Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

herceptin - akilli bomba

Nereden Yazdırıldığı: www.kansertakip.com
Kategori: Kanser Hastalari Forumu
Forum Adı: Kemoterapi
Forum Tanımlaması: Kemoterapi hakkinda hersey
URL: http://www.kansertakip.com/kansertakipforum/forum_posts.asp?TID=6
Tarih: 18.Eylül.2020 Saat 15:28
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: herceptin - akilli bomba
Mesajı Yazan: Misafir
Konu: herceptin - akilli bomba
Mesaj Tarihi: 11.Ekim.2008 Saat 18:44
Merhaba
 
annem meme kanseri tedavisi gördü. Herceptin isimli ilaci kullandik. Doktormuz bunun akilli bomba oldugunu söyledi. Bende paylasmak istedim.
 
Herkese acil sifalarCevaplar:
Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 15.Ekim.2008 Saat 09:17
bunu söylediginiz iyi olnu annem mide kanseri akcigerler metaztas yapmis.doktoruna danisacagim.Sagolun Size de Gçmis olsun


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 02.Aralik.2008 Saat 21:09
merhabalr benim erkek arkadasim akciger kaseri ama teshis gec konuldu uzun ugraslArda sonuc vermedi doktorler yuzune karsi olceksin dediler bu dediginiz ilac yayilmiz kanserede umut isigi oluyomu neolur vcevaplarmisiniz saoalun allh tum hastalarimiza acil sifalar versin


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 11.Aralik.2008 Saat 18:14
herceptin her kanserde kullanilmaz yüzde yüzde basari vermez.akciger kanseri riskli bir hastaliktir.ama kemoterapiile düzelebilir. bir çok vakada doktorlar yanilmistir..bilginize....
 
serdall59@hotmail.com


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 05.Ocak.2009 Saat 23:23
Orjinalini yazan: serdal sahiner

herceptin her kanserde kullanilmaz yüzde yüzde basari vermez.akciger kanseri riskli bir hastaliktir.ama kemoterapiile düzelebilir. bir çok vakada doktorlar yanilmistir..bilginize....
 
serdall59@hotmail.com
 
SIZIN BU MESAJINIZ BANA UMUT OLDU. BABAM AKCIGER KANSERI VE METASTAZ YAPMIS. BEYINDEKI YAYILIM IÇIN RADYOTERAPIYE BASLANDI. SONRASINDA KEMOTERAPI YAPILACAK. UMARIM DOKTORLARIN YANILDIKLARINDAN BIRISI DE BIZ OLURUZ. ÇÜNKÜ 4. EVRE DIYE ABARTIYORLAR. BANA SÖYLEMEK ISTEDIGINIZ BILGILER OLABILIRSE SEVINRIIM.


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 14.Haziran.2009 Saat 21:34

Herceptin i inceledinizmi bilmiyorum.Akilli bomba oldugu dogru.Zira bu fiyati ilde bir sekilde kendini gösteriyor.Sistem geregi metastaz yapmis veya yapma riski olan veya kemodan sonra tekrar eden nükseden bünyeler için uygulanmakta.

Devlet yani SGS Daha evvel sadece 9 kürünün bedelini ödüyordu.Meme Ca olan bir ögretmen hanimin danistaya açtigi dava sonucu dava kabul edildi ve su an doktorun istedigi kadar kullanilabiliyor ve bedelini devlet ödüyor.Bu, bu ilaci kullanmak zorunda olanlar için büyük bir olay zira bir kürü 4,500 lira civari tutuyor.

Herceptin damar yolu ile yayilma egilimi gösteren Ca hücrelerinin sinyal yollama frekansini bozarak yeni damar açilmasi yolu ile hücrelerin artmasinin önüne geçmekte.Ayrica vucudun neresinde Ca hücresi yükselmesi ve tümör olusumu varsa onu bulup orada imha ediyor;bu sebeple aklli bomba olarak nitelendirilmis.

Bilgilerinize sunarim..Formülü:

Bir flakon 150 mg trastuzumab içerir.

Endikasyonlari :

Herceptin HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden metastatik meme kanserli hastalarin tedavisinde, metastatik hastaligi için bir veya daha çok kez kemoterapi gören hastalarin tedavisinde tek ajan olarak, metastatik hastaligi için kemoterapi görmemis hastalarin tedavisinde taksanlarla kombine olarak endikedir.

