Kanser Portalı | Onkoloji Danışma ve Dayanışma Platformu

www. Kanser Takip .com

 


                                 

                                     Kanser Takip

 

Ana Sayfa | Soru sor | Cevap okuErken teşhisHasta takip  | Kanser Bilgi | İletişim  


Soru:

 Merhaba;
Anneme geçen sene mesane kanseri tanısı kondu.Ameliyatla mesanesi dışarı alınacak dedi doktorlar.Tanı konduktan 1 ay sonra Ege Üniversitesinde ameliyat oldu.Hiçbir tetkikte çıkmamasına rağmen, ameliyat sırasında kolon kanseri olduğunu gördüler ve mesanesini almaktan vazgeçtiler.Kolondan mesaneye sıçramış dendi.Ancak bu sefer barsağını karın dışına verdiler ve 2 ay sonra bunu tekrar içeri alabiliriz dediler.Fakat annem ameliyattan sonra kemoterapi tedavisine başladı.Dayanabildiği kadar sürecekmiş.Neyse ki tahmin ettiğimiz kadar yıpratıcı olmuyor.Kemoterapi süresince kolostomi kapatma ameliyatı yapılmasını önermiyorlar.Ara verip yaptırabilirsiniz diyorlar.Fakat biz bundan emin olamıyoruz.Ameliyatı yapan genel cerrahımıza da pek güvenmiyoruz,hastasını hiç takip etmedi çünkü.Mümkünse bir isim de önerebilir misiniz? Bu ameliyatı böyle bir durumda yaptırmak riskli midir gerçekten?
Bir de ilk ameliyatından 1 ay sonra barsak düğümlenmesi yüzünden acil bir ameliyat daha oldu.Üçüncü bir ameliyat ve kemoterapi çok ağır mı olur?Böyle bir durumda zaman önemli bir faktör müdür, barsağın iyileşmesi açısından?Yani dışarı alındıktan kısa bir süre sonra mı içeri alınması daha iyidir,yoksa tam tersi mi?
Teşekkür ederim.
 


Kansertakip.com:

Merhaba, kolostomi kapatılması için tedavilerin tamamlanıp sonuçlarını beklemek daha faydalıdır. Ameliyat riskleri ise hastanın genel tablosuna göre belli olur. Bu da ameliyat öncesi anestezi muayenesi ile tespit edilir. Kemoterapi için ise hastanın genel durumunun ve kan tablosunun iyi olmasıgerekir. Bunun kararını sizi muayene eden doktorunuz verecektir  .Geçmiş olsun.

Ana Sayfa

 

 

  


Soru sor  Cevap oku    Erken teşhis    Hasta takip    Kanser bilgi     İletişim     Kanser Forum    Kanser ve Beslenme    Kanser de Son Gelişmeler    Uzman Görüşü  Makaleler (Kanser Hakkında Tüm Bilgiler)    Tüm Haberler   Kanser Tedavi Merkezleri    Resmi Kanser Kuruluşları    Radyoterapi   Kemoterapi    Onkoloji   Check up ve kanser tarama     Online doktor   Check Up Kampanyası

 

Kanser ve Beslenme


Kanser Forum


Akciğer Kanseri


Beyin Kanseri


Cilt Kanseri


Erkek Üreme Sistemi Kanserleri


Diğer Kanserler


Jinekolojik Kanserler


Bağırsak Kanseri Kolon - Rektum


Larinks Kanseri |Gırtlak - Boğaz|


Lenfoma

Lenf bezi kanseri


Meme Kanseri


Mide Kanseri


Prostat  Mesane Kanseri


Tiroid Kanseri