Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

58 yaşında akciğer kanseri olan babam 10 gün önce ameliyat oldu. sağ akciğerinin 1/3ü alındı. 2 yıl öncede sol tarfına yükse tansiyona bağlı felç gelmişti.felç için ilaç tedavisi görüyordu. ameliyatımız başarılı geçti. şimdi doktorumuz kemoterapi alacağımızı söyledi ama internetten okuduklarım beni çok korkuttu. Kemoterapi gerçektende okuduklarım kadar ürkütücümü geçecek ?

şu an babamın genel durumu iyi yanlız sol bacağında nöropatik ağrısı var o ağrısı yaşamınını olumsuz etkiliyor. kemoterapi bunuda arttırırmı?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kadir Uçar


Kansertakip.com:

Merhaba, kemoterapinin bazı yan etkileri vardır. Bunlar zaman zaman hastaları zorlayabilmektedir. Ancak bunlar her zaman görülecek diye bir kural yok. Bazı hastalar bu yan etkileri kolayca atlatabilirken bazıları daha zor günelr geçirebilir. Ancak sonuçta bu tedavilerin yan etkileri geçicidir. Ayrıca kemoterapi yapılmaması durumunda ortaya bu yan etkilerden çok daha büyük problemler çıkacaktır. Hastalık ilerleyecektir. Bazı kemoterapi ilaçlarının nöropati yapıcı etkileri vardır. Bu kullanılacak ilaca göre değişebilir.

Raporlarınızı inceleyerek daha detaylı bilgi verebilmek için "hasta takip programına" başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Ana Sayfa