www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kemoterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

herceptin - akilli bomba

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nevbahar Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı nevbahar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: herceptin - akilli bomba
    Gönderim Zamanı: 11.Ekim.2008 Saat 18:44
Merhaba
 
annem meme kanseri tedavisi gördü. Herceptin isimli ilaci kullandik. Doktormuz bunun akilli bomba oldugunu söyledi. Bende paylasmak istedim.
 
Herkese acil sifalar
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı burcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Ekim.2008 Saat 09:17
bunu söylediginiz iyi olnu annem mide kanseri akcigerler metaztas yapmis.doktoruna danisacagim.Sagolun Size de Gçmis olsun
Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı duygu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Aralik.2008 Saat 21:09
merhabalr benim erkek arkadasim akciger kaseri ama teshis gec konuldu uzun ugraslArda sonuc vermedi doktorler yuzune karsi olceksin dediler bu dediginiz ilac yayilmiz kanserede umut isigi oluyomu neolur vcevaplarmisiniz saoalun allh tum hastalarimiza acil sifalar versin
Yukarı Dön
serdal sahiner Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı serdal sahiner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Aralik.2008 Saat 18:14
herceptin her kanserde kullanilmaz yüzde yüzde basari vermez.akciger kanseri riskli bir hastaliktir.ama kemoterapiile düzelebilir. bir çok vakada doktorlar yanilmistir..bilginize....
 
serdall59@hotmail.com
Yukarı Dön
Elf Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Elf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ocak.2009 Saat 23:23
Orjinalini yazan: serdal sahiner

herceptin her kanserde kullanilmaz yüzde yüzde basari vermez.akciger kanseri riskli bir hastaliktir.ama kemoterapiile düzelebilir. bir çok vakada doktorlar yanilmistir..bilginize....
 
serdall59@hotmail.com
 
SIZIN BU MESAJINIZ BANA UMUT OLDU. BABAM AKCIGER KANSERI VE METASTAZ YAPMIS. BEYINDEKI YAYILIM IÇIN RADYOTERAPIYE BASLANDI. SONRASINDA KEMOTERAPI YAPILACAK. UMARIM DOKTORLARIN YANILDIKLARINDAN BIRISI DE BIZ OLURUZ. ÇÜNKÜ 4. EVRE DIYE ABARTIYORLAR. BANA SÖYLEMEK ISTEDIGINIZ BILGILER OLABILIRSE SEVINRIIM.
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Haziran.2009 Saat 21:34

Herceptin i inceledinizmi bilmiyorum.Akilli bomba oldugu dogru.Zira bu fiyati ilde bir sekilde kendini gösteriyor.Sistem geregi metastaz yapmis veya yapma riski olan veya kemodan sonra tekrar eden nükseden bünyeler için uygulanmakta.

Devlet yani SGS Daha evvel sadece 9 kürünün bedelini ödüyordu.Meme Ca olan bir ögretmen hanimin danistaya açtigi dava sonucu dava kabul edildi ve su an doktorun istedigi kadar kullanilabiliyor ve bedelini devlet ödüyor.Bu, bu ilaci kullanmak zorunda olanlar için büyük bir olay zira bir kürü 4,500 lira civari tutuyor.

Herceptin damar yolu ile yayilma egilimi gösteren Ca hücrelerinin sinyal yollama frekansini bozarak yeni damar açilmasi yolu ile hücrelerin artmasinin önüne geçmekte.Ayrica vucudun neresinde Ca hücresi yükselmesi ve tümör olusumu varsa onu bulup orada imha ediyor;bu sebeple aklli bomba olarak nitelendirilmis.

Bilgilerinize sunarim..Formülü:

Bir flakon 150 mg trastuzumab içerir.

Endikasyonlari :

Herceptin HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden metastatik meme kanserli hastalarin tedavisinde, metastatik hastaligi için bir veya daha çok kez kemoterapi gören hastalarin tedavisinde tek ajan olarak, metastatik hastaligi için kemoterapi görmemis hastalarin tedavisinde taksanlarla kombine olarak endikedir.

Özellikleri :

Trastuzumab insan epidermal büyüme faktörü reseptör 2 proteininin (HER2) ekstraselüler bölgesini seçici olarak hedefleyen rekombinant DNA kökenli IgG yapisinda bir insan monoklonal antikorudur.In vitro deneyler ve hayvanlardaki çalismalar trastuzumabin HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden insan tümör hücrelerinin proliferasyonunu inhibe ettigini göstermistir. Ayrica trastuzumab, antikora-bagli hücresel sitotoksisite (ADCC) için güçlü bir aracidir.

Kontrendikasyonlari :

Herceptin trastuzumab veya ilacin içerdigi diger yardimci maddelerden herhangi birine karsi asiri duyarli oldugu bilinen hastalarda kontrendikedir.

