www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastalari Forumu >Kanser Tedavisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tarceva

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 891011>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bella Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 17
  Alıntı bella Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Kasim.2019 Saat 06:59
Ne güzel yaşmışsınız.. Korkmamak lazım elbette bakın biz sizinle yazışıyoruz mesela.. Kaç kişi öğreniyor bizim, sizin neler yaşadığınızı.. Siz detaylı bilgi vererek ileride okuyacak kim bilir kaç kişiye yardımcı olmuş oluyorsunuz..

Mesela bugün okuyan herkes takviye mama kullanmaması gerektiğini ancak hiç bir çare kalmayıp hiç yemek yemeyen hastalar için kullanılması gerektiğini öğrendi.
Biz burada hata yapmıştık örneğin..

Ya da inşallah biz Tagrisso kullanmaya başlayınca süreçler hakkında burada yazıyor olacağım ki yine hasta yakınlarının kafasında bazı şeyler oluşsun.. Elbette ki bizlerin yaşadığını her hasta yaşayacak değil.. Yine söylemiş olduğunuz gibi bir sürü çeşit mutasyon ve hastalık tipi var.. Ama en azından bu ilaç isimlerini duymuş oluyor insanlar..

Bakalım hayat bize neler gösterecek..
Sağlıklı günler dilerim.

Yukarı Dön
bella Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bella Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Kasim.2019 Saat 06:55
Merhaba,

Son 1 haftadır enteresan günler yaşıyorum. Aldığım sonucun rapor olmadığını öğrendim, bugün gidip tekrardan raporu aldım..

Güncel bilgiye göre
EGFR mutasyon analizi sonucu :
Ekson 19'da aktive edici delesyon mutasyonu saptandı
Ekson 20'de T790M resistant mutasyon saptandı.

Hocamızın yorumunu bekliyorum. Geldiğinde paylaşacağım..
Yukarı Dön
Pastel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
  Alıntı Pastel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Kasim.2019 Saat 07:26
.

Düzenleyen Pastel - 11.Eylül.2020 Saat 07:32
Yukarı Dön
Pastel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pastel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Kasim.2019 Saat 07:31
.

Yukarı Dön
bella Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bella Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Kasim.2019 Saat 07:57
hepsine bakılmış aslında.. ben sadece çıkanları yazdım şu şekilde..
Ekson 18: KODON 719 mutasyonu saptanmadı
Ekson 19: DELESYON mutasyonu saptandı
Ekson 20: KODON 768 mutasyonu saptanmadı
          KODON 790 Mutasyonu saptandı
          İnsersiyon mutasyonu saptanmadı
Ekson 21: Kodon 858 ve Kodon 861 mutasyonu saptanmadı

EGFR mutasyon analizi sonucu :
Ekson 19'da aktive edici delesyon mutasyonu saptandı
Ekson 20'de T790M resistant mutasyon saptandı.

Sonuc çıktığında geçtiğimiz hafta görüştük hoca ile hastaneden aldığım rapor meğer rapor değilmiş sonrasında da hoca ydışına çıktı yeni geldi ama emin olun sizi dinliyorum bir dönüş alalım ona göre aksiyon alacağım.. Başından beri kendisi ile devam ettiğimiz için öncelikle yorumunu alayım istiyorum..
Yukarı Dön
Pastel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pastel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Kasim.2019 Saat 00:35
.

Yukarı Dön
bella Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bella Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Nisan.2020 Saat 04:26
Merhaba Pastel..

En son Ekim 2019'da bu forumda yazışmışız ne garip üzerine 6 ay geçmiş.. Zaman akıp geçiyor.. Kafamda yine soru işaretleri var o nedenle size danışmak istedim, yardımınızı rica edeceğim..

Okuyan arkadaşları da bilgilendirmek adına biz 5 aydır Tagrisso kullanmaya devam ediyoruz, ( 5. kutumuzun bitmesine 10 gün kaldı ) çok şükür ki şu dönemde hastaneye gitmeden ilacımızı eczaneden alabiliyoruz.

Son durum ile ilgili özet vermek gerekirse ; annem şeker ilacı kullanıyordu ancak doktor artık gerek kalmadığını belirtti ve şeker ilacını bıraktı..
Troidleri kontrol edildi ve herhangi bir sorun görülmedi..

