Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kanser hastalığı aldığı ve yurtdışı tecrübesi olan

Nereden Yazdırıldığı: www.kansertakip.com
Kategori: Kanser Hastalari Forumu
Forum Adı: Kanser Tedavisi
Forum Tanımlaması: Radyoterapi,kemoterapi ve tüm tedaviler sirasinda yasananlar
URL: http://www.kansertakip.com/kansertakipforum/forum_posts.asp?TID=1319
Tarih: 18.Ekim.2021 Saat 13:36
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Kanser hastalığı aldığı ve yurtdışı tecrübesi olan
Mesajı Yazan: Ayten44
Konu: Kanser hastalığı aldığı ve yurtdışı tecrübesi olan
Mesaj Tarihi: 19.Ekim.2019 Saat 04:00
Merhaba, kardeşim 4.evre akciğer kanseri 2yıldır ülkemizde tüm tedavileri gördü ama hastalık aynı seyirde devam etmekte,bazı hekimlerin ve kendimde sağlık çalışanı olduğumdan artık kemoterapi almasını ailecek istemiyoruz,çeşitli yurt dışı tedavi merkezlerini arastirdim,öneriler ve tedavi yöntemleri olarak Küba yi tercih ettik,1ay içinde gideceğiz bu konuda da tecrübeleri olanlar yardımcı olursa sevinirim...Cevaplar:
Mesajı Yazan: Pastel
Mesaj Tarihi: 22.Ekim.2019 Saat 04:28
Küba hakkında gerekli araştırma yaptınız mı bilmiyorum lakin kendinizin de bir sağlıkçı olduğunuzu söylemişsiniz işin oda garip bir yanı.
Küba için öncelikle Ankara Küba başkonsolosluğuna müracaatta bulunuyorsunuz. Orada sizi yönlendirecekler. Ancak Kübanın kabul şartları bellidir. Özellikle Akciğer ca da. Peki nedir bunlar. KEMOTERAPİ ve RADYOTERAPİ görmüş TEDAVİSİ tamamlanmış olan hastayı kabul ediyor. Ama siz kemoterapi görmesini istemiyorum demişsiniz.
Peki Küba'da ne yapılıyor : HİÇ BİRŞEY. Oraya gitmiş olan hasta 0 kanser hücresi ile gittiği için 5 gün ila 1 ay arası bir tedavi uyguluyor ve sonuç olumlu olursa 1 yıllık ilacın ile birlikte seni ülkene geri yolluyor.
Peki bu tedavi masrafı ne kadar Küba'da ücretsiz. Türkiye'de 30 32 bin tl civarı 1 dozu SGK kapsamın da değil. Türkiye'de sadece 5 doz yapılıyor.
Küba'da yapılan işlem nedir : Tekrarlamaması adına yapılan bir aşılama. İYİLEŞTİRME DEĞİL. ve Patojenitesi tartışmalı. Çünkü yapılan aşının hastalar üzerinde sağladığı en fazla sağ kalım süresi 3 ay.
Benim yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile kardeşinizde bir driver mutasyon araştırması yapılmamış yada yapılmış ise tüm sonuçlar negatif çıkmış.

Eğer sağ kalım süresini ciddi anlamda uzatmak isteseniz size tek tavsiyem https://www.svhm.org.au/ burası ile irtibat kurarak hücre nakli yaptırmanız. kendi kanından hücreler alınarak bir seri işlemden geçirilerek yaklaşık olarak milyar tane vücuda geri veriliyor. Maaliyeti sadece hastane ve işlem masrafı olarak 75 bin dolar. refakatçi ulaşım ve konaklama hariç.
Bu işlem kardeşinize olumlu sonuçlanması durumunda 5 yıl vakit kazandırır. Ama sizde bir sağlıkçı olarak çok iyi bilirsiniz ki kanser hiç bir zaman TEDAVİSİ olmayan bir hastalık. size kolay gelsin.Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com