Soru SorCevap OkuErken TeşhisHasta TakipKanser BilgiKanser ve Beslenmeİletişim

Soru:

Hocam Annem 10/2006 yumurtalık kanseri teşhisiyle ameliyat oldu. (3/c) Standart 6 kür kemoterapiden sonra mide duvarında küçük tümörler var olarak met. yaptı ve midede asit birikmesi. 10/2007 den bügüne kadar değişik ilaçlarla kemoterapiye devam edildi en son Ca 125 i 63 e kadar düşürebildik son olarak gemzar kullanıldı. Son çelilen mr da bütün organları temiz ancak mide duvarında 1 cm lik bir kitle görüldü. Bundan sonrali yol haritamız nedir?

2-Annemin yumurtalık kanseri olması ve Babamı kalbinde kan pıhtılaşması sonucu vefat etmesi bende genetik olarak ne gibi riskler doğurur? cevap verdiğiniz için teşşekkür ederim


Kansertakip.com:

Merhaba,  mide duvarında kitlenin ne olduğu incelenmeli. Bunun için parça alınabilir. Eğer tümör ise tedaviye devam edilmesi gerekebilir. Ancak eğer mide duvarındaki tümör eskiden beri devam eden bir hadise ise bu takip edilebilir. Tabi bu durumda hastanın genel durumu ve yeni tedavileri kaldır mı sorusu akla geliyor. Bu konuda kesin bilgiyi dosyanızı gören ve hastanızı muayene eden doktorunuzdan alabilirsiniz..Geçmiş olsun.

Ana Sayfa