumda genel cerrah bana dedigi tek laf---burasi abd yada avrupa diil sakina annenise söylemeyin cunki kanser oldugunu ögrenen hastalar ne kadar iyilescegim yenecegim desede bilincaltinda vücudu hastaliga teslim oluyomus.yani öbür dünyaya (ahirete)hazirliga basliolar gittigim kemoterapi ve radyoterapideki insanlari gördum hastaligi bilenler tamamen teslim olmus ayy cocuklarim napcak ,kocam nolucak,ailem inslh.uzulmes,yok yok kemoterapi sadece uzatiyo yasam suremi ben ölecem.dusunun ismi bile kötü hastaligin sizde var oldugunu lütfen bi empati yapin.vede hastanin duzelmesine en buyuk faktör MORAL iken sen ister küt die ister alistira alistira bi sekilde KANSERSIN SEN AMA IYILESIRSIN MORALINI YUKSEK TUT:Lütfen gecin bu palavralari cevresinde kanser olanlar lütfen duyurmayin.annemin dr.anneme kansere sebep olan bir takim kitlelerin vucudunda war oldugunu bugunden yarina kansere dönebilecegini o yuzden tedaviyi kansermis gibi yapacagni söledi ve cok sansli oldugunu iyikide cevirmeden bulundugunu söyldei annemi bi görseniz o kadar yasama sevinci ve sukur edioki allahim iyiki kanser olmadim werilmis sadakam var diyip hem tedavi hemde savas hemde inanci var ama hastaligni bilse kesinlikle eminim böyle olmiycakti.

Yukarı Dön
süreyya Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı süreyya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Haziran.2009 Saat 00:16
merhaba yonca sana katiliyorum benim babam mide kanseri aynen sizin gibi kanser olma riski oldigunu o yüzden kansermis gibi tedavi olacagini söyledim ve babam hamadolsunki çok iyiye gidiyor.ama çevremdeki çok bilmi,s insanlar söylemem konusunda baski yapiyor benim babami benden iyi taniyamaz kimse söylesem yelkenleri suya indirecek ve ahirete hazirlanacak seninde dedigin gibi.evet burasi amerika deyil hersey kolay olmuyo ve senin doktorun dogru demis bence dogru yapiyoruz kimse söylemesin hastasina kanser oldugunu bence.
Yukarı Dön
birtanem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı birtanem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 01:44
bencede kimse söylemesin çünki onlar zamani gelince kendini anliyolar iste ozaman yapilacak bisey kalmiyor herkeze acil sifalar
Yukarı Dön
birtanem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı birtanem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 01:45
Cry
Orjinalini yazan: birtanem

bencede kimse söylemesin çünki onlar zamani gelince kendini anliyolar iste ozaman yapilacak bisey kalmiyor herkeze acil sifalar
Yukarı Dön
çigdem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
  Alıntı çigdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 11:28
Arkadaslar Herkese Acil Sifalar DIliyorum ... Annecigim 2 haftadir hastanede yatiyor henüz tedvi baslamadi bile sonuclar beklenior ama biliniorki over ca :(
Biz bunu ailecek daha kabullenememisken annemize söylemedik küçük bir sey olgunu ameliyat la alinip ilaç tedavisi görecegine inandirdik ameliyat öncesi morali cok iyidi agrilari yüzünden de bir an önce olup kurtulmak istiyor ne varsa alsinlar da bitsin diordu ev ameliya oldu ama alinamadi sadece bir parça alindi sonucunu bekliyoruz cok uzattim ..
DÜn amliyat sonrasi harikaydi annem kendini cok iyi hissdiyor yuzu gülüyordu agrilarindan kurtulmustu.. herseyin bittigini  düsünüyordu ki pansuman sirasinda asist.dr hanima ne zaman gidebilecegini sordugunda " Nereye gidiyorsun sen kanserli hastasin burdan onkolojiye gideceksin" yanitini almasi Annemi derinden üzmüs ve bizleri ise sinir krizine sokmustur burdan Ona Lanetler Yagdiriyorum Su anda sece doktorumuzla konusup annemize rahatlatici biseyler sölemesini istemekten baska bisi gelmiyor elimizden çünki artik bize inanmiyor...Ve annem o servisten cikar cikmaz da manyak dr un sacini basini yolacagima gerekli yerlere sikayet edecegime and içiyorum....çikar çikmaz diyporum çünkü böle manyaklar annemin etrafindayken onu üzecek hiç bise yapamayiz... Allah indan bulsun  emi bunun gibi Anlayiissiz gereksiz insan olduklarini sanan biyolojik yaratiklar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50