Özellikleri :

Trastuzumab insan epidermal büyüme faktörü reseptör 2 proteininin (HER2) ekstraselüler bölgesini seçici olarak hedefleyen rekombinant DNA kökenli IgG yapisinda bir insan monoklonal antikorudur.In vitro deneyler ve hayvanlardaki çalismalar trastuzumabin HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden insan tümör hücrelerinin proliferasyonunu inhibe ettigini göstermistir. Ayrica trastuzumab, antikora-bagli hücresel sitotoksisite (ADCC) için güçlü bir aracidir.

Kontrendikasyonlari :

Herceptin trastuzumab veya ilacin içerdigi diger yardimci maddelerden herhangi birine karsi asiri duyarli oldugu bilinen hastalarda kontrendikedir.

Uyarilar ve Önlemler :

Herceptin tedavisine kanser hastalarinin tedavisinde deneyimli doktorun gözetimi altinda baslanmalidir. Kardiyomiyopati ve hipersensitivite reaksiyonlari gözlenebilir. Herceptin tedavisine baslanmadan ve tedavi esnasinda sol ventrikül fonksiyonu degerlendirilmelidir. Kardiyak disfonksiyonlu hastalarin yaklasik üçte ikisi kardiyak semptomlar için tedavi görmüs; çogu tedaviyle iyilesmistir.

Yan Etkiler :

Enfüzyon reaksiyonu, kardiyovasküler problemler, asteni, sirt agrisi, gögüs agrisi, üsüme, ates, grip sendromu, basagrisi, anoreksi, konstipasyon, diyare, dispepsi, siskinlik, bulanti, bulanti ve kusma.

Ilaç Etkilesmeleri :

Insanlarda Herceptin ile yapilmis hiçbir formel ilaç etkilesim çalismasi yoktur. Klinik çalismalarda kullanilan baska ilaçlarla klinik açidan anlamli etkilesim gözlenmemistir.

Kullanim Sekli ve Dozu :

Herceptin tedavisine baslamadan önce HER2 testi yapilmasi sarttir. Baslangiç için önerilen uygulama, 4 mg/kg/vücut agirligi yükleme dozundaki Herceptin 90 dakikalik intravenöz enfüzyon olarak uygulanir.Sonraki dozlar haftalik Herceptin dozu 2 mg/kg/vücut agirligidir. Baslangiçtaki yükleme dozu iyi tolere edilirse doz 30 dakikalik enfüzyon olarak uygulanabilir. Intravenöz yükleme veya bolus olarak uygulanmamalidir.Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 18.Haziran.2009 Saat 10:07
elif;umudunu yitirme benim abbamda akciger kanserydi  3 ay ömrü war dedi doktor ve 13 ay oldu süper!!!simdi beyin metastazi oldu radyoterapi gördü bitti kemoterpi görüyo 8 temmuzda buda biticek allah izin werirse!!!buda sana moral degil mi enazindan werdikleri ömür herzaman dogru olmuo sen dua et moralini yüksek tut hiç ama hiç kötü düsünme bu zor biliorum ama elinden geleni yap lütfennn!!!!hiç kötü düsnme hastan ii olcak!!!! 


Mesajı Yazan: Fulya
Mesaj Tarihi: 19.Haziran.2009 Saat 00:37
Kafam çok dolu okudugumumu anlamiyorum bilmiyorum benim babam karin zari kanseri yaygin 4 ewrede biz bu ilaci alsak faydasi olurmuki. Birde nasil veriliyor hastaya bilgi verirseniz sevinirim..


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 20.Haziran.2009 Saat 22:41
Bende sunu anlamakta zorlaniyorum..Sizin hastaniz mutlaka bir doktor kontrolündedir.
Bu ilacin alinip alinmamasi tamamen onkolog dr.un belirleyebilevegi bir islem ve kurul raporu ile alinabiliyor.Bizler standart tedavilerde dr.larin uygulamalarini degerlendirmek durumunda degilmiyiz.Her hasta veya yakini dr.ile bu konulari açik açik konusma ve bilgi alma hakkina sahip ,kaldiki dr.lar zaten yardimci oluyorlar kanaatindeyim.Tip harici yani alternatif tip diye adlandirilan veya bitkisel tedavi diye adlandirilan konular ise bizim insiyatifimizde ;onunda çok iyi incelenip arastirilip uygulanmasi taraftariyim..

