www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanser Tedavisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tarceva

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
deaphix Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı deaphix Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tarceva
    Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 19:31

Tarceva isimli ilaci kullanan var mi?

Yukarı Dön
moonlight Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 52
  Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Subat.2009 Saat 19:58

bende tarceva isimli ilaci merak ediyorum. Bu ilaci kullanim için gerekli sartlar var mi?Saniyorum akilli bomba diye adlandirilan bu ilaçti degil mi?

Yukarı Dön
dilova Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı dilova Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Subat.2009 Saat 15:12
Bu ilaci annem Temmuz sonunda kullanmaya basladi. Akciger kanseri sebebiyle. Kemoterapiden 3 kat daha etkili oldugunu söylemisti dr. Ancak Kasim da omurilige metastaz yaptigini ögrendik. Yani 4 ay süreyle kullandi.Ilaci birakmasi gerekti, kemoterapi basladi. Ilacin yan etkisi olarak vücutta sivilce görünümlü döküntüler ve zona olustu. Her hasta da yan etkiler derece olarak farkli olacaktir tabii ki. Bizim açimizdan olumlu bir sonucu olmadi açikçasi.
Yukarı Dön
mdnone Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mdnone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Mart.2009 Saat 01:28
edindigim bilgiye göre kemoterapi alindiktan sonra eger tedaviye cevap alinamazsa uygulanan bir ilaç.kemoterapi öncesi veya kemoterapiyle beraber alindiginda bir etkisi olmuyor tümörlere.bu bilgileri ilacin kendi sitesinden de bulabilirsiniz. www.tarceva.com .malesef benim babam da akciger ca 4.evre...iki gün önce 3.kür kemoterapiyi aldi.Allah tüm hastalara acil sifalar versin insallah.yanindakilere de sabir versin insallah...bu konu hakkinda arastirmalarim sürüyor.bilgi edindikçe sizlerle paylasmaya devam edecem...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Mart.2009 Saat 12:42

Çok geçmis olsun benim babaminda hastaliigi ayni:(durumu nasil su an kemoterapinin yan etkileri durumunu çok etkiledi mi? nerde tedavi görüyorsunuz?

Yukarı Dön
mdnone Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı mdnone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Mart.2009 Saat 13:46
geçtigimiz sali günü 3.kemoterapiyi aldi.bundan öncekilerde pek bir sikintisi olmamisti ama bu sefer 2 gün boyunca yemek yiyemedi.ne yediyse çikardi :( yani ben biraz da psikolojik oldugunu düsünüyorum bu durumun.babam doktor ve isin biraz daha bilincinde oldugu için pek mutlu olamiyor.elimizden geldigi kadar mutlu etmeye çalisiyoruz onu ama pek basarili olamiyoruz sanirim...bu arada göztepe medical park hastanesinde tedavi oluyor...dua etmekten baska birsey gelmiyor elimizden...insallah Allah sifalarini verir de bir an önce onlar da bu sikintili günleri atlatirlar...bu  arada moonlight senin babaninkinin türü ne?siz nerde tedavi oluyorsunuz?
Yukarı Dön
mdnone Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mdnone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Mart.2009 Saat 00:02
moonlight sana mail atiyorum fakat sanirim senin mail kutun dolmus o yüzden maillerim iletilmiyor... gelen kutunu bosalttiktan sonra bana bir mail daha at istersen o zaman sana cevap yollayabilirim sanirim...
Yukarı Dön
furkan Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı furkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Mayis.2009 Saat 21:12
Cryselam bende birseyler danismak istiyorum benim babam rectum ca yani kalin bagirsak kanseri.1ay oluyoyo ameliyat olali.mayisin 12sinde radyo terapi icin randovi verdiler. 2 haziranda kemo terapi icin gun verdiler.biz bu tarçevi duyduk babama kullana bilirmiyiz.bir haber verirseniz sevinirim.ilginiz için simdiden tesekurler
Yukarı Dön
Üye
Üye

Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Mayis.2009 Saat 01:10
Tarceva, daha önce en az bir basamak kemoterapi uygulanmis ve yanit alinamamis veya progresyon gösteren, lokal ileri veya metastatik evrede bulunan, sigara kullanmamis ve histopatolojisi adenokanser (bronkoalveolar kanser dahil) olan küçük hücreli olmayan akciger kanserli hastalarin tedavisinde endikedir...internette verilen bilgiler böyle ama doktorlar bu sartlarin disina çikarak hastalarina bu ilaci yazabiliyor mu yada etkisi oluyor mu bende merak ediyorum açikçasi...bize ve herkese acil sifalar diliyorum.
Yukarı Dön
neso Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı neso Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Mayis.2009 Saat 08:52

Günaydin

Öncelikle çok geçmis olsun allah sabir versin.Annem 3 kere kemoterapi aldi ondan sonra bu ilaci önerdi doktor.Çünkü kan degerleri yükselmiyordu 21 günde bir almasi gerekirken kemoterapiyi 1 ay oluyordu alamamisti.Ben sizin hastaliginiz için bu ilaci kulanmaniz konusunda bir sey söyleyemem.Ama doktorunuz önerirse olabilir.Hemen isterseniz bende var dedigm gibi.Son kullanma tarihi 2010 yilina kadar saniyorum.Iyi bir ilaç olduguna eminim.Baska sormak istediginiz birsey olursa sorabilirsiniz.

Iyi günler

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50