www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

özöfagus ( yemekborusu ) kanseri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tugba Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı tugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Nisan.2011 Saat 19:30
merhaba bi hafta önce babama özefagos kanseri teshisi konldu. neredyse bi senedir yutkunma zorlugu cekiordu birçok hastane degistirdik hepsi birbirnden farkli seyler söledi ve ilaç werdi hicbi etkisi olmadi. en snunda bu hastaliga sahip oldugunu ögrendk. suanda okmeydani ssk da pet çekimi yaptrdik ve sonucu bekliorz ama doktorlarn dedklerine göre hastalk yayilmis we ameliyat söz konusu degil. pet sonucunu bekliorz ve ona göre tedavisi nasil olur bilmiorz acaba ssk tedavi için iyimi ve bu hastaligi tamamen babamin atlatma sansi warmi? cvplarinizi  bekliorm:(
Yukarı Dön
Eray45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı Eray45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Eylül.2011 Saat 00:45
Merhaba, öncelikle ALLAH acil sifalar versin.
Bugün itibari ile babama yapilan endoskopik biyopsinin sonuçlari elimize ulasti. Kilinik tani kisminda Özorfagus Ca yaziyor. Tani : Skuamöz Hücreli Karsinom.

Üst Gastrointestinal Videoendeskopi Raporu
Özafagus 34-37 cmlerarasi lümeni daraltan kanamali ülsero vegetan kitle vardi. Biyopsi alindi. Mide ve duodenum kisimlari normaldi.

Burada yazan 34-37cm kitle hastaligin evresine bir isaret midir? Sanirim hastaligin 4. evresinde yapilacak birsey kalmiyormus, 1 ve 2'de kemoterapi ve radyoterapi isin tedavisi uygulaniyormus. Sormak istedigim; bu tedavilerde basariya ulasmis hastalar var mi? Bazi kaynaklari okurken resmen içim karardi, 2-6 ay arasi bahseden var. Bazi kaynaklarda ise 5 yil civari yasam sürelerinden bahsediyorlar. Bu isin asli astari nedir? Babamdan PET/CT istediler, bu ne için?

Cevaplarinizi bekliyorum, vereceginiz cevaplar için simdiden tesekkürler.
eraybey@linuxmail.org
seniormember@windowslive.com

Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı yasemin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Subat.2015 Saat 15:44
hande hanim hastanizin durumu su an nasil sizinle nasil iletisime geçebilirim
Yukarı Dön
Fatih Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Fatih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Eylül.2015 Saat 23:08
Selamlar arkadaslar 2011 den bu yana kimse biseyler yazmamis. Benim babamdada gecen hafta tani konuldu. Bu hafta gelecek olqn biyopsi sonuçlarindan sonra doktor bey nasil bir tedavi izleyecegimizi soyleyecek.buyuk ihtimalle cerrahi operasyon olqcak gibi. Bu hastaliktan kurtulma sansi varmidir. Daha onceburaya yazanlar simdiki durumlarindan bahsederse sevinirim.ben biraz internetten arastirdim ve alternatif tedavi olarak bioenerji uygulqmalarini buldum.yarin bu isle mesgul olan biriyle gorusecegiz. Saglikli kalmaniz dilegiyle si.dilik hosçakalin
Yukarı Dön
sevinç Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sevinç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Eylül.2016 Saat 04:27
MERHABA
ben de eşime yemek borusu kanseri tanısı kondu. kt ve rt alıyoruz bize de üst bölgede riskli dendi. sizinle konuşmak istiyorum çok ihtiyacım var lütfen
Yukarı Dön
Hacer Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Hacer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Ekim.2016 Saat 03:59
Benimde kız kardeşime ozefagus ca teşhisi kondu katü de tedavisine başlandı yemek yemediği için stend takıldı gene çok birseyyiyemiyor rad+kemo alacak en Son amaliyat bu hastalık az görüldüğü için bilgi yardım alacağımız nadir insanlar var allahim herkesin yardımcısı olsun tedavisi çok zor diyor dr dua edin ne olurbilgilerinizi paylasirsaniz bize de yardımcı olursunuz

Yukarı Dön
isa___ Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı isa___ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Kasim.2016 Saat 11:56
Merhaba öncelikle herkese Allah acil şifalar versin. Babama 14 ekimde yutma zorluğundan dolayı endoskopi yaptırdım. Ve malum hastalık ozefagus olduğunu söyledi hoca. Konuyu az çok biliyor herkes ben yapılması gerekenleri söyleyecem.ilk önce endoskopi yaptırın ve hiç biyopsi sonucunu beklemeden akciğer tomografi, tüm Batum, ukg çektirin. Bunların sonucu hemen hemen aynı tarihlerde alırsınız. Sonuçlarla birlikte en az iki üç hocaya sonuçları gösterin. Hastalığın evresi böylece belli olur. Acil karar vermelisiniz hekime. Hekim en son sizden Pet isteyecek. En önemlisi bu. Bunun sonucuna göre tedavi şekli belli olur. Eğerki ameliyat denilirse hiç korkmayın bilakis allaha şükür edin. İyi hocalarla ve Allah'a teslimiyetle kurtulma şansı çok yüksek. Ben hastalığı öğrenme ve ameliyat, hastane yatma ve taburcu süresi sadece 25 gün sürdü. Şu an babam karşımda ameliyat sonrası tüm sonuçlar iyi allaha şükür. Şimdi 15 günde bir günü birlik kemoterapi alacak. Kimsenin sözüne kafanıza takmayın. Hastalık aynı ama kişinin yaşı tansiyon kalp şeker gibi hastaligi olan ile olmayan arasında kurtulma şansı çok fark ediyor. Moraliniz yüksek olsun ve asla unutmayın ağlamak için çok zamanıniz olacak öncelikle sağlıklı bir kafa ile gerekenleri en hızlı yapmalısınız. Allah herkese sabır ve sıhhat versin. Zor bir süreç iyi biliyorum numaram 0542 4818255 istediğiniz soruyu sorabilirsiniz çünkü bende sizin gibi soru soracak birisini aramistim.
Yukarı Dön
Ankaralı Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Ankaralı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Aralik.2016 Saat 16:53
Merhabalar. Anneme de bu teshis konuldu.32-35 cm arasinda midenin Hemen ustunde. karaciger ve lenflere sicrama oldugu icin ameliyat yapmadilar.
Kemotrapi alacagiz ankara hastanesinde 21 gunde bir. Cok uzuluyorum.
507 143 80 63
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50