Uyarilar ve Önlemler :

Herceptin tedavisine kanser hastalarinin tedavisinde deneyimli doktorun gözetimi altinda baslanmalidir. Kardiyomiyopati ve hipersensitivite reaksiyonlari gözlenebilir. Herceptin tedavisine baslanmadan ve tedavi esnasinda sol ventrikül fonksiyonu degerlendirilmelidir. Kardiyak disfonksiyonlu hastalarin yaklasik üçte ikisi kardiyak semptomlar için tedavi görmüs; çogu tedaviyle iyilesmistir.

Yan Etkiler :

Enfüzyon reaksiyonu, kardiyovasküler problemler, asteni, sirt agrisi, gögüs agrisi, üsüme, ates, grip sendromu, basagrisi, anoreksi, konstipasyon, diyare, dispepsi, siskinlik, bulanti, bulanti ve kusma.

Ilaç Etkilesmeleri :

Insanlarda Herceptin ile yapilmis hiçbir formel ilaç etkilesim çalismasi yoktur. Klinik çalismalarda kullanilan baska ilaçlarla klinik açidan anlamli etkilesim gözlenmemistir.

Kullanim Sekli ve Dozu :

Herceptin tedavisine baslamadan önce HER2 testi yapilmasi sarttir. Baslangiç için önerilen uygulama, 4 mg/kg/vücut agirligi yükleme dozundaki Herceptin 90 dakikalik intravenöz enfüzyon olarak uygulanir.Sonraki dozlar haftalik Herceptin dozu 2 mg/kg/vücut agirligidir. Baslangiçtaki yükleme dozu iyi tolere edilirse doz 30 dakikalik enfüzyon olarak uygulanabilir. Intravenöz yükleme veya bolus olarak uygulanmamalidir.

Yukarı Dön
sakaryaburcu Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı sakaryaburcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Haziran.2009 Saat 10:07
elif;umudunu yitirme benim abbamda akciger kanserydi  3 ay ömrü war dedi doktor ve 13 ay oldu süper!!!simdi beyin metastazi oldu radyoterapi gördü bitti kemoterpi görüyo 8 temmuzda buda biticek allah izin werirse!!!buda sana moral degil mi enazindan werdikleri ömür herzaman dogru olmuo sen dua et moralini yüksek tut hiç ama hiç kötü düsünme bu zor biliorum ama elinden geleni yap lütfennn!!!!hiç kötü düsnme hastan ii olcak!!!! 
Yukarı Dön
Fulya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 17.Haziran.2009
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 19
  Alıntı Fulya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Haziran.2009 Saat 00:37
Kafam çok dolu okudugumumu anlamiyorum bilmiyorum benim babam karin zari kanseri yaygin 4 ewrede biz bu ilaci alsak faydasi olurmuki. Birde nasil veriliyor hastaya bilgi verirseniz sevinirim..
Yukarı Dön
MEHMET Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı MEHMET Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Haziran.2009 Saat 22:41
Bende sunu anlamakta zorlaniyorum..Sizin hastaniz mutlaka bir doktor kontrolündedir.
Bu ilacin alinip alinmamasi tamamen onkolog dr.un belirleyebilevegi bir islem ve kurul raporu ile alinabiliyor.Bizler standart tedavilerde dr.larin uygulamalarini degerlendirmek durumunda degilmiyiz.Her hasta veya yakini dr.ile bu konulari açik açik konusma ve bilgi alma hakkina sahip ,kaldiki dr.lar zaten yardimci oluyorlar kanaatindeyim.Tip harici yani alternatif tip diye adlandirilan veya bitkisel tedavi diye adlandirilan konular ise bizim insiyatifimizde ;onunda çok iyi incelenip arastirilip uygulanmasi taraftariyim..

Herceptin yukarida da açikladigim gibi meteastaz yapmis veya yapma riski yüksek hastalarda meme ca.da kullaniliyor diger türler hakkinda fazla bir bilgim yok.Uygulanmasi da normal kemo gibi serum içerisinde verilmekte ama ilgili klinik veya onk.merkezlerinde çünki dr.yazdigi prosese göre hemsireler tarafindan serum içine özel olarak hazirlanip veriliyor.Yüksek doz alinirsa kalp ten ex olunabiliyor.

Dr.unuzla konusmanizi tavsiye ederim..Geçmis olsun.
Yukarı Dön
drserci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 27.Haziran.2009
Konum: dr
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
  Alıntı drserci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Haziran.2009 Saat 12:53
Herceptin, HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden(sentezleyen) metastatik meme kanserli hastalarin tedavisinde, metastatik hastaligi için bir veya daha çok kez kemoterapi gören hastalarin tedavisinde tek ajan olarak, metastatik hastaligi için kemoterapi görmemis hastalarin tedavisinde taksanlarla kombine olarak kullanilir...... dr-serci.ank@hotmail.com
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz