www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastasi Yakinlari Forumu >Kanserli Hastaya Yaklasim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

soylenmeli mi? ama ne zaman?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynepk Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı zeynepk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Nisan.2010 Saat 13:21
Bence haslarimizin bilmesi lazim..Sonunda bi sekilde kabulleniyorlar.Basta biz söylemedik ama isin,kemoterapi diyince yada yaninda baska hastalari görünce anliyolar zaten..Sonuçla yapmak isteyipte yapamadiklari seyler var ve onlarin son sansi diye düsünüyorum Cry
Yukarı Dön
borce Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
  Alıntı borce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Agustos.2010 Saat 16:25
Orjinalini yazan: çigdem

Arkadaslar Herkese Acil Sifalar DIliyorum ... Annecigim 2 haftadir hastanede yatiyor henüz tedvi baslamadi bile sonuclar beklenior ama biliniorki over ca :(
Biz bunu ailecek daha kabullenememisken annemize söylemedik küçük bir sey olgunu ameliyat la alinip ilaç tedavisi görecegine inandirdik ameliyat öncesi morali cok iyidi agrilari yüzünden de bir an önce olup kurtulmak istiyor ne varsa alsinlar da bitsin diordu ev ameliya oldu ama alinamadi sadece bir parça alindi sonucunu bekliyoruz cok uzattim ..
DÜn amliyat sonrasi harikaydi annem kendini cok iyi hissdiyor yuzu gülüyordu agrilarindan kurtulmustu.. herseyin bittigini  düsünüyordu ki pansuman sirasinda asist.dr hanima ne zaman gidebilecegini sordugunda " Nereye gidiyorsun sen kanserli hastasin burdan onkolojiye gideceksin" yanitini almasi Annemi derinden üzmüs ve bizleri ise sinir krizine sokmustur burdan Ona Lanetler Yagdiriyorum Su anda sece doktorumuzla konusup annemize rahatlatici biseyler sölemesini istemekten baska bisi gelmiyor elimizden çünki artik bize inanmiyor...Ve annem o servisten cikar cikmaz da manyak dr un sacini basini yolacagima gerekli yerlere sikayet edecegime and içiyorum....çikar çikmaz diyporum çünkü böle manyaklar annemin etrafindayken onu üzecek hiç bise yapamayiz... Allah indan bulsun  emi bunun gibi Anlayiissiz gereksiz insan olduklarini sanan biyolojik yaratiklar..
Iste maalesef bazilari insanin halinden anlamiyor! Yasamis oldugunuz duygulari tahmin edebiliyorum, çok zor...
Benim de annemin gögsünde 9 mm lik kötü huy görüldü, ameliyat esnasinda doktoru kol altina da girip baktiginda siçrama görünce 1 lenfini almis. Annemin en basinda bu durumdan haberi oldu, tabiiki mahvoldu (her ne kadar bize hissettirmek istemese de...) ama iste söylemek var bir de söylemek var. Doktorumuz annemi önce karsisina aldi, gözlerinin içine bakarak incitmeden söylemeye çalisti. Ordan çiktiginda kafasi karmakarisik olsa da korkmadigini anlatti bize.
Ertesi gün ''nerden çikti bu'' deyip durmasina karsin biz bu olayi önemsemedigimizi, erken teshis oldugu için çok basit birsey oldugunu, ameliyatla bundan kurtulacagimizi söyledik. Ameliyattan sonra doktoru da dahil hepimiz anneme ''bitti'' dedik. Çok sükür 1. evrede de yakalandigi için vücudunda kötü bir durum kalmamis. Tabii aslina bakarsaniz ameliyati atlattiktan sonra sagsalim çikmasina rahatladik ama daha tedavi sürecimiz baslamadi. 6 kür kemoterapi (3 kimizi, 3 beyaz dedi doktor), ve 6 hafta isin tedavisi var. Çok zor bir süreç bizi bekliyor. Ama insallah bunlari asip güzel saglikli günlerimize geri dönecegiz. Annemin kol altindaki daha kötü çikmis, o yüzden kemoterapiye ihtiyaç duyulmus. Canim çok aciyor ama ayakta durmak zorundayim. Annemin bana ihtiyaci var...
Allah herkese acil sifalar versin, bir daha da göstermesin...  
Yukarı Dön
acem Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı acem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Eylül.2010 Saat 10:09

o na doktor denmez ancak baytar denir...... basina geldiginde ögrenir oda......

Yukarı Dön
çigdem Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı çigdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Eylül.2010 Saat 13:10
ben 28 yasinda over ca hastasiyim..2006 dan bu yana 3. kemoterapimi aliyorum ve doktorlarimin beni yeteri kadar bilgilendirmemesinden sikayetçiyim ... hastanin kendisine söylenmemesi kadar saçma bisey olmaz bence her ayrinti tüm gerçegi ile hastaya anlatilmali bence.. 4 yildir kanserle mücadele eden biri olarak ben böyle olmasi gerektigini düsünüyorum...herkese acil sifalar..
Yukarı Dön
atabey Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı atabey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Aralik.2010 Saat 00:12
iyi de kemotorapi ye giren her hsta bunun grip tedavisi için olmadigini bilir. neyi nasil gizleyceksiniz.bence dediginiz seyi birçok hasta inanmaz. ama dediklerinizde haklilik payiniz çok. kim olsa sarsilir. Allah hastalarimiza sifa ve hayata tutunmak için vesileler bizlere de bol sabir versin.
Yukarı Dön
Keyfsiz_77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Keyfsiz_77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ocak.2011 Saat 16:13
bu devirde artik herseyi her yoldan ögrenmek mümkündür maalesef .. Internetten mesela ..

