Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

merhaba,

babam mide kanseri doktorumuz babamın genel durumunu zayıf gördüğü için kan verilmesi gerektiğini ve serum takviyesi yapılması gerektiğini daha sonrada nasıl bir tedavi uygulayacağına karar vereceğini söyledi sizce ne tür bir tedavi uygulanır?

babam günde 1 ad.mama içebiliyor sadece buda yeterli gelmiyor hiç bir şey yiyemediği için kansızlık ve halsizlik sorunları yaşıyor normal insanda olması gereken kan miktarının 4/1 i kadar kanı varmış 3 gün önce 2 ünite kan verildi babama ve 3 günden beri düzenli olarak 1 lt. gıda ve vitamin ihtiyacını karşılaması için serum takılıyor babamda daha önce hiç olmayan burnundan birkaç damla kan gelmesi neden olabilir?

verilen kandan veya serumdan olabilir mi tansiyonu büyük :10 küçük : 7

birde kasığında çok şiddetli ağrısı var yürümesini hatta ayaklarını uzatmasını bile engelliyor bu neden olur sizce?

şimdiden ilginize teşekkür eder , iyi çalışmalar dilerim.


Kansertakip.com:

Merhaba, mide kanserinde tedavi genellikle kemoterapi ve radyoterapi olarak yapılır.Tabi bu kararı hastalığın hangi evrede olduğu belirler. Mide kanserlerinde beslenme sorunları sıklıkla karşımıza çıkar. Ancak bu sorunu çözmek gerekiyor. Çünkü tedavinin gidişatını kötü etkiler. Eğer hasta ağızdan beslenemiyorsa burundan beslenme veya mideye dışardan tüp takma yöntemleri uygulanabilir. Kansızlık sorunu ise hem beslenmeye hem de hastalığın kendisine bağlı olarak ortaya çıkar. Bu durumda kan takmaya devam edilebilir. Kesin bilgiyi ise doktorunuzdan alabilirsiniz. .Geçmiş olsun.

Ana Sayfa