Herceptin yukarida da açikladigim gibi meteastaz yapmis veya yapma riski yüksek hastalarda meme ca.da kullaniliyor diger türler hakkinda fazla bir bilgim yok.Uygulanmasi da normal kemo gibi serum içerisinde verilmekte ama ilgili klinik veya onk.merkezlerinde çünki dr.yazdigi prosese göre hemsireler tarafindan serum içine özel olarak hazirlanip veriliyor.Yüksek doz alinirsa kalp ten ex olunabiliyor.

Dr.unuzla konusmanizi tavsiye ederim..Geçmis olsun.


Mesajı Yazan: drserci
Mesaj Tarihi: 27.Haziran.2009 Saat 12:53
Herceptin, HER2’yi yüksek düzeyde eksprese eden(sentezleyen) metastatik meme kanserli hastalarin tedavisinde, metastatik hastaligi için bir veya daha çok kez kemoterapi gören hastalarin tedavisinde tek ajan olarak, metastatik hastaligi için kemoterapi görmemis hastalarin tedavisinde taksanlarla kombine olarak kullanilir...... dr-serci.ank@hotmail.com


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 07.Temmuz.2009 Saat 22:08
akciger kanseri için 6 kür kemoterapi almis ve sigara içmeyen hastalar için TARCEVA isimli ilaç var.tablet olarak aliniyor kutusu 4800tl sgk ödüyor bu sartlardaki hastlara


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 01.Mayis.2010 Saat 16:36
herceptininin yanisira gögüs kanserinin bir ilaci daha vardir buda alimtadir alimta ilerlemis metaztatik gögüs kanseri için kullanilir ve türkiyede en çok alimta kullanilmaktadir bütün kanser hastalarinin tanisina göre ithal ilaci vardir


Mesajı Yazan: ysgua
Mesaj Tarihi: 08.Ocak.2012 Saat 18:58
benim annem de 8 ay önce meme kanseri oldu sol memesini aldilar 6 unite kemoterapi 25 seans isin aldi simdi herceptin e baslandi ama benim anlamadigim her hangibir yerinde metaztas yok ve anneme 51 unite herceptin verecekler 21 gün de bu ilacin pahali bir ilaç oldugunu duydum acaba hastaneler devletten para alabilmek için bu ilac sayisini yukseltiyor olabilirlermi bu konuda yardim istiyorum bilgisi olan varsa çok sevinirim.Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 26.Temmuz.2012 Saat 21:59
Orjinalini yazan: ysgua

benim annem de 8 ay önce meme kanseri oldu sol memesini aldilar 6 unite kemoterapi 25 seans isin aldi simdi herceptin e baslandi ama benim anlamadigim her hangibir yerinde metaztas yok ve anneme 51 unite herceptin verecekler 21 gün de bu ilacin pahali bir ilaç oldugunu duydum acaba hastaneler devletten para alabilmek için bu ilac sayisini yukseltiyor olabilirlermi bu konuda yardim istiyorum bilgisi olan varsa çok sevinirim.selam kardesim,önce Annemize gecmis olsun,Allah sifalar versin.
bence o ilaci almayin, ben o ilacin kanseri yada tümörün yenecegine inanmiyorum, ,su an evinizde hasta varmi ?
Annen ne durumda su an ? bütün kanser tedavileri vucudu okadar yiyorki anlatilmaz,bunu söylemiyorlar bizlere,
bak kardesim Annenin sikayeti ne olursa olsun beni haberdar et san söyliyeceklerim var,bana mail at yada mesaj.
emailim ;

sam1@live.de

bana ev telini gönder ama cep olmasin ben Almanyadan katiliyorum,
evleri flat ile ariyorum,
Annenizin Amaliyatindan iki ay önce tanissaydik Anneniz su Amaliytsiz ve kayipsiz saglikta idi gercekten,
dedim ya ban telinizi verin size anlatayim,
saygilarMesajı Yazan: Matador87
Mesaj Tarihi: 22.Mayis.2013 Saat 12:48
Herceptin 100 adet son kullanma tarihi 2016 ve 800 TL den iletisim için 0552 054 01 71


