www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

özöfagus ( yemekborusu ) kanseri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hande Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı hande Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: özöfagus ( yemekborusu ) kanseri
    Gönderim Zamanı: 13.Mart.2009 Saat 14:23
babama yemekborusu kanseri teshisi kondu.ameliyat olduk.patalojimiz: t2 n1 m0
ancak kemoterapinin faydasi olup olmayacagi yolunda çesitli görüsler var.
bu konuda hastasi olan, onkolog tavsiye edecek olan, kisacasi yol gösterecek olan varsa çok sevinirim.
herkese acil sifalar
Yukarı Dön
oya gunsar bursa Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı oya gunsar bursa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Mart.2009 Saat 19:34
benim kuzenimde ayni hastaliga maruz kaldi kendisi ameliyat olmadi kemoterapi aliyor çok degerli bir dr var kendisi uludagi ünv.medikal onkoloji profösörü gerçekten dört dörtlük bir doktor Türkkan Evrensel internetten tlf no ve adresini bulabilirsin Allah yardimciniz olsun sifa bulacagina inaniyorum
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı hande Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mart.2009 Saat 00:17
çok tesekkür ederim gönderdigin bilgi için.
ancak bu kanserde cerrahi müdahale çok önemli deniyor.kuzeninin ameliyat olmasi gerekir ise lütfen ama lütfen prof. dursun bugra'yi düsünün.ihtiyaç halinde iletisim bilgilerini size ulastiririm.size de acil sifalar

Yukarı Dön
esma Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı esma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Mayis.2009 Saat 13:18

herkese geçmis olsun, babam hem akciger, hem özefagus kanseri (ileri evre) sadece kemoterapi aliyor agri ve öksürüge bir çozüm bulamadik önerileriniz varsa lütfen yazar misiniz Tesekkürler..

Yukarı Dön
ebata Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı ebata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Temmuz.2009 Saat 13:15
Ada çayi nefesi açiyor hastayi rahatlatiyor.Deneyin iyi gelir.
Yukarı Dön
esma Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı esma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Temmuz.2009 Saat 16:57
çok tesekkür ederim..
Yukarı Dön
ç.kale Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı ç.kale Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Aralik.2009 Saat 11:39
merhaba kardesim, benim de babamda böbrek kanseriymis bize söylememis, böbrekten koluna atlamis, biz saniyoruzki kolu kirildi meger kanserden kirilmis ve lifi kopmus. kolunda kanser çikinca doktorlar arastirma yapmislar nerden geldigini anlamak için.Meger böbrekte baslamis kanser.Ama kendi kendine prosedürü bekleyerek tedavi olmaya kalkismis babacim.Bizi üzmek istememis.Tabi çok zaman kaybetmis. Sol böbregini almislar. Bize söyledginde kanser bacaklarina siçramisti.Su anda kalçalarinin üzerinde duramiyor.Kesinlikle oturmak yok.Ayakta da 2-3 dak durabiliyor.Sürekli yatiyor.Yatarak yemek yediriyoruz.Sag koluda sisti ve kirikti zaten. Sadece sol kolunu kullanabiliyor.Bacaklari ve kalçalari inanilmaz derecede agriyor.PET sonucu gösterdiki; kanser sag böbrege, boyuna, akcigerlere ve kalçalarina siçramis. Hala bir türlü tedaviye baslayamadik. Sürekli geriye atiyorlar. Simdi Istanbulda Özel bir hastanede radyoterapiye baslayacak çünkü devlet hastanesi çok geriye atti tarihi. Bizde bir an önce baslamasini istiyoruz. Ben hiçbir zaman Allah tan ümidimi kesmedim..
Yasayacak babacim ben inaniyorum..
Agrilar için önereceginiz bisey var mi?
Yukarı Dön
ebata Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı ebata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Aralik.2009 Saat 02:45
Merhaba
Allah sifa versin.Agrilar için agri kesici kullaniyoruz.Birde ada çayi çok rahatlatiyor uyku yapiyor.
Yukarı Dön
Latife Çiçek Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Latife Çiçek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Nisan.2010 Saat 23:07
herkese geçmis olsun.benim annem özefagus kanseri, kt ve rt aldi ameliyat olmadi ses tellerini kaybedecegi söylendi bu nedenle istemedi.hande arkadasima sormak istiyorum babasin ameliyatnda böyle bir risk var miydi? simdi durumu nasil? hastalara acil sifalar yakinlarada sabir diliyorum.
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı hande Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Nisan.2010 Saat 17:58

çok geçmis olsun, öncelikle morallerinizi yüksek tutun, moral tibbinda açiklayamadigi kadar kuvvetli bir sifa.Benim babamin yarasi yemek borusunun en altinda hemen mide girisine dogru idi, belki bu sebepten bizi ses telleri ile ilgili olarak uyarmadilar.Sanirim sizinki yemek borusunun daha üst kisimlarinda.naçizane tavisyem ameliyat karari vermeden önce mümkün oldugu kadar çok doktordan bilgi almaniz, kesinlikle bir tanesi ile yetinmeyin.eger hepsinin uyarisi bu yönde olursa size % orani vermelerini isteyin, kararinizi o yönde verirsiniz.Ama benim bildigim bu iste en temel çözüm cerrahi müdahale, olani ufaltmaktansa mümkün ise ondan tamamiyle kurtulmak daha iyi.Daha öncede tavsiye etmistim Prof.Dursun Bugra bu iste çok basarili.Ameliyat olmasaniz bile kendisine fikir almak için danisin derim.Allah sifalar versin, sansiniz bol, moralin,iz yüksek olsun.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50