www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastasi Yakinlari Forumu >Kanserli Hastaya Yaklasim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

soylenmeli mi? ama ne zaman?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
çigdem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
  Alıntı çigdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 11:31
Insanlarin yakin olsun olmasin böle durumlarda hastanin ve yakinlarinin basina üsüsüp de olayi panik haline sokmalarindan nefret ediyorum .. Akrabarin her birini görünce panik yasiyorum çünki hepsi simdiden agitlar yakarak akillarinca bize moral vermeye çalisiyorlar UZAK DURUN BIZDEN AILEMDEN Biz güçlü ve birbirine bagli bir aileyiz rahat birakin biziii AngryCry
Yukarı Dön
birtanem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı birtanem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 16:31
Cryöncelikle acil silar dilerim kardesim çok üzüldüm inan bende anemi kanserden kaybettim 15 gün oldu bence söylenmemeli çünki onlar kendilerini son zamana yakin anliyolar ama biz üzülmeyelim diye belli etmiyolar senin yapacagin elinden ne geliyorsa simdiden ya kardesim onlar hiç üzülmesinler moral çok önemli çünki moraleri sifira indiyi zaman onlar sessizcene bizi birakip gidiyolar biz ne yapsakta onlarin hakini ödeymeyiz simdiden acil sifalarCry
Yukarı Dön
çigdem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
  Alıntı çigdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2009 Saat 16:43
Çok Tessür ediyorum birtanem Ve Annecigine Allah tan rahmet diliyorum mekani cennet olsun..

Aynen dedigin gibi bizim hazinemiz kiymetlimiz Rabbim herkese acil sifalar versin ...
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Temmuz.2009 Saat 10:37
Orjinalini yazan: birtanem

Cryöncelikle acil silar dilerim kardesim çok üzüldüm inan bende anemi kanserden kaybettim 15 gün oldu bence söylenmemeli çünki onlar kendilerini son zamana yakin anliyolar ama biz üzülmeyelim diye belli etmiyolar senin yapacagin elinden ne geliyorsa simdiden ya kardesim onlar hiç üzülmesinler moral çok önemli çünki moraleri sifira indiyi zaman onlar sessizcene bizi birakip gidiyolar biz ne yapsakta onlarin hakini ödeymeyiz simdiden acil sifalarCry

Allah hiçbir kuluna zulmetmez..Hem sen ve ailen hemde annecigin sabrinizin ve üzüntülerinizin karsiligini mutlaka ama mutlaka alacaksiniz.

