Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

Öncelikle böyle bir imkanı kullanıma sunduğunuz için çok teşekkürler, rahatsız etmek istemezdim fakat bir konuda bilgi danışmak için mesaj göndermek durumunda kaldım.

Gecen hafta çok afedersiniz büyük tuvaletimi yaparken kan geldi ve bir haftadır da tuvaletimi zor yapmaktayım çok acıyor ve ağrıyor hemoroid den şüphelendim ve doktora gittim, muayene olduğumda şimdilik birşey söyleyemeyeceğini ve rektosigmoidoskopi yapılması gerektiğini söyledi, rektosigmoidoskopi için BT Enema ilacını eczaneden aldım ve endoskopi günüm yaklasıyor randevum saat 11.00 de ben bu ilacı gitmeden sabah mı kullanacağım, yoksa hastaneye gittiğimde orada mı tatbik edecekler. Ayrıca rektosigmoidoskopi yapılırken bayıltma oluyor mu, muayene esnasında zorlanınca kanama oldu ve hala cok zorlanıyorum rektosigmoidoskopi bu durumu daha da zorlaştırır mı? Şimdiden ilginize teşekkür eder, zamanınızı aldığım için özür dilerim

Kansertakip.com:

Merhaba, online olarak ilaç tavsiyesi veya tarifi yapamıyoruz. Net bilgiyi işlemin yapacağı bölümü arayarak öğrenebilirsiniz. Rektosigmoidoskopi kliniklerin tercihine göre sedasyon denilen hastayı rahatlatıcı ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Ancak her klinik bunu kullanmamaktadır. Yapılacak işlemin kendine özgü sıkıntıları vardır. Bu nedenle işlemi yaptırmadan önce doktorunuzla konu hakkında iletişim kurun.Geçmiş olsun.

Ana Sayfa