www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanseri Yenenler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

nolur ölme baba

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 456
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
deniz.deniz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı deniz.deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Agustos.2013 Saat 23:22
Orjinalini yazan: oguz7

herkese acil sifalar diliyorum ...benimde enisteme kolon kanseri teshisi kondu 4. evrede imis teshis 5 ay önce kondu ... kemotrapi tedavisi basladi tabi 5 aydir .. son terapiyi geçen hafta aldi ...10 agustosta kolonlarina tekrar bakicaklar hastaligin durumu tam olarak ortaya çikicak... 5 ay önce akciger ,karaciger ve pankreasada metastaz yaptigini söylemisti doktorlar ... su an enistemin kilo kaybi çok olmdi islerinide hala yapmaya çalisiyo .... 5 ay önce ilk teshis kondugunda hemen günde 1 litreye yakin kefir içmeye basladi dogal sütten kendi mayaliyo sabah ögle aksam kefir içiyo kan degerleri içinde çok iyi diyor doktorlar ...birde bu arada dogal bitkisel tedavi uygulayan bi profosörden tedavi de almisti... günde 1 litreye yakin dogal stten mayalanmis kefirin kan degerlerinin güzel çikmasinda faydasi oldugunu düsünüyorum 10 agustosta enistemin son durumunu tekrar yazicam herkese çok geçmis olsun... demistim su an 27 agustos enistem kontrole girdi ve akcigerindeki tümörler neredeyse yok olacak derecede küçülmüs ve karaciger pankreas ve kolonlarinda yüzde elliye yakin iyilesme görülmüs su an iki kür daha kemoterapi tedavisine devam karari alinmis .. çok iyi gelismeler diye düsünüyorum enistem bu arada normal hayatina ve günlük islerine devam ediyor.. hergün 3 veya 4 bardak kefir içmeye devam ediyor doktorun verdigi ilaçlari da zamaninda içiyor ve birde balikesirde bir bitkisel tedavi uygulayan biri ondan da aldigi kürlere devam ediyor .... gelismeleri gene yazmaya devam edicegim ... yalniz içtigi kefirin sindirim sistemini ve bagisiklik sistemini güçlendirdigini düsünüyorum ...   acil siflar diliyorum herkese
Sayin oguz7 benim annem de karacigere çogul metastaz yapmis meme kanseri yaklasik bir senedir kemoterapi aliyor ben de anneme kefir içiriyorum ama hazir kefir bir kere evde yapmaya çalistim fazla iyi olmadi siz kefir yaparken hangi sütü kullaniyorsunuz kutu süt mü günlük sise süt mü yoksa sütçünün sütü bir bitkisel tedaviyi hangi profdan aldiniz iki ayri kisi mi merak ettim birinci mesajda bir prof demissiniz ikincide Balikesir 'den biri demissiniz
   Acil sifalar dilerim.
Yukarı Dön
ranya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
  Alıntı ranya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Agustos.2013 Saat 21:50
herkese saglikli aksamlar diliyorum. eminim ki sagligin önemini bu forumdakilerden öte kimse bilmez. 12 agustosta anneme beyin tümörü teshisi konuldu. yapilan tetkiklerden sonra profesör acil ameliyat dedi ve tümörün yüzde 90 iyi huylu oldugunu korkulacak bisey olmadigini söyledi. biz de bi yanimiz buruk ama bi yanimiz geçici bir süreç oldugunu düsünerek umudumuzu yitirmedik.ertesi gün ameliyat oldu ve 5 gün sonra hastaneden cikip eve geldi. bir hafta sonra patoloji sonucu çikti ve malesef grade 4 denildi. hepimiz soktayiz. annem suan eski hayatina devam eder durumda. ev temizligi yemek is derken saclari disinda her sey normale dönmüs durumda. pazartesi günü kemoterapi ve radyoterapiye baslayacagiz. umarim bir mucize gerçeklesir.
(annem 51 yasinda alkol ve sigara bilmez yagli tuzlu yemez ve her gün sporunu yapan bir kadindi)çok duygusuzca ve siradan anlattigimin farkindayim ama hepiniz benim içinde bulundugum durumu anliyorsunuzdur. soktayiz ve biz hayatta degiliz. paroloji sonucunu doktordan su cümlelerle aldik: annenizde en kötüsü çikti. halk dilinde en çaresizi.onkolojiyle görüsürsünüz. onkolojiye gittik doktora bu nasil bir tümördür ki çaresiz diyorlar dedim. duygusuz taslasmis yüregiyle sansi varsa 15 ay yasar dedi. bu kadar. o kadar ilgisiz ruhsuz adi geliyor ki su saglik personelleri.. allah kimseyi sevdiklerinin sagligiyla sinamasin diyorum. o kadar çok arastirmaya çalisiyorum kesinlikle uyumuyor ne yedigimi içtigimi bilmiyorum. kabul etmiyorum bu durumu ama köseye sikismis haldeyim. aklimda milyon tane soru var. bu sürecin nasil olacagi aci çekip çekmeyecegi...neler yasayacagi... bir çikis noktasi olup olmadigi... alternatif tip dediklerinin dogrulugu... vs vs..
bana önerebileceginiz tavsiyelere mutlaka kulak verecegim. çünkü klasik ama çok dogru bir laf var: yasamayan anlamiyor!
belki de dünya baska bir gezegenin cehennemidir...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı deniz.deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Eylül.2013 Saat 00:49
Orjinalini yazan: ranya

