Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

MERHABA,overde kist nedeniyile amelyata alındım, rahim ve overler alındı,her iki overde tümör ve endometrumda 1/3 miyometrum invaz patoloji kötü çıkınca cerahpaşaya gönderdiler burda eksik ameliyat deyip ikinci ameliyat oldum-lenfdiskosiyonu, patoloji temiz çıktı metastaz yok. end.1b+over1c olarak deyerdilendirdiler 6 kür kemoterapi gördüm taxsol+carboplatin iyi geçti fazla ipratmadan brakterapi gördüm ve ayrıca kt sonra 28 pelvik bölgesine radiyoterapi gördüm tüm tedaviler 15.05 2008 bitti 3 ay da bir kontrole gidiyorum herşey yolunda görünüyür şimdilik. Bittimi sizce? MERAK EDİYORUM NEDEN olduğunu kimse açıklamadı ben kendimi bildiğim bileli adet düzensiğizli yaşadım, çok kanamam oluyordu, çocuğum olmuyor diye kısa süre hormon tedavisi gördüm KIZIMDA benim gibi olurmu? Son yıllarda adetim çok düzensiz oldu son iki senem 3 ay durmadan kanamam oluyordu dr.adet düzenleyci hap veriyordu bazen 3 ay gelmiyordu o zaman iğine yapıyordu gelmesi için taki aniden çok büyümüş 10x10 kist nedeniyle beni ameliyata aldı.Ve şimdi cerahi menepozdayım çok kilo alıyorum vicudumda bir şişlik var ödem onu nasıl önleye bilirim? Beslenmemde herangi bir deyişiklik yapmam gerekirmi. İŞTE AYRINTI BİLGİ CERAHPAŞADA KİMSE VERMİYOR...ÇOK YAZDIM O WEB ADRESLERİ ORAYA KOYMUŞSUNUZ AMA BOŞ BANA HİÇ BİR YERDEN CEVAP GELMEDİ UMARIM SİZ FARKLISINIZ. VAKIFA GİTİM PARAM OLMADIĞINI ÖRENİNCE ÜSTÜME BİLE BAKMADILAR BELEDİYE 400YTL ÖDENEK ÇIKARDI,SADECE TOMOGRAFİM 600YTL SALIK GÜVENCEM YOK İLACIMIN SADECE BİR KÜRLÜK TANESİ 2000YTL ÇOK ŞÜKKÜR HARÇ BORÇ TEDAVİMİ GÖRDÜM ALLAH OLMAYANLAR VERSİN. HASTALIK TA PARASI OLAN İÇİNDİR BUNU ANLADIM. YA BARI KANSER HASTASINA MUAMELE AYRI OLSUN YA ADAM ZATEN OLECEK HANİ DÜŞENİN DOSTU OLMAZ BİR TEKME SENDE VUR HESABI. PSİKOLOG YOK DR. ARKASINI DÖNMÜŞ HEMŞİRE BARIYOR KANSERSİN KIZIM KANSER ANLASANA ANLAMASI KOLAY OLSA ANLARIMDA ÇOK AIĞR OLDU BE GÜLÜM...TÜM KANALARDA DİKMİŞLER BİRER ÇOK BİLEN KANSERDEN KORUNMA YOLARINI ANLATIYOR. YAKALANMIŞIK BİR KERE BİZ NE YAPACAZ ONU SÖYLE BANA GÜNDEN GÜNE BİZ ÇOĞALIYORUZ BİZİ GÖRMEMEZLİKTEN GELEMEZSİNİZ. BUGÜN BEN YARIN SİZDE OLABİLİRSİNİZ....


Kansertakip.com:

Merhaba, kanserde hastalık bitti kavramını kullanmayız. Uzun süren bir takip periyodu vardır. Bu da en az 10 yıldır. Bu sürede herhangi bir sorun olmaz ise  o zaman bitti diyebiliriz. Kemoterapi sırasında hastalar kilo alabilir. Bu sıklıkla görülebilen bir durum. Bunun için diyet yapabilirsiniz. Ancak ödemin nedeni araştırılmalı. Bunun için böbrek fonksiyonları incelenebilir. Bu nedenle doktorunuza başvurun. Özellikle endometrium kanseri oluşumunda hormon düzensizlikleri etkili olabilir. Ancak asıl neden genetik araştırmalarda ortaya çıkabilir.

Malesef sağlık sistemi içersinde onkoloji hastaları zaten zor olan tedavi süreçlerinde birde çeşitli farklı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu konuda yaşadıklarınızı kanser hastalarının gerçek hikayeleri bölümüne yazabilirsiniz.Geçmiş olsun.

Ana Sayfa