www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Radyoterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ISIN

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Elf Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Elf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ocak.2009 Saat 23:19
Orjinalini yazan: seda

MEHABA BENIMDE ANNEM ISIN TEDAVISI ALDI AKCIGER KANSERIBEYIN KARACIGER VE BÖBREGE SIÇRAMIS ISIN VERDILER 10 GÜN YAPILDI 1 AY SONRA MR ÇEKILDI ÇOK OLUMLU SEYLER SÖYLENDI BÜYÜME DURMUS VE KÜÇÜLMÜS BILGINIZ OLSUN

SEDA HANIM BIR ÖNCEKI MAILIMDE SIZIN ANNENIZDEN BAHSEDIYORUM. CEVAPLARSANIZ SEVINIRIM.

Yukarı Dön
kenan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı kenan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Subat.2009 Saat 17:16
HERKESE SIMDIDEN GEÇMIS OLSUN ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN .. BENIM ESIMDE KÖSE TÜMÖRÜ DENEN BIR TÜMÖR BULUNDU . BEYINDE SOLTARAFTA ENSE TARAFI SOL KULAK SINIRLERINE BASKI YAPIYORMUS. GAMA BIÇAGI ÖNERILIYOR... DENEYEN VARMI.. RISKLERI VARMI?? BIZE 5-6 YIL IÇINDE DAHA KÖTÜ HUYLU TÜMÖRE SEBEP OLABILECEGINI SÖYLEDILER. BASKASIDA BÖYLE BIRSEY YOK DEDI YANI KÖTÜ TÜMÖRE SEPEP OLMAZ DEDI ... NE YAPACAGIMI BILMIYORUM???BILGINIZ VARSA BENIMLE PAYLASIRSANIZ ÇOK SEVINIRIM. 05057058165
Yukarı Dön
SIDE Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı SIDE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2009 Saat 20:15
MRB, ÇOK GEÇMIS OLSUN MERAK ETTIM ANNENIZIN SU AN DURUMU NASIL.BENIM BABAMDA RAHATSIZ.LÜTFEN CVP YAZARSAN SEVINIRIM.
Yukarı Dön
Dertli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
  Alıntı Dertli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2009 Saat 23:03
Maalesef bazi arkadaslar burayi kendileri için  terapi olarak görüyorlar sanirim.Konu açilip o an için içlerini döküp rahatliyor sonrada bilgi paylasimini esirgiyorlar.Belkide zaman bulamiyorlardir bilemiyorum.
Ama yazdiklari konunun takipçileri olmalilar diye düsünüyorum.Bakin kaç kisi cevap bekliyor kendilerinden.
Unutulmamalidirki bizler için bir kelimenin bile müthis önemi var.Herkez küçücük bir umut pesinde kosuyor.
Lütfen.

Düzenleyen Dertli - 11.Nisan.2009 Saat 23:05
Allah yardimcimiz olsun.
Yukarı Dön
Burçine Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Burçine Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2009 Saat 09:52
Isin sana katiliyorum inan uzun zamandir ben de siteye girmedim.Çünkü yaziyorum yaziyorum sanki bosa.Kimseden yanit alamadim. Oglu rahatsiz olan vardi O'na da yazdim ama cevap alamadim ve bir müddet sonra hiç yorum yazmadim. Lütfen daha duyarli olalim. Herkeze tekrar acil sifalar.
Yukarı Dön
Ahmet Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Ahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Nisan.2009 Saat 01:48
arkadaslar tek söleyecegim...hastalik ne olursa olsun evresi ne olursa olsun...yapilacak tek sey.hastanin moralnin yüksek olmasi.tabi sizde moralinizi yüksek tutucaksiniz onun yaninda.sürekli oksijenin bol oldugu yerlere gidin.yemek yiyin.portakal suyu. ve yaninizda her zaman badem fistik incir siyah üzüm.tasiyin ve bol bol hastanin yemesini saglayin.yaninda hastaliktan fazla konusmayin. ama unutugunuzuda sanmasin...ve özlelliklede sunu anlatin. hiç bi zaman baska hasatalarla kenidisini kiyaslamammasi gerektigini.ve durum ciddi ise moralini bozacaksa . yalan söleyin.ama herseyi kilifina uydurun .gerekirse sahte rapor bile hazirlayin...bitkisel ilaçlar kullanin . bagisiklik sitemi için.  her gün maden suyu için...çayi açik ama halis balla için...tuz kullanmayin...lifli gidalar kulllanin... VE DUA  EDIN....Allah herkesi sevdiklerine bagislasin....
Yukarı Dön
Dertli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
  Alıntı Dertli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Nisan.2009 Saat 21:48

Ilgi ve alakaniz için tesekkürler Ahmet.