herkese saglikli aksamlar diliyorum. eminim ki sagligin önemini bu forumdakilerden öte kimse bilmez. 12 agustosta anneme beyin tümörü teshisi konuldu. yapilan tetkiklerden sonra profesör acil ameliyat dedi ve tümörün yüzde 90 iyi huylu oldugunu korkulacak bisey olmadigini söyledi. biz de bi yanimiz buruk ama bi yanimiz geçici bir süreç oldugunu düsünerek umudumuzu yitirmedik.ertesi gün ameliyat oldu ve 5 gün sonra hastaneden cikip eve geldi. bir hafta sonra patoloji sonucu çikti ve malesef grade 4 denildi. hepimiz soktayiz. annem suan eski hayatina devam eder durumda. ev temizligi yemek is derken saclari disinda her sey normale dönmüs durumda. pazartesi günü kemoterapi ve radyoterapiye baslayacagiz. umarim bir mucize gerçeklesir.
(annem 51 yasinda alkol ve sigara bilmez yagli tuzlu yemez ve her gün sporunu yapan bir kadindi)çok duygusuzca ve siradan anlattigimin farkindayim ama hepiniz benim içinde bulundugum durumu anliyorsunuzdur. soktayiz ve biz hayatta degiliz. paroloji sonucunu doktordan su cümlelerle aldik: annenizde en kötüsü çikti. halk dilinde en çaresizi.onkolojiyle görüsürsünüz. onkolojiye gittik doktora bu nasil bir tümördür ki çaresiz diyorlar dedim. duygusuz taslasmis yüregiyle sansi varsa 15 ay yasar dedi. bu kadar. o kadar ilgisiz ruhsuz adi geliyor ki su saglik personelleri.. allah kimseyi sevdiklerinin sagligiyla sinamasin diyorum. o kadar çok arastirmaya çalisiyorum kesinlikle uyumuyor ne yedigimi içtigimi bilmiyorum. kabul etmiyorum bu durumu ama köseye sikismis haldeyim. aklimda milyon tane soru var. bu sürecin nasil olacagi aci çekip çekmeyecegi...neler yasayacagi... bir çikis noktasi olup olmadigi... alternatif tip dediklerinin dogrulugu... vs vs..
bana önerebileceginiz tavsiyelere mutlaka kulak verecegim. çünkü klasik ama çok dogru bir laf var: yasamayan anlamiyor!
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı deniz.deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Eylül.2013 Saat 00:59
sevgili ranya benim annemde metastastik meme kanseri bir senedir tedavi oluyor metastazdan dolayi ameliyat olamadi haftaya 27.kemoterapisini alacak ayrica yaklasik dört aydirda agizdan tümör ilaci kullaniyor su an çok sükür gayet iyi ins hep böyle devam eder ve de tamamen iyilesir bu çok zor biliyorum doktorlar bize de bir kaçkez anneme ömür biçtiler aynen senin dedigin gibi tarifin gibi ben de aynen senin yasadiklarini yasadik ve yasiyoruz ama umudunu yitirme Allah'a dua et biz bizim gibi olup iyilesen baya bir hastayla tanistik o yüzden hep inanç ve umut
ben de senin gibi ne yapsam daha da neler yapsam deyip duruyorum benim annem de çoksükür olumlu gelismeler oldu sizinkin de olur ins.inançla duayla bunlar olabilir,Allah tüm acil sifa bekleyen kullarina acil sifa versin
Yukarı Dön
ranya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ranya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Eylül.2013 Saat 23:30
deniz senin adina çok sevindim o kadar içten sevindim ki anlatamam... iyi dileklerin için tesekkür ederim. umarim ben de bu cümleleri bir gün annem için kullanirim... tek odaklandigim konu bu! kanser türlerinde bir beyin kanserine çözüm yok diyor isin profesyonelleri... elimizi yüregimizi baglayan durum da bundan kaynaklaniyor. ama kabul etmiyorum. senin gibi bir kaç insan çikiyor senin gibi hikayeler anlatiyor ve o an bütün ruhum anlik bir huzura kavusuyor. hadi ayaga kalk mucize olacak diyorum... Allah ihtiyaci olan herkese sifa versin...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı deniz.deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Eylül.2013 Saat 00:53
sevgili ranya bugün de yazdigin o çok duygusal yaziyi okudum ama biz çapa tipta kaç tane böyle hastayla karsilastik beyin kanserli bir tanesi 3-4 sene olmus hastalanmis çok zor günler geçirmis ama hala yasiyor doktoru kadini gördügünde sen hala yasiyor musun diyormus ayrica bi de Ordulu teyze 7 senedir o da beyin kanseri bizim kemoterapi aldigimizda o da kemoterapi aliyor iyi bence hala ayakta saglikli sadece biraz unutkanligi var umutlu ol inan ki ben de ayni seyleri yasiyorum durum çok zor ama umutlu olmak zorundayiz çünkü moral bu hastalikta yüzde elli etkili unutma çarsamba bizim en son emarimizin sonucu çikacak ben de çok korkuyoruz ins iyi çikar diye dua edip duruyorum çok zor ama umut ve moral tek yol
Yukarı Dön
ranya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ranya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Eylül.2013 Saat 22:43
zaten hep istatistik duymaktan literatürdeki verileri duymaktan gina geldi bana da ... geçen hafta gittigimiz baska bir onkoloji servisinde doktora -siz de ömür biçecek misiniz? dedim. adam verilere göre hastalarin bilmem yüzde 95i bilmem ilk 6 ayda ... diye cümle kurmaya basladi ki lafini kestim. - o zaman sizin dilinizden konusayim, *yüzde 1 bile benim için bir ihtimaldir. hem de büyük bir ihtimaldir. eger bir mucize olacaksa neden annem olmasin. dedim. tabi doktor sok oldu ve haklisin dedi. o günden beridir güzel örneklerinden bahsediyor. biz de bugün radyo ve kemoya basladik. ilk günün verdigi bir stres vardi annemi radyo odasina götürdüler ve ben disardaki bilgisayardan onu izledim. ruhum o kadar tükenmisti ki o 15 dk ömür gibi geldi. çok sükür annem gülerek çikti ve bir sikinti yasamadi. insallah hep böyle gider.

