www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

nolur ölme baba

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
furkan.esen Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
  Alıntı furkan.esen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: nolur ölme baba
    Gönderim Zamanı: 26.Aralik.2009 Saat 06:10
Akciger metastazi ile ilgili bilgi ararken bu site ile karsilastim.forumda yazilanlari ve yorumlari tek tek okudum.açikçasi çok fazla duygulandim.insan bazi seyler basina gelmeyince anlamasi mümkün olmuyor.Babamin akciger kanseri oldugunu ve metastaz ile beyin,karaciger ve kemiklere siçradigini ögrendim.doktor bana tip literatürüne göre 2 ay kadar ömrü var dedi.yaptigim arastirmalarda ayni veriyi dogruluyor.hastaneden çiktigimizda babam neyim varmis dedi..bende; beyninde bikaç tane beze varmis isin tedavisi ile söndüreceklermis baba dedim..iyi o zaman bir seyim yokmus yazin rivaya denize gidermiyiz dedi.gideriz tabiki heryere gideriz baba dedim.(nasil söylerim yaza kalmayacagini babamin) o ana kadar kolay kolay agladigimi bilmem.gözlerim doldu.anlamasin diye arabayi saga çektim su alacagim diye gittim bir kösede 5 dak. yiktim kendimi.5 gündür her yanliz kalisimda gözüme yas içime kan akitiyorum...

Yukarı Dön
mikrenos Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı mikrenos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Aralik.2009 Saat 23:11
kardesim  öncelikle allahtan babana acil sifalar diliyorum sanada sabir insallah iyi olur baban benim babamda troid kanseri doktorlar akcigere siçramis olabiliceginden süpheneliyolar bende senin gibi çok üzlüyorum allah acil sifalar versin babalarimiza bizlere bagislasin onlari
Yukarı Dön
teselli olamaz ama.. Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı teselli olamaz ama.. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Aralik.2009 Saat 19:44
babaniza acil sifalar dilerim. sizin kader, takdir-i ilahi diyerek durumu kabullenmenizi anlarim. ama gelecegi bilmediginizi, bilemeyeceginizi de hatirlatmak isterim...

ben de forumda yeniyim. üzüntünüze ortak olmak istedim. Rabbim hepimize, bütün müslümanlara, bütün hastalara sifalar versin.