Mesajı Yazan: borabülent
Mesaj Tarihi: 17.Agustos.2013 Saat 09:24
kardes ölüm korkusu sarmasin.allahtan geldik allaha dönecegiz er veya geç.ama dün memleketim adanada tatildeydim yeni birseyle tanistim.ve doktorlarin bunu geri götürün umut yok tedavi yapamayiz dedigi hasta 3ay içinde iyilesti.ve bi kisiye daha sahit oldum.yani kanseri 3 ay içinde yenebilirsiniz.hemde her türlü kanseri yenebilirsiniz.6 ay önce dayimin oglu anlatmistida inanmamistim.simdi ayni ilaci arkadasimin annesi kanser onda deniyecegim insallah.tabi kabul ederlerse bakalim 2   3 ay içinde ne olacak.bence garanti iyilesir.05339530485


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 23.Temmuz.2015 Saat 10:51
Merhaba arkadaslar,
Rusya ve Ukrayna arasinda yasanan sikintilardan dolayi ithalati durdurulan ENOANT ürününden kisitli miktarda getirme sansim oluyor, iletisim için 0555 449 92 94 ya da enoantistanbul@gmail.com dan iletisime geçebilirsiniz.
Bilmeyenler için enoant hakkinda yazi yolluyorum. hepinize simdiden acil sifalar dilerim.
ENOANT VE KEMOTERAPI
Kemoterapi ve Radyoterapi kanser tedavisinde kullanilan vücuda ciddi zarar veren ancak kanserde alternatifi olmayan tedavi seklidir
Kemoterapi ilaçlari kanser hücrelerini hedef alirken normal hücrelere de zarar vermektedir.
Kemoterapi tedavisi sirasinda zarar gören hücrelerin basinda ;
1- Kemik Iligi( Bu Nedenle Kan Degerleri Düser)
2- Saç Hücreleri (Saçlar Dökülür)
3- Sindirim Sitemi Hücreleri gelmektedir
Doktorlarin Kemoterapi Sirasinda Özellikle Bitkisel Ürün Kullanmamalarinin Nedeni;
Kullanilan Ürünün (Isirgan , Aloe Vera....) kanser önleyici olurken karaciger enzimlerini bozmasi
Normal hücreleri koruyan bir bitkisel tedavi iken kanserli hücreleri de korumasi
Özellikle kemik iliginin baskilanarak çalismasinin engellemesi
vb gibi yan etkiler nedeniyle zaten zor olan kemoterapinin daha da içinden çikilmaz bir hal almasini engellemek amaciyladir.
Üzüm Bu Açidan Mükemmel Bir Meyvedir.
Ancak Her Üzüm Degil.
Enoant Yaklasik Olarak 26 Kilo Üzüme Esdeger Cabarnet Sauvignon Cinsi Üzümlerden (Ukrayna'da Yetisen) Elde Edilmis Bir Gida Takviyesidir.Içeriginde Hiçbir Katki Maddesi Yoktur.
Kemoterapi Sirasinda Enoant Kullanmanin Avantajlari;
1- Cabarnet Sauvignon cinsi siyah üzümler iliman iklim üzümüdür. Bu üzüm cinsi soguk hava ve mantar enfeksiyonlarina maruz birakilirsa kendini korumak için resveratrol adli maddeyi yogun olarak salgilar.
Bu madde de insan fizyolojisi üzerinde su etkilere sahiptir:
Kanser önleyici ajan olarak literatürlere geçmektedir
Çok Kuvvetli Bir Antioksidandir.
Kemik Iligini Koruyan Ve Çalistiran Ender Maddelerden Biridir.
2- Siyah üzüm halk arasinda kan yapici ve karacigeri koruyucu olarak bilinir. antioksidan aktivitesiyle karaciger korunur.
3- Siyah üzümün içerigindeki etken maddeler vücutta birikmez suyla parçalanip atilir , zehir (toksik) etkisi göstermez.


Mesajı Yazan: Nimet
Mesaj Tarihi: 20.Haziran.2018 Saat 11:51
Danıştaya dava açıp herceptin ilaç kullanma hakkını kazanan meme kanseri hastası öğretmene nasıl ulaşacağız ? Mahkeme kararını nasıl elde edicez bize yardımcı olursan sevinirim.Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com