Allah sabrina sabir,aglayan gözlerine sevinç,yaslarin aktigi yüzüne nur versin.Bu öyle bir nur olsunki kiyamete kadar ve kiyametten sonra dahi senin annecigin için göz yasi döken bie evlat oldugun bilinsin.....
Yukarı Dön
yaren Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı yaren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Temmuz.2009 Saat 23:58
Bugün babamin mide kanseri oldugunu ögrendim.Internetten saatlerdir arastiriyorum.Ameliyat ve hastahane sürecinde yasayacaklarimi düsününce onu nasil hazirlariz telasina girdim.Sizlerin yazdiklarinizi okuyunca söylememenin faydali olacagini düsünüyorum ama kendi bilmeden ilerleme nasil saglanir düsüncesindeyim.
Yukarı Dön
cheqirdeqim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı cheqirdeqim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Agustos.2009 Saat 15:34
Yarencim sakin söylemeyin biz bilmeden söyledik daha dogrusu doktorlar söyledi ama simdi keske söylenmeseydi diyorum annem sürekli ölücegini saniyor ama doktora gittiginde bazi doktorlar gerçekten çok içten davraniyo ve annem eve geldiginde %100 moralli geliyor.
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Agustos.2009 Saat 23:37
Ben esime tümör için iyi huylu ama kötüye çevirebilir diye lanse ettim..Böylelikle tüm kemo sürecimiz bitti,simdide herceptin aliyoruz..Koruma maksatli!!!..Evet bir sikinti var ama bu sekilde diye anlatilirsa daha iabetli olur kanaatindeyim.Geçmis olsun.
Yukarı Dön
egünes Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı egünes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Ekim.2009 Saat 03:11
Bunu bende çok ama çok düsündüm ve çevremdeki herkese kabul ettirdim.Bende annecigimi çok iyi taniyorum psikolojisinin kaldiramayacagini ve belkide pes edecegine inandigimdan söylemeyerek en dogrusuna karar verdigimi düsünüyorum.
Doktorumuz hastadan izin alinmadan tedavi yapilamayacagini söyledi sagolsun kanser demeden çok uygun bir dille herseyi annecigime anlattik oda kabul etti.Halen bilmiyor birtanem AML oldugunu...gelecege dair umutlari beklentileri hayalleri---miz var...
Annem 1 ay kemoterapi gördü yaklasik 1 ay aradan sonra simdi allojenik kemik iligi nakli için tekrar hazirlik kemoterapisi görüyor.çok korkuyorum fakat kesinlikle umutsuz hiç degilim. Atlatacagiz ve buda geçecek digerleri gibi hersey gibi simdi en büyük sansim annecigime bakiyorum suan,bunlari yazmak bile bir garip yapiyor insani...bu dönemde hasilamin normalde buda olmaz artik diyecegi seyler yasadim ama hersey oluyor ve geçiyor.Odagimi biliyor ve dagilmiyorum.Çok arastirdim,paylasabilirim ögrendiklerimi daha çok basinda olanlarla çünkü inaniyorum,bu anlamda içim çok rahat,suan dogru hastanede,dogru doktorla,dogru tedavi uygulaniyor annemcigime. Tüm hastalarimiza acil sifalar yakinlarina da sabirlar diliyorum en gerçek duygularimla... 
Yukarı Dön
yasemenim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı yasemenim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Aralik.2009 Saat 14:06
Orjinalini yazan: süreyya

merhaba yonca sana katiliyorum benim babam mide kanseri aynen sizin gibi kanser olma riski oldigunu o yüzden kansermis gibi tedavi olacagini söyledim ve babam hamadolsunki çok iyiye gidiyor.ama çevremdeki çok bilmi,s insanlar söylemem konusunda baski yapiyor benim babami benden iyi taniyamaz kimse söylesem yelkenleri suya indirecek ve ahirete hazirlanacak seninde dedigin gibi.evet burasi amerika deyil hersey kolay olmuyo ve senin doktorun dogru demis bence dogru yapiyoruz kimse söylemesin hastasina kanser oldugunu bence.
Size sonuna kadar katiliyorum :)
benim annem 3b serviks'ti.Biz ona rahminde yara oldugunu söledik.Bir kaç yerden duysada inlar ettik.Tedavisini yarim kalmasina  ragmen annem su an çok iyi :))
tedaviyi basariyla tamamladi.Doktoruna gittigimizde ilk morali nasil dedi :)
Çok iyi tuttuk moralini tedaviler agir geçsende annemin elini asla birakmadim :)
Hamdolsun Rabbime simdi ocak ayinda ilk kontrolünü olacak..Ve gayet iyi annecigim :)
Bencede hastanin asla bilmemesi gerekiyor.Adini duydugu anda ne kadar yenecem desede hasta bilinç altinda teslim bu hastaliga :(
Rabbim tüm hastalarimiza safi sifatiyla sifasini versin :)))
Aminnn :)
Yukarı Dön
annem için Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı annem için Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Nisan.2010 Saat 23:30
ne yazik ki doktr pat diye söyledi anneme hatta ilerlemesi durumunda neler olacagini bile söyledi Cry saklama gibi bir imkanimiz olmadi. moral vermek için elimizden geleni yapiyoruz kendiside iyi olacagina inandigini söylüyor ama zaman zaman bunun aksini düsündügü çok belli. be büyük çocugum bana kardeslerimle ilgili seyler söylüyor. sanki emanet eder gibi...Rabbim tüm hastalara sifa versin yakinlarinada sabir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50