www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanser Tedavisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tarceva

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
atillagulcin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı atillagulcin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ocak.2012 Saat 15:18

öncelikle herkese geçmis olsun...benim esimde akciger ca ve 4.evre.aslinda hersey önce yaradanin sonra da bizim elimizde diye düsünüyorum.su zamanda bizce kanser eskisi gibi korkulacak bi hastalik degil.bizede çok umut vermediler ama biz savasmaya devam ettik tüm gücümüzle ve karsiligini almaya basladik AllaHin izni ile.ankarada yaklasik 8 aydir tedavi oluyoruz onkologumuz gazi ünv.onkoloji anabilim baskani :)ama kemoterapiyi medicana da aliyoruz.sadece sunu yazmak istiyorum herkese. bizede çok sey söylediler ama biz hepsini dinledik ama savasimizi birakmadik.3,5 yillik evliyiz esim 1980 dogumlu ve tip camiasindan yani herseyin ne olabilecegini bilecek kadar bilinçli.babasini kendisi kansere yakalanmadan 3,5 ay önce ayni hastaliktan kaybettik...biz sonun ögrendigimizde dedigi tek sey su oldu... BABAM YENILDI AMA BIZ YENILMEYECEGIZ..VE BI ÇOK KANSER HASTASINA UMUTSUZLUKLAR IÇINDE UMUT VERECEGIZ..demisti aynen de öyle olcak insallah.biz 7 kür kemoterapi aldik 5 kür radyoterapi aldik simdi tarcevaya basliyoruz kismet olursa.biz inaniyoruz ve istiyoruzki hepimiz inanalim ki yenelim :)) inanmanin,kabul edip savasmanin,ve gülümsemenin çok etkisi var tedaviye kesinlikle...yenmek ve bu yolda beraber yürümek için lazim olan en önemli ilaçlardan biride bu bizce :)))))) UMUT IÇIN SAVASMAK GÜZEL...

