www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanser Tedavisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tarceva

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 10>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
erkan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
  Alıntı erkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Haziran.2009 Saat 16:53
ANNEM akcger kanseri 6 kür hazran 5 de tamamladi simdi tarceva ilaci için rapor alacagiz.bu ilaç hakkinda bilgisi olan varmi
Yukarı Dön
ogul Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ogul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Eylül.2009 Saat 17:01
SLm Mdone
Baban nasil?
Benim babamda ocaktan beri Akciger CA ve artik neyin dogru oldugunu anlayamaz oldum.
Tedavi oldugu yerden memnun oldugum söylenemez, medical parkta tedavisine devam ettirmek istiyorum, baban operasyon gördümü yoksa sadece kemo-radyo terapimi, gördü?
Tecrübelerini paylasirsan sevinirim
Saygilar
Ogul
Yukarı Dön
mehtap Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı mehtap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Subat.2010 Saat 19:17
hasta daha önce sigara kullanmis ise bu ilaci devlet karsilamiyor ve ceptem 4500 tl veriyorsunuz
Yukarı Dön
sevgi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sevgi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Subat.2010 Saat 00:49
kanser ilk baslarda annem kanser demeye dilim varmiyodu agliyordum:( simdi ne kadarda kolay geliyo agza:( mart 2009 da annemin akciger kanseri oldugunu beynine ve kemiklerine metastaz yaptigini ögrendik:(hiç bir seyi yoktu bi anda oldu:(zor olan hayat artik dahada zorlasmisti bizim için :( hastane evimiz gibi olmustu her bir karesi aklimda:( cigerlerine tüp taktilar bir defa kemoterapi aldi ikincisini alamadan yogun bakima girdi.artik annem yok oluyodu o kadar kötüydü kii agzinda demirler etrafinda makinalar 10 gün oldu uyanmiyordu.artik çok zor dediler.hastane kapisinda 52 kisi babamla kardesimi bekliyoruz gelsinde cenazeyi alalim. AMA ANNEM BIZI BIRAKIP GITMEDI UYANDI :))) 10 GÜN SONUNDA UYANMAZ DERKEN HERSEY BITTI DERKEN BU KANSER OLMUS ÖMRÜM AZ KALMIS DERKEN ANNEM BIZI BIRAKMADI :))) annem suan çok iyi tabikii hala kanser ama iyi tarceva adli ilaci 3 aydir kullaniyoruz ve etkisi oldu çok zor deil almak yeter ki doktorunuza bu ilaci kullanmak istedigiinizi söyleyin... INSALLAH ANNEM GIBI SANSLI ANNELER VE BENIM GIBI SANSLI ÇOCUKLAR ÇOK OLUR HERKEZE ACILLLL SIFALAR DILIYORUM HERSEY IYI OLUCAK :))))
Yukarı Dön
SEVGI Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı SEVGI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Subat.2010 Saat 00:53
KEMOTERAPIYIDE KESINLIKLE ÖNERMIYORUM BIZE TEKRAR KEMOTERAPI VERELIM DEDILER KABUL ETMEDIK TARCEVADA BI KEMOTERAPI ILACI AMA ÇOK YAN ETKISI YOK ANNEMDE ÇOK AZ PUL PUL DERISI DÖKÜLDÜ O DA SOGUK HAVADA HERKEZDE OLUR YA O KADAR ABARTILCAK KADAR DEGIL YANII
Yukarı Dön
can Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Subat.2010 Saat 10:31

döküntü dove krem sabunla yikandiginda ve temiz tutuldugunda geçiyor geçmezse klindamisin jel ile geçiyormus. geri ödeme olayi ise doktordan alinan daha önce sigara içmemis ve en az bir kemoterapi aldigini belirten bir yazi ile adenokarsinom oldugunu gösteren patoloji raporu, kurul raporu bide reçeteyle iegm reçete onay subesine göderiliyor onay gelince eczanelerden ilaci alabiliyoruz 20 gün içinde de yine fatura ilacin barkodu onay kagidi ile ankaraya basvurunca ilacin parasini ya ziraat bankasina yada hesabimiza yatiriyorlar. Bizim tanidik bir eczaci oldugu için para almadi onay ilaca hemen basladik para hesaba yatinca gidip ödedik ve 3 aydir bu sekilde aliyoruz. Hepimize geçmis olsun. Benim dedem yemek yiyemiyordu durumu agirdi bu ilaçtan sonra yemek yemeye basladi yemek yiyince morali ve gücü biraz düzeldi simdi daha iyi umarim ilaç sizede yarar..

Yukarı Dön
SEVGI Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı SEVGI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Agustos.2010 Saat 16:18
:(artik annem bizi birakti çok ugrastik ama olmadi lanet kanser tedavi olmuyor :(
Yukarı Dön
sule Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sule Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Agustos.2010 Saat 20:23
sevgi annen için çok üzüldüm. Hayat böyle geride kalanlara sagliklar diliyorum. Benimde bir yakinin kanser bizde ona tarceva ilaç ariyoruz annenden kalan elinde ilaç varsa parasi ile alabilirim.cevap yazarsan çok sevinirim. telefon numaram 0530 660 40 58
Yukarı Dön
devil Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı devil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Agustos.2010 Saat 21:00
Allahim acil sifalar versin öncelikle
benim esimde birbuçuk yildir akciger ca hastasi küçük hücreli disi .12 kür kemoterapi aldi. kani düsük oldugu için düzenli alamadi. 33 gün radyoterapi aldi. Ve su anda doktor tarceva yi önerdi 1 buçuk aydir da bunu kullaniyor. Yan etkileri çok olan bir ilaç deride iltihaplanma, istahsizlik, halsizlik, daha birçok etkileri var. Bizde merak ediyoruz nasil bir ilaçi faydasi olacak mi..Su anda sadece agrilari geçti... Ama yan etkileride çok hasta etti. Doktorumuz 3 4 gün ara vermemizi istedi. Simdi ara verip biraz deneyecegizz bu rahatsizliklarin sebebi bundan mi...hepimize Allah sifa versin..
Yukarı Dön
BIRISI... Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı BIRISI... Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Eylül.2010 Saat 00:09

Derideki yan etkiler ilacin ise yaradigini gösteriyor olabilir.günese ve temizlige dikkat etmelisiniz.acil sifalar.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 10>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50