Yazdiklarinizi uygulamaya çalisacagiz.

Allah yardimcimiz olsun.
Yukarı Dön
sedamiz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı sedamiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Mayis.2009 Saat 16:28
Arkadaslar daha öncede yazdim annem mide kanseri 4. evre yikildik duyunca agustos da.Ve mide alinabilecekse alicaz diye ameliyata aldilar sonç hüsran.6 kür kemoterapi aldi ve doktoru ki ege üni.gstrlji bölüm bsk. kemoterapinin iyi geldgini ve midednin bi ihtimal alinip bu illetten kesin kurtulabilecegimizi söyledi  neyse annem ocakta tekrar biçak altina yatti ve dünya yikildi sandim çünkü 2. kez mide alinamadi çünkü karin bölgesine yayilma vardi.Neyse anneme 3 kür daha kemoterapi verildi. 1ini aldi ama ikinciyi almadan önce yara kanama yapmis içten kemoterapi ilaçlari yüzünde ve 13 seans isin aliyo suan.Daha sonra kemoterapiye devam edicek ama ben kemoterapi biter bitmez ankaradaki ilhan bey var onunla konustum  zaten kantoron yagi alicam ve ins sifa Allah tan acil sifalar diliyorum umudumuzu yitirmeyelim derdi veren dermaninida verir
Yukarı Dön
süreyya Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı süreyya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Mayis.2009 Saat 17:57
benim babam ocak ayinda mide kanserine yakalandi ve ameliyatla mide total olarak alindi mide yerine anastomoz yapildi.Suanda kemotorapi ve isin aliyoruz 3 kür kemotorapi daha alicaz ama çok kilo kaybimiz var hiç yemek yemek istemiyor.sasirdim kaldim .Babamin mide kanseri 2.evre bizim durumumuzda olup kurtulan varsa allah rizasi için yanit versinnn
Yukarı Dön
olive79 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 29
  Alıntı olive79 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mayis.2009 Saat 12:19
RADYOTERAPI

Radyoterapi, radyoaktif isinlarla tedavi demektir. Kanser olgularinda ameliyat ve kemoterapi gibi bir tedavi yöntemidir ve tek basina yapilabilecegi gibi, ameliyat öncesi, sonrasi ya da kemoterapi beraberliginde uygulanabilir. 
Radyoterapide daha güçlü isinlar kullanilmasina ragmen hasta tedavi sirasinda, röntgen çekiminde oldugu gibi, islemi hissetmez. Radyasyonun tehlikeleri hakkindaki yaygin endiselere karsin, tip bugün radyasyonun kullanilmasinda yeterince bilinçli ve deneyimlidir. Radyasyon tedavisi, geregi gibi kullanildiginda riski çok az, yararlari ise çok daha fazla olan bir tedavi modelidir.

Radyoaktif isinlar, tedavi edilen bölgedeki kanser hücrelerini yok ederek etkilerini gösterirler. Bu arada tedavi alani içindeki normal hücreler de bu isinlardan kötü etkilenseler de, onlarin kendilerini onarma yetenekleri vardir. Dolayisiyla radyasyona bagli normal doku hasari çogu kez geçicidir. Muhtemel yan etkilerden olabildigince kaçinmak amaciyla radyoterapide verilmesi planlanan toplam doz, seanslara bölünerek verilir.Genellikle haftanin bes günü, günde bir seans seklinde uygulanir ve hafta sonu hastanin dinlenmesi öngörülür. Böylece normal hücrelerin iyilesmesine de firsat taninmis olur.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50