Yukarı Dön
Dertli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
  Alıntı Dertli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Aralik.2009 Saat 17:48
Allah yardimciniz olsun.Isiniz çok zor.Maalesef bende ayni hastaliktan 21 gün önce kardesimi kaybettim.
Eger kemiklere siçrama yapmissa maalesef ama maalesef yapilacak hiç bir sey kalmiyor.
Üzüldügümü belirmek isterim ama simdiden kendinizi alistimaya baslayin.Buna bende çok kiziyordum ''kendini alistir'' derlerdi.Böyle bir seye nasil alisilir.Kardesimin gözümün önünde eriyerek hayatini kaybetmesine nasil alisilir.Lakin daha sonraki dönemlerde kendinizi toparlayabilmeniz açisindan bu maalesef gerekli birsey.Birde mümkünse sikintilarinizi kendinize yakin buldugunuz insanlarla paylasin.Içinize atmayin.Gerekiyorsa profesyonel yardim alin.Sonrasi için gereklidir bunlar.
Allah hepimizin yardimcisi olsun.
Allah yardimcimiz olsun.
Yukarı Dön
gamze Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı gamze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Ocak.2010 Saat 23:11
Gelecegin bizlere ve sevdiklerimize neler getirecegi bilinmez. Sanirim yapilmasi gereken sey, %1 bile olsa var olan umuda siki siki sarilmak. Asla umudunuzu kaybetmeyin. Ben de bir bilim insaniyim ancak bilimin çok kereler yanildigina sahit oldum...Hepinize Allahtan sabir, sevdiklerinize sifalar dilerim...
Yukarı Dön
EYLEM Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
  Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Subat.2010 Saat 12:12
   Benim babam 64 yasinda bundan 11 yil önce talihsiz bir sekilde ayri düstük 10 yil boyunca degil yüzünü görmek sesini bile duymadim yilbasi gecesi babamin akciger kanseri oldugunu duydum suanda türkiyede ve yanimizda ben 24 yasindayim bu yasima kadar babami bu kadar sevgi dolu görmedim gözlerimizin içine bakiyor halen buradaki doktorlar arastiriyor babam ameliyat olup kurtulacagini zannediyor o kadar çok agrilari varki uyumak artik ona haram oldu yatamiyor doktorlarin dedigini bile anlamiyor 4.evre ne demek bilmiyor acilara ne kadar dayanabilir bilmiyorum yurt disindaki doktor 2 bilemedin 3 ay yasar demis simdi allahtan tek istedigim babamin aci çekmemesi babamin yaninda oturamiyorum onu aci çekerken görmek istemiyorum bazen diyorum ki BENIM BABAM VARMIYDI evet varmis o bizi  silmis ama biz onu silememisiz hayat gerçekten çok kisa rabbim kimseye fazla aci çektirmesin çaresiz birakmasin
Yukarı Dön
yasemenim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
  Alıntı yasemenim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Subat.2010 Saat 17:05
Aminn Rabbim Cümlemizin hastalarina dayanma gücü ve sifa versin
Yukarı Dön
bangy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı bangy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Subat.2010 Saat 19:20
merhaba eylül 2009 da babamin kolu çok hafif bi seyi kaldirmasiyla kirildi doktora gidince kanserden dolayi kirlidigi anlasildi sol böbrekteki kanser hücresi sag omuzuna atmis orda büyümüs ve baski yaparak kolu kirmisti ama babam bu durumu bizden 3 ay kadar saklamis kendi kendine halletmeye çalismis.Kartal egitim arastirma hastanesinde eylül sonunda Ortopedi doktoru Dr. Ofluoglu koluna platin takti tabi bizim aklimiza kanser hiç gelmemisti biz kolu kirildi saniyorduk.Benim anlamadigim kanserli kola nasil ameliyat yapilip platin takilabildigi..keske kesselerdi kolunu simdi o kadar çok aci çekiyor ki..neyse sonra kasim ayinda da böbregini aldirmis ama tabi o zamana kadar kanser çok fena yayilmis her tarafina. Hastanedeki doktorlar ne dedilerse onlari dinlemis bize de söylemedigi için biz zaten yardimci olamadik. Baska bir doktora da gitmemis bir doktora takilip kalmis.Insan kanser oldugunu ögrenip hiçbirsey yapmadan nasil durur bilmiyorum ama benim babam bunu yapti malesef. Böbrek alindiktan 1 ay sonra gel demis doktor bu da 1 ay sonra gitmis..bu arada tümör kalça tarafindaki yumusak dokuya atmis artik bacaklari da agrimaya tutmaz olmaya baslayinca bize söylemek zorunda kaldi bu durumu. Aralik ayinin basinda ailecek bu olanlari ögrenebildik.. Ben sunu anlamiyorum bu adamin kolunda kanser tümörüne 7 eylülde rastlanilmis ve tedavisi aralikta basladi bu nasil oluyor bir hasta böyle basibos birakiliyor bu kadar uzun süre.. Bu hastalikta süre çok önemli degilmidir nasil bekletirler bu kadar uzun süre.. Hiçbirsey anlamiyorum ben bu isten..Babami da anlamioyrum insan kanser oldugunu ögrenince biseyler yapmaz mi sifa aramak için onkoloji doktoruna ne bilim baska bi hastaneye ese dosta sormazmi.. 1 ay sonra gel dediler diye nasil onlarin sözüne güvenir ve bekler..Eylülde belirlenen kansere gene eylül bilemedin ekimde baslansaydi tedavisine inaniyorum ki hersey suanda çok daha farkli olurdu..Ama bizimkisinin tedavisi Aralikin ortasinda basladi..Ilk olarak 10 seans kalçalara daha sonra da 3 seans kola radyoterapi yapildi özel istanbul onko tip merkezinde. Radyoterapi bittigikten sonraki gün de kemoteapi ilacina basladi.. Sutent isminde böbrek kanseri ilaci..evde alabiliyor hastaneye gitmiyoruz..kiloya yasa göre hesap edilip veriliyor. aralik ayindan beri durumu çok kötülesmeye basladi..Yataktan sadece tuvaletini yapmak için kalkabiliyor tuvalete kadar gidemiyor tuvalet sandalyesi aldik.. Sadece yemek yerken oturuyor..Doktorlar son evre oldugunu kurtulma sansinin olmadigini söylüyorlar ama tabi o bunu bilmiyor ve iyilesecegini düsünüyor biz de öyle olmasini istiyoruz ama ne yapacagmizi sasirdik. Sifali bitkiler veya alkternatif tiptan bazi haplar vs. kullanmak ne kadar uygun olur? Bunlar gerçekten ise yarar mi bu tür bir hasta için.. Kemik metastazi yapmis böbrek kanseri son safha olan bir hasta iyilesebilir mi gerçekten? yoksa hepsi para tuzagi midir? var mi böyle bir örnek ? Allah hepimizin yardimcisi olsun
Yukarı Dön
EYLEM Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
  Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Subat.2010 Saat 19:37
    ÖNCELIKLE GEÇMIS OLSUN  SONUÇLAR BELLI IKEN ISRARLA GÜN ATMALARI MALESEFKI PARA TUZAGI OLDUGUNU GÖSTERIYOR ILLA DISARIDAN GITMENI ISTIYOR DILE GETIREMIYOR GÜN ATIYORLAR ALLAH BABANIZA SIFA SIZLEREDE SABIR VERSIN
Yukarı Dön
Nina Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Nina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Subat.2010 Saat 15:01
Merhaba
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50