Soru:

iyi günler doktor bey iki gün önce nişanlımın mide kanserine yakalandığını öğrendik doktorlar kanserin tüm mideyi sardığını ve bağırsağa sıçradığını söylediler daha 25 yaşında kendisi tedavi için amerikaya gidiyoruz sizce tedavi süresi ne kadar sürer ve kurtulma olasılığımız kaçtır teşekkurler

Atakan Acar


Kansertakip.com:

Merhaba, ilerlemiş mide kanseri için riskin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak biz prensip olarak hastalara yaşam süresi ve yüzde vermiyoruz. Bunun nedeni bu bilgilere sahip olmamamız değildir. Bunun nedeni her hastanın ayrı ayrı değerlendirilmesini düşündüğümüz içindir. Tedavi süresi genelde 3 aylık bir süreyi kapsar. Tabi bu tedavi sürecinde yaşanacaklara göre değişebilir.

İkinci husus olarak günümüzde Türkiye'de mide kanser için ulaşamayacağınız bir tedavi yoktur. Bazı tedavi yöntem ve ilaçları ülkemizde yoktur ancak  bunların hiç biri dünya çapında bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış tedaviler değildir. Zaten dünyada bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış ilaç ve tedaviler sağlık ülkemize aynı anda gelmektedir. Örneğin insanlarımız gen tedavisi için Çin'e gitmektedir ancak bu maddi kayıp ve umut tacirliği dışında bir şey ifade etmemektedir. Gelişmeleri bizle paylaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.

Ana Sayfa

 

 

Erken Teşhis Programı   Hasta Takip Programı