Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

Benim annem 70 yaşında.Yapılan testler testlerin sonuçlarını doktora göstereceğim.Ancak randevuya çok var.Ben de huzursuzum ve sonucu öğrenmek istiyorum.Eğer bu sonuçları değerlendirir ve önerilerinizi yazarsanız memnun olurum.Şimdiden teşkkür ederim.Size raporda yazanları yazıyorum.Bir durum varsa zaman kaybetmek istemem.

Yayılmış bir adet preparatta, bir adet servikal smearin incelenmesinde az sayıda süperfisiyel, çoğunlukla intermedier ve parabazal skuamöz epitel hücreleri , .plastik epitel hücreleri ve bol polimorf nüveli lökosit görüldü.

SONUÇ: Bening hücresel değişiklikler.Servikal smear.

MAMOGRAFİ SONUCU;

Bilateral meme dokuları tümüyle yağ dokusundan oluşmaktadır.Her iki meme dokusu içerisinde vasküler kalsifikasyonlar ile uyumlu tübüler radyoopasiteler dikkati çekmiştir.Sol meme üst - dış kadranda kaba kalfikasyon izlenmiştir.

Bilateral memede cilt kalınlıkları, meme başları, cilt altı ve retromammer yağ planları doğaldır.Bilateral aksiller bölgeler doğaldır.


Kansertakip.com:

Merhaba, yazdığınız raporlarınızda belirgin bir sorun görünmüyor. Ancak kesin bilgiyi sonuçları gören doktorunuzdan alabilirsiniz .Geçmiş olsun.

Ana Sayfa