www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bagirsak kanserini yendim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fewri Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı fewri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Mart.2018 Saat 09:21
Öncelikle hepinize çok geçmiş olsun benim babam bu illete yaklaşık 3 yıl önce yakalandı rectum ca doktor bize 2. evrede yakalandığımızı ve ameliyat ile tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi ve babam ameliyat oldu kemoterapi almaya başladık herşey iyi gidiyordu kontrollerde boğazındada nodüller olduğu çok önemli olmadığı ama ameliyat olması gerektiği söylendi ameliyat ile onlar da alındı tam herşey bitti derken hastalık rectum da nüks etti kemoterapiler devam etti ettikçe babamın direnci düşmeye başladı derken akciğerde metastaz yaptığı ortaya çıktı kemoterapilere ara vermedik bağırsak tıkandı ve bağırsak ameliyatına karar verdiler bağırsağını karın zarına ağızlaştırdılar devamm eden sürede karaciğere sıçradı en son mesaneden kan gelmeye başladı mesaneden ameliyat oldu 4 gün geçti böbrek yetmezliği başladı akciğerde kanama meydana geldi şuan yoğun bakımda elimizden gelen sadece dua etmek başka birşey gelmiyor elimizden ama şunu söyliyebilirim erken teşhis erken teşhis deniliyor ama öyle olmuyor benim babam 6 ay miğde ağrısı şikayeti ile doktora gitti 3 kez farklı ilaç verip kullandırdılar en sonunda babam doktora rica etti miğdeye hortum atılıp bakılması için ve orada anlaşıldı hastalık yani anlıycağınız teşhisini yine babam koydu erken teşhisten önce doktorlar bilinçlendirilmeli hepinize geçmiş olsun
Yukarı Dön
fewri Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı fewri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Mart.2018 Saat 09:30
tekrarlarmı diye soran arkadaşlar görüyorum evet tekrarlıyor
öncelikle size tavsiyem doktorunuzu iyi seçin ameliyat olmadan veya tedaviye başlamadan önce doktorunuz hakkında küçük bir araştırma yapın devlet hastahanesi bize herşey iyi gidiyor derken fakülte hastahanesinde hastalığın nüks ettiğini öğrendik devlet hastahanesinde babamın ciğerinde gözüken lekeye çok küçük bir leke muhtemelen küçükken geçirdiğiniz bir hastalıktan olmuştur derken fakülte hastahanesi muhtemelen demedi iğne biopsisi yaptı ve herşeyin başlangıcının akciğer olduğunu söyledi ALLAH hepinizin hepimizim yardımcısı olsun ALLAHA emanet olun
Yukarı Dön
İnanın Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı İnanın Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Mayis.2018 Saat 06:22
Arkadaşlar aht etmiştim eğer babam bu illeti yenerse yazmak için ve sonuçlar bugün çıktı sonuçlar temiz ve bu illeti yendik çok şükür tekrarlamaması ümidiyle.

Öncelikle bu hastalığı nasıl öğrendik.
Babam 66 yaşında ve daha evel kalp krizi geçirmiş iki damarı halen tıkalı ve aynı zamanda şeker hasttasu biz ilk olarak babam kilo vermeye başlayınca şekerden sanıp geçiştirdik daha sonra kilo verme oranı artınca bi doktora kontrole götürelim dedik dahiliyeci şans eseri bi ultrason çektirelin dedi ve bağırsakta kalınlaşma tespit etti süreç burdan sonra başlıyor.

Paniğe kapılmayın fakat kesinlikle acele edin tavsiyemdir daha sonra bt çektiler Sonra ise kolonoskopiyle biyopsi yaptılar ce sonuç kötü çıktı fakar biyopside karsinono insütü yani başlangıç dediler bundan sonra cerrag seçimi başlıyo bu konuda kesinlikle gaziantep ncr de doc dr mehmet kaplandı bizim hpcamız ilgisi alakası ve başarısından dolayı tavsiye ediyoruz neden mi?
Pet ct çekildi ce pt ct de bize evre 4 olduğu lenflere ce karaciğere yatıldığı söylendi ve pt ct spnucu ameliyat sırasında elimize geldi ve doktora ameliyat sırasında bildirdik fakat mehmet hoca karaciğeri açmanın riskli oluşu ve pt ct nin yanılma payı olabileceği için insşyatif göstererek karaciğere dokunmadı başarılı bir ameliyat sonucu kitle patoloji sonucu ise tamda mehmet hocanın tahmin ettiği gibi lenf metastazı bile yoktu. Fakat kitle pt4 yani büyük olduğu ve bağırsak dışı yağ dokuya yayıldığı için kemoterapi yapıldı 6 ay kt aldık ve sonucunda sonuçlar tertemiz çıktı çok şükür.

Size nacizane tavsiyekerimm ne olursa olsun inanın ve size umutusuz konuşandansa umut veren hocalarınızı seçin üstelij biz babamıza rahatsızlığını söylemedik sizde kesinlikle söylemeyin kalp şeker olmasına rağmen biz bu illeti güzel bi ekio çalışması ve aile içi destekle yendik darısı tüm hastaların başına inşallah cümlenize allah şifa versinn allaha emanet olun siz yeterki inanın ve dua edin rabbim yardım ediyo kesinlikle...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50