www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastasi Yakinlari Forumu >Tedavi Sürecinde Yasananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MIDE BULANTISI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bae Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı bae Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Nisan.2009 Saat 00:49
zencefil bulantiyi gideriyor az da olsa istah açici. doktorunuza danisarak zencefil çayi deneyin
Yukarı Dön
Fulya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 19
  Alıntı Fulya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Temmuz.2009 Saat 23:12
Arkadaslar ilk 3 kürde babaminda bulantilari çok oluyordu yalvar yakar su bile içiremiyordum. 5 gün agzina lokma koymadini biliyorum. Sürekli kusuyor arti ishal gidiyordu.... Ne mama ne meyve hiçbirsey yediremiyorduk. Hemsire bir aile dostumuz dekort ulcuran redocane behelotal ignelerini 1000 cc lik isolyte serumun içine karisitiyordu. 2 günde bir veriyorduk babama... Ama çok sükür simdiii yiyiyor arti kilo kaybi çok oldugu için mamalra basladik Hem yemek yiyior hem mamalardan vucut direnci kaybolmasin diye haftada 1 de serum taktiriyorum... Hasta yakini iseniz her yola basvurun size tekk tavsiyem buuu en ufak sikayetiniz bile olsa doktoraniza basvurun herseyi sorun... Artik doktor benden bikti ama yapcak bisi yok gida bu hastalikta çok önemliiii talafisi yok.... Zorlada olsaa yedirin...
Yukarı Dön
meltem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
  Alıntı meltem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Eylül.2009 Saat 15:59
  erkan bey öncelikle cok gecmis olsun allah sifa versin .babamda mide ameliyati oldu midesinin bir kismini aldilar ancak lenflerde sicrama oldugu için kemoterapi görecek.size sorum nelerle karsilastiniz ameliyatiniz nasil gecti , nasil gecirdiniz o dönemleri umarim simdi cok iyisinizdir.saygilar
Yukarı Dön
hayalhayat Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı hayalhayat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Eylül.2010 Saat 14:07
mrb arkadaslar benim annemde mide kanseri bu platforma girdigimde anladim ki meger ne çok cani yanan insan varmis hastaliktan önce nede çok gereksiz üzüntüler yasamisim.annemde kemoterapi aliyor bulanti ve ishal nedeniyle 4 gün boyunca çok az zoraki besledik oda annecim kusmak içinde birseyler lazim hadi azicik ye seklinde cani istedikçe çokta zorlamadan. doktorumuz zaten kusma için ilaçlar vermisti ayrica ishal için serum vermisti birsey yiyemedigi durumlarda iserum takviyesi yaptik ona ragmen bolca su içirdik günde en az iki litre olmasi lazim hem kemoterapinin etkisinin atilmasi içinde gerekli .kemo terapi etkisi azaldiginda ise bolca kalori veren yagli olmayan salçasiz baharatsiz yemekler tercih edilmeli.evde asla kizartma tarzi koku yapan yemek pisirlmemeli kokusu bile bulanti yapiyor.bolca mevsim sebzesi tüketilmeli kusmanin asiri oldugu zamanlarda havuç suyu elma suyu üzüm suyu verilmeli domates çok etkili onunda suyu tüketilmeli.ben enoant isimli bir üzüm ekstrati kullaniyorum günde iki tatli kasigi diger meyve sulariyla karistirarak veriyorum kan düzeylerini yükseltmek için.Sabahlari açken balla karisik polen yada çörek otu ezilerek verilmeli ,ceviz, findik, haftada üç kez balik, karacigeri güçlendiren kereviz enginar yenmeli iki bardak süt mümkünse keçi sütü ,incir kayisi kurusu ishali çok oldugu vakitler muz patattes yogurt gibi besinlere agirlik ihtiyaç neyse ona göre beslenmek sart kilo kaybi varsa kalori mineral takviyesi ishalde mineral su gibi yaklasmak lazim.ben hemsire oldugumdan çevremden rahatlikla yardim aliyorum ama genede basa gelmeden anlasilabilir bir durum degil Allah hepimize güç ve sabir versin beslenme konusunda yardimci olabilirim arkadaslar.
Yukarı Dön
muminu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı muminu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2010 Saat 19:43
slm arkadaslar benim annem de mide kanseri var amelayet oldu ama acip kapattilar cunku yayilmis dediler her yere su anda ne yapacagimizi bilmiyoruz..kekik suyu ve isirgan otu suyu ilen tedavi yapiyoruz..tavsiyesi olan arkadaslar varsa lutfen bildirin
Yukarı Dön
muminu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı muminu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ekim.2010 Saat 19:39
kemoterPI ZORMUDUR
Yukarı Dön
yaris2007 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı yaris2007 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Haziran.2013 Saat 13:25
Ben tedaviye yeni basladim ... Mide bulantisi korkunçtu ilk gün saatlerce sürdü , istah istemesenizde kapaniyor ama bunlar benim yasadiklarim herkez aynini yasiyacak diye bisey yok fakat bu durumda bisey yemek gerçekten oldukça zor bir taraftan kokulara olan hassasiyet diger taraftan yersem daha kötü olurmuyum korkusu ve uçta bi istahsizlik ... Allah herkezin yardimcisi olsun ...Bu arada Nar, greyfurt, isirgan otu ve balik yagi yasak ... ve hafif seylerle geçirmek lazim çok yagli olmayan ,çok tuzlu olmayan , sevdiginiz seylerden bir süre uzak kalin yoksa onlar sevmedikleriniz arasina giriyor..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50