Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

Merhaba öncelikle böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ederim babam 3 ay öncesinde prostat kanseri teşhisi konuldu kemoterapi aldı durumu iyiye gidiyordu.daha sonra kemoterapinin faydasını yetersiz olduğu görüldü ve ameliyata alındı.ameliyatta mesane kanseride ortaya çıktı.ameliyatta böbreklerine step takıldı.3 hafta sonra mesane kanseri için ameliyata tekrar alındı. ameliyatta bağırsaklarını ve idrar torbasını alıp yapay torbalar takılacaktı ama hiç bir şey yapılamadan ameliyattan çıktı.kanser hücreleri vücudun ana hatlarını sarmıştı.ameliyattan sonra kakasını yapamadı sürekli lavman yapıldı.şuan kemoterapi uygulanmaya başlandı.İkincisi yeni verildi ve büyük dozda alıyor kemoterapiyi.kemoterapiden sonra kakasını iki defa yaptı.çok halsiz olduğundan sürekli yatıyor ve uyuyor ağrılarda biraz kesildi

sürekli uyuması dermansızlığı ve iştahsızlığı normal mi?bize göre babamın durumu ne olacak?ölüm riski var mı ? bilgi verirseniz çok memnun olurum.


Kansertakip.com:

Merhaba, kemoterapi sırasında özellikle hasta yoğun olarak ilaç aldığında halsizlik,iştahsızlık,mide bulantısı gibi şikayetlerinin olması doğal. Bunlar için tedavi gördüğünüz bölümden gerekli ilaçları temin edebilirsiniz. Babanızın durumu ise riskli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ameliyat ile hastalık tam olarak çıkarılamamış. Bu da sonuçları olumsuz etkileyebilir. Ancak tedavi şansıda tabi ki vardı. Düzenli olarak tedavilerinizi yaptırın. Önemli olan hastanın tedaviye vereceği yanıt.Sonuçları sitemizle paylaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.