Tagrisso'nun yan etkilerine gelince Tarceva kadar yormadı annemi, ama çok nadiren örneğin dün akşam da olmuş çok fazla şekilde istifra şikayeti yaşıyor, dün gece sarı köpük şeklince oldukça uzun süre istifra etmiş ve gelen acı sarı su boğazlarını yakmış ve bugün hala boğazları yanıyormuş, nedeni ne olabilir bilemiyoruz.. Sarfan mı diye düşündüm ama o kadar fazla safran gelir mi bilemiyorum..

Benim size sormak istediğim Tagrisso'ya başladığımızdan beri Pet çekilmedik çünkü Korona sebebiyle hastaneye gitmek istemedik, sizce bu süreçte doğru mu yapıyoruz ? Sürekli erteledik ve Mayıs 5 'te tekrar randevumuz var ve yine ertelemeyi düşünüyoruz. Muhtemelen Haziran başında zorunlu çekilmemiz gerekecek çünkü 6. ayımız doluyor sanırım rapor kendiliğinden yenilenmez.. Ve hastanemiz Cerrahpaşa malum orası da Pandemi Hastanesi.. Öneriniz olur mu bilgi almak istedim açıkçası..
Yukarı Dön
Pastel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pastel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Mayis.2020 Saat 16:19
.

Düzenleyen Pastel - 11.Eylül.2020 Saat 07:33
Yukarı Dön
bella Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bella Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Mayis.2020 Saat 00:48
Merhaba,

Daha dün annemin yanındaydım ve yine acaba ertelesek mi? diye konuştuk aile arasında.. Ertelememeye karar verdik ama yine de sizin cevabınızı görmesem belki de yine düşünecektim bunu. Gerçekten bence bu foruma girenler olarak çok şanslıyız çünkü her aklımıza takılan bir duruma detaylı açıklamalar yapan siz karşımıza çıkmışsınız. Gerçekten tekrar ve tekrar teşekkür ederim. Umarım ailecek sağlıklı uzun ömürleriniz olur.

Annemin şeker ilacını bırakmasını dahiliye doktoru söyledi, kan tahlilleri vs yapıldı şekeri düşüktü ve böbreklerinin %80 inin çalışmadı öğrenildi buna istinaden de ilk olarak bir süre bıraktırdılar sonra tekrar tahlil yapıldı baktılar ki şeker hala düşük ve böbrekler ilacı bırakınca daha iyi çalışmaya başladı o nedenle şeker ilacını bıraktırmaya karar verdiler. Bu noktada onkoloğumuza şeker ilacı bıraktık demek aklıma hiç gelmedi açıkçası demek ki bu yine benim hatam :( Açıkçası şeker ilacı ile kanserin eş zamanlı bir durum yaşatabileceğini bilmiyordum.

Şu aşamada Pet çekimini hızlıca yaptırıyorum ve sizin tavsiyenizdeki onkologdan da randevu alıyorum ve sonuçlarımızın tamamı ile gidiyorum. Farklı doktor görüşlerini almaktan elbette zarar çıkmaz iki doktora da durumumuzu yorumlatmış olurum.

2 gün önce yine şiddetli istifra durumu yaşamış annem daha dün söyledi bana da bu da aklımı kurcalıyor. Pet raporundan sonra inşallah sebebini de doktorlarımızdan öğrenmiş oluruz. Diğer hastaların görmesi adına da buradan paylaşırım yine..

Ben açıkçası şöyle düşünüyordum; hastalığımız Tagrisso'da da ilerleme gösterirse artık başka akıllı ilaç yok sonrası kemoterapi diye üzülüyordum. Demek ki sonrasında yine umutlarımızın tükenmesine gerek yok. Ama umuyorum ki uzun süre daha Tagrisso annemde işe yaramaya devam eder. Malumunuz Tarceva çok çabuk (10 ayda) etkisini kaybetmişti :(

Umuyorum ki biz kanser hastası yakınları destek ve hastalarına şifa olacak gelişmeleri yaşamaya devam ederiz, umarım.. Bundan 20 yıl önce dedem akciğer kanserinden vefat ettiğinde bu tarz ilaçlar ya da umutlar yoktu vardı ise de biz bilmiyorduk. Gelişmelerden bize bahsettiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Güzel sonuçlarla birlikte inşallah tekrar yazıyor olacağım..
Eşinize de saygılar, sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

Yukarı Dön
Pastel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pastel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Mayis.2020 Saat 04:48
.

Düzenleyen Pastel - 11.Eylül.2020 Saat 07:33
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 891011>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50