çarsamba gününü sabirsizlikla bekliycem ve mutlaka o güzel haberleri senden almak istiyorum deniz... bana güzel bir cümle söylemelisin ve bu carsamba olmali... dua edicem...
Yukarı Dön
ali001ali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
  Alıntı ali001ali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Ekim.2013 Saat 21:46
Arkadaslar uzun zamandir forum girmedim, babami 08mart2012 de kaybettim akciger kanseri ve beyine metastaz yapmisti. Kimseyi yanlis yonlendirmek istmem ama izlenimlerimi yaziyorum;
- metastaz yapmis bir hastayi kimse ameliyat etmek istemiyor hakli olarak,
-kemo terap radyoterapi vs eger hastalik ilerlediyse hiç bisey yaramiyor ve bana daha cok hastanelerin para tuzagiymis gibi geldi ama umit iste ümit herseyden bekliyosun,
-Vademiz geldikten sonra hepimiz ölecegiz uzulmemek elde degil ama yapacagimizda pek fazla bisey yok....
Dua dua dua... dua edin yapilmasi gerekenleri yine yapin gerisini Allah'a birakin...

Babamin ölümü hastaligi kadar yikmamisti beni...
Yukarı Dön
esra Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı esra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Mart.2015 Saat 20:16
babam ilk askim yillarca yalvardik doktora gidelim diye ama ikna edememistik.geçtigimiz 1 kasimda evlendim.ama babamin yüzü düsük dedim ilk kizi ondan.sonra bir hafta sonra haber geldi babam hastane yatiyordu.gittim neyi var dedim kanserdi.yillarca direndi o acilara sirf bizi üzmemek için.10 kasimdi teshis kondu.mide ca 3.evre ameliyat olamaz.tüm mide ve etrafini sarmis.hemen kemoterapi basladi.14 günde bir.baslangiçta çook iyiydi.ama son iki ilaçta tükendi babam.dayanamiyorum dedi.direndik son ilacini aldi.son konusmamiz -agrin varmi baba? *olmazmi kizim ölüyorum sanki öldürüyo beni bu ilaçlar. -dayan baba bak bitti tedavi haftaya pet çekiminden iyi haberlerini alcaz biraz daha dayan. -öylede sen çekmiyosun bu acilari ben çekiyorum ve artik dayanamiyorum. iste bundan sonrasi yok ertesi gün haber geldi babam gerçekten dayanamamis pes etmisti.tarih 16 subatti.babam tam 3 ay dayanabildi.biliyorum bunlari okumasi cok zor hatta direk geçeceksinz bile.bende öyle yapmistim.allah sifa versin tüm çekenlere.yakinlariniz nefes aliyorken ve yaninizdayken sarilin onlara sonralara iyilesmesini beklemeyin herkese tekrar acil sifalar
Yukarı Dön
tyfntakp Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 37
  Alıntı tyfntakp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Kasim.2018 Saat 05:03
Çok geçmiş olsun. Başınız sağ olsun...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 456

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50