Yukarı Dön
sule Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı sule Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Subat.2013 Saat 21:44
Arkadaslar iyi aksamlar hastasi için tarceva kullanan ve durumu suan iyi olan yada kemoterapiye devam eden yada etmeyip takip edilen hastalarimiz var mi bana yardimci olur musunuz tarceva kullanmamiz gerektigi belirtildi biraz kafamiz karisik ben tarceva basligi altinda bir bölüm actim orda neler yasadigimizi belirttim yardimci olmanizi rica ediyorum iyi aksamlar...
Yukarı Dön
bekret Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı bekret Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Mayis.2013 Saat 17:36
annem kullandi sule hanim fakat sonuç alamadik baska altarnatiflere yöneldik
Yukarı Dön
bekret Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı bekret Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Mayis.2013 Saat 18:06
sizin hastanizin kanser türü nedir?
Yukarı Dön
gülcan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı gülcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Mayis.2013 Saat 14:05
merhaba benim annemde akciger kanseri sizin yazdiklarinizi biz de yasiyoruz annemin rahatsizligi birden basladi her sey güzelken birden dünyamiz karardi biz de hala yakistiramiyoruz annemize.. durumu çok kötüydü yogun bakimda falan yatti 1 kür kemo aldi ve tedaviye cvp vermiyor denildi drmuzu degistirdik netten arastirip bulduk aslinda ilk aldigi kemonun bile ise yaradigini söyledi ve tarcevayi önerdi 2 ay oldu kullaniyoruz annem normal hayatina geri döndü çok sükür.. anne acisi bi baskadir herhalde RABBIM annelerimizi basimizdan eksik etmesin.. annenizin durumunu merak ettim simdi nasil? biz ilacin yarayip yaramadigini bu ayin 27 sinde ögrenecegiz ins iyi gelmistir dua etmekten baska bir sey gelmiyor insanin elinden(
Yukarı Dön
gülcan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı gülcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Mayis.2013 Saat 14:10
ve kesinlikle tek bir doktorla kalmayin arastirin keske dememek için ben çok arastirdim su anada doktorum programina çikan prof dr mustafa özdogan beye tedavi oluyoruz mükemmel bi doktor.. antalya medstar hastanesinde görev yapiyor herkese tavsiye ediyorum benim annemin durumu çok kötüyken annem doktorumuzun verdigi moral ve ilaçlar sayesinde normal hayatina geri döndü..
Yukarı Dön
cennetsiz_melek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı cennetsiz_melek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Temmuz.2013 Saat 22:41
mrb gülcan hanim benim annemede akciger adenokarsinom tanisi konuldu simdi tarceva ya basladik ameliyat sansi olmadigi için yan etkileri neler oldu biz henüz 3. gündeyiz
Yukarı Dön
aktoprak Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı aktoprak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Temmuz.2013 Saat 15:33
Babama yaradi tamamencigerleri temizlendi ama beyne bisey yapilamadibir sene oldu kaybedeli elimde mevcut sanirim baya pahali ilac yardimci olurum 05396756614
Yukarı Dön
MIRAC21 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı MIRAC21 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Agustos.2013 Saat 18:36
MRB ARKADASLAR ÖNCELIKLE BU HASTALIKTAN YAKININI KAYBEDENLERE BASSAGLIGI DILIYORUM TEDAVI SÜRECINDE OLANLARADA ALLAHTAN TEZ ZAMANDA HEPSINE AYRI AYRI SIFALAR DILIYORUM.BEN MEHMET DIYARBAKIRDA YASIYORUM BENIM ANNEMDE AKCIGER CA KANSERI. ANNEM ÖYLE BI HALE GELDIKI INANIN YOGUN BAKIMDA KALDIGI DÖNEMLER DOKTORLAR HAZIRLIKLI OLUN HASTANIZI HER AN KAYBEDEBILIRSINIZ DEDI. DÜNYAMIZ YIKLIDI.ÇÜNKÜ KANSER HER YERINE SIÇRAMISTI KARACIGERINE KEMIKLERE BEYNINE MIDEYE BÜTÜN BU ORGANLARA SIÇRAMISTI. 35 KÜR KEMOTERAPI 10 KÜR RADYO TERAPI YANI ISIN TEDAVISI GÖRDÜ AMA HIÇ BI SEKILDE BI SONUC ALAMADIK AKSINE SIÇRAMALAR HIZLA DEVAM EDIYODU.DEMEKI ÖLDÜRMÜYEN ALLAH ÖLDÜRMÜYOR ANNEMIZ YOGUN BAIKIMDAN GÖZLERI AÇTI VE ÇIKARTILAR ONU. DOKTORLAR TOPLANIP HEYETE GIRDI VE BIZIM YAPACAGIMIZ TEK BISEY KALDI ODA ETKILI OLMASA HASTANIZIN TEDAVISINI KESECEZ DEDILER VE BIZE TARCEVA 150 MG ILAÇ ÖNERDILER.ANNEM BU ILAÇI KULANMADAN YATALAKTI YEMEK YIYEMIYODU SANCILARINDAN DOLAYI GÜNDE EN AZ 1 SEFER AMBULANS CAGIRIP HASTANEYE GÖTÜRÜYODUK.NEYSE BIZE BU TAVSIYE ETIKLERI ILAÇ 6 AYLIKTI ILK 3 AY KULANIM MR VE TOMOGROFISI ÇEKILECEK DEDI ETKISNI GÖRÜRSE TARCEVA ISIMLI ILACA DEVAM EDECEKLERINI SÖYLEDILER. NEYSE ILAÇ HER SABAH SAAT 10 DA TOK KARNA IÇILECEK DEDI HIÇ BI SEKILDE HAP A EL KONDURMUYACAKSINIZ DEDI KAPSÜLUNU AÇTIGINIZDA METAL BI KASIGIN IÇINE BIRAKIP KASIKLAN IÇILMESINI ISTEDILER ÇÜNKÜ ÇOK TITIZ BI HAP TI. FAZLA LAFI UZATMIYAYIM TEDAVISININ 4 NCÜ AYINDAYIZ GECEN AY 3 AYI BITIGI IÇIN MR NI TOMOSUNU ÇEKTIK SONUCA DOKTORLAR BILE SASIRDI ALLAHIMA BINLERCE SÜKÜR SIÇRANAN YERLER YANI KARACIGER MIDE KEMIKLER BEYIN TERTEMIZ OLUP
Yukarı Dön
MIRAC21 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı MIRAC21 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Agustos.2013 Saat 18:47
KANSERLI HÜCRE DIYE BISEY KALMAMIS AKCIGERNDEKI KITLE ISE YÜZDE 60 KÜÇÜLMÜS DOKTORLAR BU KALAN 2 AYDADA INSALAH KALAN YÜZDE 40 DA TEMIZLENIR. ÇOK SÜKÜR KORKUMUZ GEÇTI ANEM IN YÜZÜ GÜLÜYO MORALI YERINDE TEK BASINA KALIP DOLASIYO DISARI ÇIKABILIYO. BU ARADA ANEM 50 YASINDA HASTALIGI ISE KÜÇÜK HÜCRELI DISI AKCIGER KANSERI HAYATINDA SIGARA IÇMEMIS.BU ILACI HAYATI BOYUNCA SIGARA IÇMEYEN HASTALARA VERIYORLAR. BU ILAÇ PIYASADA YAKLASIK 4000 TL AMA RAPORLU OLDUGU IÇIN DEVLET KARSILIYOR BU ILACIN PARASINI.HASTANIZI SAKIN SAKIN DOKTOR TAVSIYESI OLMADAN BILIP BILMEDEN BITKISEL ILAÇLAR VERMEYIN BENIM SIZE TAVSIYEM.ASLINDA YAZILACAK ÇOK SEY VARDIR AMA BEN KISADAN YAZDIM. BIZIM YÜZÜMÜZ GÜLDÜ INSALLAH ALLAH BÜTÜN KANSER HASTALARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR SIFASINI GÖNDERIRIR.ÖNCE ALLAHTAN DUANIZI ESIRGEMEYIN BUNU BILIN DOKTORLARIN DOKTORU CENABI ALLAHTIR. MORALDA EN GÜZEL VE EN IYI ILAÇTIR
ALLAHA EMANET OLUN. AKCIGER KANSERI VE TARCEVAYLA ILGILI SORULARINIZ VARSA SEVE SEVE YANITLIYABILIRIM
HOSÇAKALIN
MEHMET 0530 951 07 37 GSM
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50