Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

anneannem 68 yaşında, karın boşluklarında ağrıları başlamış ramazan ayında geçen hafta doktora gittiğinda boynundan sıvı almışlar elimizde 2 adet radyoloji, 1 adet pataloji raporu var doktoru ayrıntılı bilgi vermiyormuş devlet hastenesi olsuğu için muayene için kendi çalıştığı yere çağırıyormuş, fakat kanser teşhisi konmuş ve kanser akciğer,karnına yayılmış.

radyolji raporu 1. sayfada yazılanları yazıyorum; sol juülondigasrtrik açıda boyutu 1 cm in altında her iki orta ön servikla zincirde boyutu 1cm in alında lenf nodları izlenmiştir.Ayrıca sok supraklavikular fosaa düzeyinde 1,9 cm çapında lenf modu izlenmekte olup gerekirse supraklavikuler fossadaki lenf modunun eksizyenl bıopsiis histopatalojik verifikasyonu öneririli.

solda sclana lenf nodu gurubu içinde en büüğü 1,3 cm çapında birkaç adet lenf nodları izlenmiştir.

2.rradyolji raporu :

sol aksillada çok sayıda en büyüğü 2,6 cm çapında lenf modu izlenmekte olup lenfaproliferatli hastalıkların ekartasyonu yada granülomatöz nongranülomatöz enfeksiyon patolijilerin ekartastonu açısından histopatolojik verefikiasyon önerirlir.

üst batın düzeyinde geçen kesitlerde karaciğer sol fob düzeyinde 2 adet 2,8 ve 3,8 cm çapında hipodana alanları mevcutrur.Solid kistik ayrımı açısından US incelem önerirlie.

her iki akciğer parakimde bronkovasküler demet belirgenleşmiştir.

şu an büyük biyopsi yapmak istiyorlarmış ondan sonra tedavi sine karar verilecekmiş.

sonuçalara göre durumu nasıl ne yapmmamız gerekir.


Kansertakip.com:

Merhaba, boyun ve koltuk altı bölgesinde bazı büyümüş lenf bezeleri mevcut. Karaciğerde ise bazı lekeler söz konusu. Bunların ne olduğu ancak parça alınarak ortaya çıkar. Şuanda bir şey söylemek mümkün değil. Parça alındıktan sonra patoloji raporu ile tekrar başvurun..Geçmiş olsun.

Ana Sayfa