Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

sayın hocalarım ,kemoterapi alan [agız yoluyla ][endexan]ablam giribe yakalanmış gibi septomlar vermekte. titreme ateş buantı .novalgın emador gibi ilaçların [igne ] onu toparlaması mümkünmü .acile gidiyoruz dr ler pek anlamıyorlar....kaldık kendi başımıza .görüşünüzü dört gözle bekliyecegim .saygılar. [evre 4 meme ca ]


Kansertakip.com:

Merhaba, kemoterapi gören hastalarda zaman zaman kanda düşüklük olmasına bağlı olarak enfeksiyonlara açıklık olabilir. Öncelikle kan tahlili ile kan düzeylerine bakılıp bir sorun olup olmadığının anlaşılması gerekir. Ateş ve titreme enfeksiyondan kaynaklanabilir. Bu durumda uygun antibiyotikler ile tedavi edilebilir. Enfeksiyon hastalıklarından yardım alabilirsiniz. Eğer kanda düşüklük varsa bu durumda farklı ilaçlarda kullanılması gerekir. Tedavi gördüğünüz bölümden yardım alabilirsiniz.Geçmiş olsun.

Ana Sayfa