burdaki yeri buldugum için biraz olsun mutlu oldum, kafam karisik ama burasi galiba yazmam gereken yer, aylardir çabaliyoruduk, bosa çikdi evet Annemde baska Doktorundan bütün Raporlarla birlikde baska Doktora gidince ona pat diye söyleyiverdi, oda Doktoru kandirmis ama söylesin diye kim bilir neler uydurdu,
her neyse o günden beri Çoçuklarina karsi sanki tavir içersindeymis gibi yasiyoruz artik, ama eskisi gibi degiliz artik ve Annemizede söylemek istedigimiz konulari, durumlari izah edemiyoruz ki, hepimizin ODA dahil piskolojimiz bozulmus vaziyette !!

sabir nereye kadar ??!!!
Yukarı Dön
özgün Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
  Alıntı özgün Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Eylül.2011 Saat 17:19
Babamin tomografi sonucunu degerlendiren ve onkolojiye sevkeden ilk doktor yüzümüze karsi "çok geç kalinmis,ameliyat olamaz ,bu saatten sonra ne yapilir bilmiyorum,iyisi mi siz onkolojiyle görüsün" dedi.Dünyamizi basimiza yikti resmen.Sonra onokojideki doktorla önceden konustum.Moralimizin çok bozuldugunu ,söylenenleri anlattim.Babama durum iç açici degil ama tedavi imkanimiz var,Küçük bir tümör olur tedaviye cevap vermez,hastayi kaybederiz,büyük bir tümör olur kurtaririz.Tedaviye baslamadan bilemeyiz dedi.Pazartesi 2 kür k.t den sonra kontrolümüz var ve doktorun bize ne söyleyecegini çok merak ediyorum.Çünkü biliyorum ki babam dr.un söyledikleriyle iyilesecek :(Doktorla öncesinde konusma imkanim olsa olumsuz birsey söylememesini söyleyecegim ama kabul eder mi hiç sanmam
Yukarı Dön
Keyfsiz_77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Keyfsiz_77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Eylül.2011 Saat 17:55
Doktoru önceden yakalayabilirseniz, söylemek istediklerinizi söyleyin veya tembihleyin, bizde ise yaramisdi kis aylarina kadar saklayabilmisdik durumu kendisinden, ama sonradan durumlari biraz vahimlesirse ve biseyulerin tersi gittigini anlarsa kendisi, gider kendi Doktoruna veya baskasina, ellerindeki evraklarla birlikde, ögrenmeye çalisir kendi durumunu, sonrada belki sizlerle bi müddet küser, olabilecek seyler bunlar, bizim basimiza geldi cünkü,

simdi Eylül ayindayiz yil 2011 Tümörün büyümesine ragmen, kendi Doktorunu dinlemesine ragmen bütün olumsuz yönlerini kabul edip, Kemoterapiye basladi, tabii ki kötü yanlarida Bedeninde ortaya çikmaya basladi, biz istemedik ilk basdan beri elbette, ama artik sözümüzü dinlemeyip Doktorunua danisip, onagöre tedavisini etmek istiyor,

zaten galiba belli bir zamandan sonra onlar için bir UMUT oluyor herhangi bir Tedavi yöntemi varsa, yapalime delim diye bekliyorlar, ALLAH hepsinin yardimcilari olsun, yataklara düsürmesin, eziyet çektirmesin, diyorum Confused

unutmayalim ki, Hayatimiz onlarla birlikde devam etmeli, neolursa olsun, kabul edelim ve sabir gösterelim dualarimizla,a

Herkese çok geçmis olsun tekrardan
Yukarı Dön
deaaaaa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı deaaaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Ekim.2011 Saat 18:30
KANSER HASTASI OLARAK SUNU TAVSIYE EDEERIM,  EGER HASTANIZIN GÜÇL OLMASINI ISTIYORSANIZ ÖNCE SIZIN GÜÇLÜ OLMANIZ GEREKIR, KARSISINDA AGLAMAMAK ÜZÜLDÜGÜNÜZÜ BELLI ETMEMELISINIZ INANIN  AILE VE YAKINLARIN ÜZÜLMSI BIZI KANSERDEN DAHA ÇOK YIPRATIYOR.
Yukarı Dön
BACH84 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı BACH84 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Mart.2012 Saat 22:14
Merhabalar herkes'in annesi gibi benimde annem çok kiymetli.. Öncelikle 2 haftadir yapilan malum testler sonucu mamografi sintigrafi MR Pet gögüsten biyopsi için parça alinmasina karar verilmisti. Bugün biyopsi sonuçlarinin söyledigi vücutta kemiklerde dalakta cigerde ve farkli bir çok bölgede ki metastaz'in kaynaginin meme oldugu.. Su an kanser 4. asamada konudan gerektigi sekilde bahsettim. Bu sekilde olan ve benimle bu sürecin asamalarini paylasabilecek bir hasta ya da yakini varsa mütesekkir olurum. Herkese acil sifalar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50