www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Radyoterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ISIN

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pelin Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı pelin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Haziran.2009 Saat 16:38
merhaba arkadaslar herkeze geçmis olsun ,sizlere isin doktorundan edindigim bir bilgiyi aktarmak istiyorum.isin almis bir hastaya ,isin aldiktan 6 ay gibi bir süre geçtigi zaman cekilen MR ve pet/ct  sunuçlarinin  daha dogru oldugunu ,bu süreden önce yapilacak çekimlerin dogru sonuç vermeyecegi .allahim  herkeze sifa versin. 
Yukarı Dön
kenan Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı kenan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Haziran.2009 Saat 14:47
tsk.pelin hanim biz üç ay sonra çektirdik gerçektende etki boyutu tam belli olmamisti. alti ay sonrasina bakacagiz ins.ii sonuç aliriz.. herkese slm.
Yukarı Dön
muhbarlas Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı muhbarlas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Temmuz.2009 Saat 19:47

merhaba

hepinize çok geçmis olsun geçen sene annemi akciger kanserinden kaybettim simdi de ben rahim kanseri oldum radyoterapiye girmem söylendi açikçasi çekiniyorum

Yukarı Dön
DEMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı DEMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2009 Saat 21:40
merhabalar,
öncelikle herkese geçmis olsun arkadaslar...
babam akciger kanseri ve daha önce kemoterapi ve isin tedavisi gördü. bogazinda nodül çikti bunun için de tekrar kemoterapi aldi ve yarin isin alacak ayrica kemigine de siçradi. insallah isin tedawisi ise yarar... böyle durumda olan warsa lütfen paylassin we bizlere yardimci olsun.
insan basina gelmeyince anlamio... hepinizi çok iii anliyorum ve insallah Allah hepimize en yakin zamanda acil sifalar werir...
Yukarı Dön
irma Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı irma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Ekim.2009 Saat 04:08
Tüm saglik problemi yasayan arkadaslarima geçmis olsun,
Babam 05.09.09 Tarihinde bel agrisi sikayetiyle gittigi hastaneye geçen pazartesi pet sonuçlariyla gittik...

Nasil bu kadar hizli gelisti hersey nasil oldu tüm bunlar bilmiyorum yaklasik 3 saattir sizin yazdiklarini okuyup aglamaktan baska birsey yapamiyorum. Resmen delirmek üzereyim.
Isin tedavisi vermediler bize henüz tümör beyninde akcigerinde omuzunda kolunda ve bel omurgada var... Çaresizim gibi birsey doktorlarin isin tedavisi veya kemoterapi vermemeleri beni iyice umutsuzluga itiyor.
Bugün doktora gittigimizde bize belindeki tümörün omurgasina basi yaptigini ve acil olarak omurgalara ameliyat yapilmasi gerektigini söylediler bir kere daha öldüm o vucut onu nasil kaldirirki...

Çildirmak üzereyim arkadaslar kesinlikle bunu yasamamis bir insan anlayamaz.
Bir kaç yerde gamma knife için arastirmalar yaptim fakat doktor ilk önce belden ameliyat yapilmasi gerektigini söylüyor sonuçta sinirlerle dolu bir bölge ve ben babami kaybetmekten çok korkuyorum... lütfen suraya bi kaç kisi olumlu bir seyler yazsin umuda o kadar çok ihtiyacim varki elimdeki pet sonuçlarina bakip aglamaktan baska hiçbirsey yapamaz oldum elim ayagim kitleniyor ne kadar lanet bir hastalik bu...
Yukarı Dön
moonlight Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 52
  Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Kasim.2009 Saat 18:49
arkadaslar benim babam akciger kanseri bir yil önce teshis konuldu fakat babam tedavi olmadi simdi doktor hastaligin ilerledigini ve en az 5 gun isin almasi gerektigini söyledi.hatta 4 ay gibi bir zamaniniz kalmis dedi. babamin su an için genel durumu iyi yemesi içmesi hersey yolunda çok sükür.babam bu aksam kararini verirse yarin doktora gidice sizden ricam sadece radyoterapi alan hastalarinizda ne gibi yan etkiler yada olumsuzluklar görüldü.babami bu 5 gun verilecek isin yataga düsürür mü genel durumunu etkiler mi su anda radyoterapi görene yada görmüs arkadaslar lutfen cevap yazin Herkese acil sifalar diliyorum..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Kasim.2009 Saat 18:23
arkadaslar kimsenin mi yazacak birseyi yok????? okuyup cevap yazmayacaksak forumda olmanin anlami ne bildiklerinizi paylasmanizi istiyorum sadece....
Yukarı Dön
mine Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı mine Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Kasim.2009 Saat 19:54
Merhaba.Ben nazofarenks(Geniz) kanseriyim.26 yasindayim.temmuz ayinda teshis konuldu.3kür kemoterapi gördüm ve dün radyoterapiye basladim.Sadece 1 seans aldim.Toplam 33 gün alacagim.Radyoterapi sadece haftaiçi yapiliyor.Beni dün hemen etkiledi.Asiri derecede basagrim vardi.Bir de bulanti ve beraberinde kusma oldu.Bulanti kemoterapideki kadar degil ama genede insanin moralini bozuyor.Herkese acil sifalar dilerim.
Yukarı Dön
ayla Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ayla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Kasim.2009 Saat 21:03
minecim bende ayni tedaviyi gördüm,hiç canini sikma,hepsi geçici,ben su anda çok iyiyim,tümörlerden eser kalmadi,bir yildir takip ediliyorum ama hiç bir sorunum yok,her sey bittiginde tüm acilar unutuluyor inan bana.Kendine iyi bak ve hayata siki siki tutun,bu tedavi sürecinin moralini bozmasina izin verme,her sey çok güzel olacak.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Subat.2010 Saat 23:54
arkadaslar babam akciger ca ve beyin metastasi mevcut.maslak acibadamde 10 günlük bi beyin radyoterapi önerildi.pazartesi radyoterapiye basliyoruz.bizi nasil bir süreç bekliyor tedavi almis olan arkadaslarin paylasimlarini bekliyorum..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50